Block.One Kuruluşu Bullish, 9 Milyar Dolarlık SPAC Birleşmesinden Sonra Halka Açılacak

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bullish Exchange, Far Peak adlı bir SPAC ile birleşerek halka açılmaya hazırlanıyor.

blank

Haberin Özeti

  • Block.one’ın yan kuruluşu olan Bullish, Far Peak ile birleşmesinin ardından halka açılacak.
  • Birleşme, Bullish’in New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmesini sağlayacak.
  • Bullish, ayrıca, bu yıl içinde bir kripto para borsası başlatmayı planlıyor.

EOS.IO’nun yaratıcısı Block.one tarafından Mayıs ayında kurulan kripto borsa grubu Bullish Global, 9 milyar Dolarlık SPAC birleşmesinin ardından New York Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açılmayı planladığını duyurdu.

blank

Bullish ve Far Peak Birleşmesi Nasıl Olacak?

SPAC’ler (özel amaçlı satın alma şirketleri), borsada işlem görmelerine yardımcı olmak için özel şirketlerle birleşen halka açık şirketleri ifade eder.

Bullish, eski New York Menkul Kıymetler Borsası başkanı Tom Farley tarafından desteklenen bir SPAC olan Far Peaks ile birleşiyor. Bullish ve Far Peak birleşmesinin ardından şirket, hisse başına 10 Dolardan 9 milyar Dolarlık bir öz sermaye değerine sahip olacak. İşlemin yıl sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Bullish, ayrıca, kripto para borsasını da bu yıl içinde başlatmayı hedefliyor. Şirket, birkaç hafta içinde özel bir pilot uygulama başlatacak. Tom Farley, Bullish’in CEO’su olarak görev yapacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Şirketin Milyarder Yatırımcıları Dikkat Çekiyor

Şirket, Paypal’ın kurucu ortağı Peter Thiel, Brevan Howard Asset Management’ın kurucu ortağı Alan Howard, ABD hedge fonu yöneticisi Louis Bacon ve Pacific Century Group başkanı Richard Li de dahil olmak üzere bir dizi önde gelen milyarder tarafından destekleniyor.

Özellikle Thiel ve Howard, kripto start-up ​​yatırımlarına yabancı değiller. Geçen ay Thiel, merkezi olmayan bir Bitcoin tokeni oluşturan BitDAO için Alan Howard’ın da dahil olduğu 230 milyon Dolarlık bir finansman turuna öncülük etti. Howard, aynı zamanda, İngiltere merkezli kripto firması Copper tarafından düzenlenen 25 milyon Dolarlık bir finansman turuna da katkı sağladı.

Birleşmenin ardından Bullish, kendi kripto borsasını başlatmaya hazır olana kadar geleneksel borsalarda halka açık bir şekilde işlem görebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend