1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Block.One Kuruluşu Bullish, 9 Milyar Dolarlık SPAC Birleşmesinden Sonra Halka Açılacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bullish Exchange, Far Peak adlı bir SPAC ile birleşerek halka açılmaya hazırlanıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Block.one’ın yan kuruluşu olan Bullish, Far Peak ile birleşmesinin ardından halka açılacak.
  • Birleşme, Bullish’in New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmesini sağlayacak.
  • Bullish, ayrıca, bu yıl içinde bir kripto para borsası başlatmayı planlıyor.

EOS.IO’nun yaratıcısı Block.one tarafından Mayıs ayında kurulan kripto borsa grubu Bullish Global, 9 milyar Dolarlık SPAC birleşmesinin ardından New York Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açılmayı planladığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Bullish ve Far Peak Birleşmesi Nasıl Olacak?

SPAC’ler (özel amaçlı satın alma şirketleri), borsada işlem görmelerine yardımcı olmak için özel şirketlerle birleşen halka açık şirketleri ifade eder.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bullish, eski New York Menkul Kıymetler Borsası başkanı Tom Farley tarafından desteklenen bir SPAC olan Far Peaks ile birleşiyor. Bullish ve Far Peak birleşmesinin ardından şirket, hisse başına 10 Dolardan 9 milyar Dolarlık bir öz sermaye değerine sahip olacak. İşlemin yıl sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Bullish, ayrıca, kripto para borsasını da bu yıl içinde başlatmayı hedefliyor. Şirket, birkaç hafta içinde özel bir pilot uygulama başlatacak. Tom Farley, Bullish’in CEO’su olarak görev yapacak.

Şirketin Milyarder Yatırımcıları Dikkat Çekiyor

Şirket, Paypal’ın kurucu ortağı Peter Thiel, Brevan Howard Asset Management’ın kurucu ortağı Alan Howard, ABD hedge fonu yöneticisi Louis Bacon ve Pacific Century Group başkanı Richard Li de dahil olmak üzere bir dizi önde gelen milyarder tarafından destekleniyor.

Özellikle Thiel ve Howard, kripto start-up ​​yatırımlarına yabancı değiller. Geçen ay Thiel, merkezi olmayan bir Bitcoin tokeni oluşturan BitDAO için Alan Howard’ın da dahil olduğu 230 milyon Dolarlık bir finansman turuna öncülük etti. Howard, aynı zamanda, İngiltere merkezli kripto firması Copper tarafından düzenlenen 25 milyon Dolarlık bir finansman turuna da katkı sağladı.

İlgili Haber:  Uniswap nedir? Token Takas Borsası Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Birleşmenin ardından Bullish, kendi kripto borsasını başlatmaya hazır olana kadar geleneksel borsalarda halka açık bir şekilde işlem görebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar