25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Rapor: Blockchain Endüstrisi %50 Oranında Oyun Oynamak İçin Kullanılıyor

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Risk sermayesi (VS) şirketleri 2021 yılında blockchain tabanlı oyunlara ve altyapılara 4 milyar Doların üzerinde yatırım yaparken sektör büyümeye devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • DappRadar verilerine göre günlük olarak 1.4 milyondan fazla kripto cüzdanı, blockchain tabanlı oyunlar oynamak için faaliyet gösteriyor.
  • Bu anlamda oyun uygulamaları blockchain endüstrisinin %49’unu oluşturuyor.

DappRadar tarafından yayınlanan “BGA Blockchain Oyun Raporu 2021” verilerine göre, günlük olarak blockchain tabanlı oyunlara bağlanan 1.4 milyondan fazla “Benzersiz Aktif Cüzdan (UAW)” bulunuyor.

Binance indirim kodu

Blockchain ve Oyun Endüstrisi

DappRadar verilerine göre günlük olarak 1.4 milyondan fazla kripto cüzdanı, blockchain tabanlı oyunlar oynamak için faaliyet gösteriyor. Bu seviye ile birlikte oyun dünyasının, DeFi (merkezi olmayan finans) alanını geride bıraktığı ve endüstri lideri haline geldiği belirtiliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Oyun uygulamaları blockchain endüstrisinin %49’unu oluştururken; bu sene oyun tabanlı NFT’ler de 4.5 milyar Doların üzerinde işlem hacmi kaydetti ve bu anlamda yılın başından bu yana yapılan toplam NFT satışının %20’sini oluşturdu.

Kripto Oyun Dünyası

Kripto dünyasındaki oyun etkinliği yılın 2. Çeyreğinden bu yana %65 ve 2020’ye kıyasla da %4330 oranında arttı.

Axie Infinity’nin Ronin yan zincirine geçişi ve Alien Worlds trilium (TLM) madenciliğinin tam olarak etkinleştirilmesiyle birlikte yılın 2. Çeyreğindeki aktivitede önemli bir artış kaydedilirken; gerçek patlama ise Ağustos ayında kripto oyun dünyasının DeFi’yi geride bırakmasıyla gerçekleşti.

Yüksek işlem hızı ve düşük işlem ücretleri sunan Wax, Ronin ve Hive gibi çoklu blok zincirleri, GameFi uygulamaları için sürdürülebilir ekosistemler yarattı.

En önemli GameFi uygulamalarına ev sahipliği yapan Alien Worlds ve Farmers World-World Asset Exchange (Wax), 2021’de sektörde en çok kullanılan ağlar haline geldi.

İlgili Haber:  Chainalysis, 1 Milyar Dolar Değerlemeye Doğru

Rapora göre VC’ler 2021 yılında kripto oyunlarına ve ilgili altyapı faaliyetlerine 4 milyar Dolar yatırım yaptı.

2021’in En İyi Oyunu: Axie Infinity

Popüler kripto oyunu Axie Infinity, 2021’de 2.5 milyon kullanıcıya ulaşarak etkileyici bir büyüme kaydetti.

4. Çeyrekte oyuna günlük olarak bağlanan yaklaşık 105.000 UAW ile “oyna-kazan” hareketini popüler hale getiren geliştirici Sky Mavis, 3. Çeyreğe göre %59 ve 2. Çeyreğe göre de %1422 oranında büyüme kaydetti.

Son olarak Axie Infinity, 3.8 milyar Doların üzerinde NFT satışı gerçekleştirerek en çok işlem gören NFT koleksiyonu haline geldi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend