30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Blockchain.com, Polkadot, Aave ve YFI’yı Listeledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Cüzdan sağlayıcısı ve kripto borsası olarak hizmet veren Blockchain.com, DeFi endüstrisine daha geniş erişimi desteklemek için üç kripto varlığını listelediğini duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Blockchain.com, borsasına ve cüzdanına Polkadot, Aave ve YFI’yi ekledi.
  • Bu, büyüyen ademi merkeziyetçi finans (DeFi) sektörüne yönelik önemli bir destek adımıdır.

Kripto şirketi Blockchain.com, cüzdanına ve borsasına Polkadot (DOT), Aave (AAVE) ve Yearn Finance (YFI) eklediğini duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

DeFi İvmesi İnkar Edilemez Seviyede

Blockchain.com, kullanıcıların kripto para satın almalarını, tutmalarını ve saklamalarını sağlıyor. Borsa, 2013’ten bu yana 620 milyar Doların üzerinde işlem gördü. Bu eklemelerle, şirket büyüyen merkezi olmayan finans (DeFi) endüstrisi üzerine genişlemeye devam ediyor.

Blockchain.com ürün müdürü Amadeo Pellicce yaptığı açıklamada, DeFi ivmesinin “inkar edilemez” olduğunu ve üç kripto varlığını listeledikleri için müşterileri ve kendileri adına inanılmaz derecede heyecanlı olduklarını dile getirdi.

Bu adımla birlikte, Polkadot (DOT) hem Blockchain.com’un cüzdanında hem de borsasında işlem görebilir. Şirket ayrıca borsada zaten mevcut olan AAVE ve YFI’yi de cüzdanına ekledi. Listeleme kararı, Polkadot, Aave ve YFI için erişilebilirlikte önemli bir artış anlamına geliyor.

Haberler, Blockchain.com için yoğun bir işe alma ve fon toplama dönemini takip ediyor. Kripto şirketi geçen ay, Barack Obama ve Hillary Clinton’ın eski çalışanlarını, sırasıyla Jim Messina ve Lane Kasselman’ı, işe aldığını duyurdu. Ayrıca Mart ayında Blockchain.com 300 milyon Dolar fon topladı. Ondan bir ay önce de şirket stratejik bir finansman turunda 120 milyon Dolar toplamıştı.

Polkadot, Aave ve YFI Nedir?

Polkadot, farklı blok zincirlerini “parachain” kullanarak tek bir birleşik ağa bağlamak için tasarlanmış çok zincirli bir ağdır. Kraken’e göre Polkadot, DOT kripto para satışları boyunca yatırımcılardan yaklaşık 200 milyon Dolar topladı.

İlgili Haber:  Virüs Korkuları Yerini Kurtuluş Umutlarına Bırakırken Hisse Senetleri Batıyor

Aave, kullanıcıların borçlu ve mevduat sahibi olarak katıldıkları merkezi olmayan bir protokoldür. Blockchain.com, protokol için bir yönetim tokeni olarak işlev gören AAVE tokenini listeledi.

YFI ise çeşitli borç verme protokollerinin bir toplayıcısı olan Yearn Finance’in yerel tokenidir.

Storry, son iki yılda kilitli değeri sıfırdan 51 milyar Dolara yükselen DeFi’nin “hâlâ daha yolculuğunun başında” olduğunu vurguladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar