3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Rapor: Blockchain Endüstrisi %50 Oranında Oyun Oynamak İçin Kullanılıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Risk sermayesi (VS) şirketleri 2021 yılında blockchain tabanlı oyunlara ve altyapılara 4 milyar Doların üzerinde yatırım yaparken sektör büyümeye devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • DappRadar verilerine göre günlük olarak 1.4 milyondan fazla kripto cüzdanı, blockchain tabanlı oyunlar oynamak için faaliyet gösteriyor.
  • Bu anlamda oyun uygulamaları blockchain endüstrisinin %49’unu oluşturuyor.

DappRadar tarafından yayınlanan “BGA Blockchain Oyun Raporu 2021” verilerine göre, günlük olarak blockchain tabanlı oyunlara bağlanan 1.4 milyondan fazla “Benzersiz Aktif Cüzdan (UAW)” bulunuyor.

Binance indirim kodu

Blockchain ve Oyun Endüstrisi

DappRadar verilerine göre günlük olarak 1.4 milyondan fazla kripto cüzdanı, blockchain tabanlı oyunlar oynamak için faaliyet gösteriyor. Bu seviye ile birlikte oyun dünyasının, DeFi (merkezi olmayan finans) alanını geride bıraktığı ve endüstri lideri haline geldiği belirtiliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Oyun uygulamaları blockchain endüstrisinin %49’unu oluştururken; bu sene oyun tabanlı NFT’ler de 4.5 milyar Doların üzerinde işlem hacmi kaydetti ve bu anlamda yılın başından bu yana yapılan toplam NFT satışının %20’sini oluşturdu.

Kripto Oyun Dünyası

Kripto dünyasındaki oyun etkinliği yılın 2. Çeyreğinden bu yana %65 ve 2020’ye kıyasla da %4330 oranında arttı.

Axie Infinity’nin Ronin yan zincirine geçişi ve Alien Worlds trilium (TLM) madenciliğinin tam olarak etkinleştirilmesiyle birlikte yılın 2. Çeyreğindeki aktivitede önemli bir artış kaydedilirken; gerçek patlama ise Ağustos ayında kripto oyun dünyasının DeFi’yi geride bırakmasıyla gerçekleşti.

Yüksek işlem hızı ve düşük işlem ücretleri sunan Wax, Ronin ve Hive gibi çoklu blok zincirleri, GameFi uygulamaları için sürdürülebilir ekosistemler yarattı.

En önemli GameFi uygulamalarına ev sahipliği yapan Alien Worlds ve Farmers World-World Asset Exchange (Wax), 2021’de sektörde en çok kullanılan ağlar haline geldi.

İlgili Haber:  Bitcoin İşlem Ücretleri Bu Hafta İki Katına Çıktı: İşte Nedeni

Rapora göre VC’ler 2021 yılında kripto oyunlarına ve ilgili altyapı faaliyetlerine 4 milyar Dolar yatırım yaptı.

2021’in En İyi Oyunu: Axie Infinity

Popüler kripto oyunu Axie Infinity, 2021’de 2.5 milyon kullanıcıya ulaşarak etkileyici bir büyüme kaydetti.

4. Çeyrekte oyuna günlük olarak bağlanan yaklaşık 105.000 UAW ile “oyna-kazan” hareketini popüler hale getiren geliştirici Sky Mavis, 3. Çeyreğe göre %59 ve 2. Çeyreğe göre de %1422 oranında büyüme kaydetti.

Son olarak Axie Infinity, 3.8 milyar Doların üzerinde NFT satışı gerçekleştirerek en çok işlem gören NFT koleksiyonu haline geldi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar