Blockchain.com, Polkadot, Aave ve YFI’yı Listeledi

Önemli Gelişmeler

Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Son güncelleme: 2 hafta önce

Cüzdan sağlayıcısı ve kripto borsası olarak hizmet veren Blockchain.com, DeFi endüstrisine daha geniş erişimi desteklemek için üç kripto varlığını listelediğini duyurdu.

Haberin Özeti

  • Blockchain.com, borsasına ve cüzdanına Polkadot, Aave ve YFI’yi ekledi.
  • Bu, büyüyen ademi merkeziyetçi finans (DeFi) sektörüne yönelik önemli bir destek adımıdır.

Kripto şirketi Blockchain.com, cüzdanına ve borsasına Polkadot (DOT), Aave (AAVE) ve Yearn Finance (YFI) eklediğini duyurdu.

DeFi İvmesi İnkar Edilemez Seviyede

Blockchain.com, kullanıcıların kripto para satın almalarını, tutmalarını ve saklamalarını sağlıyor. Borsa, 2013’ten bu yana 620 milyar Doların üzerinde işlem gördü. Bu eklemelerle, şirket büyüyen merkezi olmayan finans (DeFi) endüstrisi üzerine genişlemeye devam ediyor.

Blockchain.com ürün müdürü Amadeo Pellicce yaptığı açıklamada, DeFi ivmesinin “inkar edilemez” olduğunu ve üç kripto varlığını listeledikleri için müşterileri ve kendileri adına inanılmaz derecede heyecanlı olduklarını dile getirdi.

Bu adımla birlikte, Polkadot (DOT) hem Blockchain.com’un cüzdanında hem de borsasında işlem görebilir. Şirket ayrıca borsada zaten mevcut olan AAVE ve YFI’yi de cüzdanına ekledi. Listeleme kararı, Polkadot, Aave ve YFI için erişilebilirlikte önemli bir artış anlamına geliyor.

Haberler, Blockchain.com için yoğun bir işe alma ve fon toplama dönemini takip ediyor. Kripto şirketi geçen ay, Barack Obama ve Hillary Clinton’ın eski çalışanlarını, sırasıyla Jim Messina ve Lane Kasselman’ı, işe aldığını duyurdu. Ayrıca Mart ayında Blockchain.com 300 milyon Dolar fon topladı. Ondan bir ay önce de şirket stratejik bir finansman turunda 120 milyon Dolar toplamıştı.

Polkadot, Aave ve YFI Nedir?

Polkadot, farklı blok zincirlerini “parachain” kullanarak tek bir birleşik ağa bağlamak için tasarlanmış çok zincirli bir ağdır. Kraken’e göre Polkadot, DOT kripto para satışları boyunca yatırımcılardan yaklaşık 200 milyon Dolar topladı.

Aave, kullanıcıların borçlu ve mevduat sahibi olarak katıldıkları merkezi olmayan bir protokoldür. Blockchain.com, protokol için bir yönetim tokeni olarak işlev gören AAVE tokenini listeledi.

YFI ise çeşitli borç verme protokollerinin bir toplayıcısı olan Yearn Finance’in yerel tokenidir.

Storry, son iki yılda kilitli değeri sıfırdan 51 milyar Dolara yükselen DeFi’nin “hâlâ daha yolculuğunun başında” olduğunu vurguladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Uzmanlar Açıkladı: Bitcoin ve Dogecoin Arasındaki 3 Önemli Fark

2013 yılında bir şaka kripto parası olarak üretilen Dogecoin, geçtiğimiz günlerde 0.69 Dolarlık rekor bir seviyeye ulaştı. Peki, Bitcoin...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend