11 Ağustos 2022, Perşembe
25.7 C
İstanbul

Blockchain Firması Figment, Finansman Turunda 110 Milyon Dolar Gelir Elde Etti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Blockchain firması ve yazılım sağlayıcısı Figment, C Serisi finansman turunda 110 milyon Dolar gelir elde ettiğini açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Blockchain firması Figment, C Serisi finansman turunda 110 milyon Dolar gelir elde ettiğini açıkladı.
  • Finansman turu ile birlikte firmanın toplam değerlemesi de 1.4 milyar Doları aştı.

Blockchain firması Figment, C Serisi finansman turunda 110 milyon Dolar gelir elde ettiğini açıkladı.

Binance indirim kodu

Figment’in Değerlemesi 1.4 Milyar Dolara Ulaştı

Finansman turu, yazılım firması Thoma Bravo tarafından yönetildi ve firmanın değerlemesi bu sayede 1.4 milyar Dolara yükseldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Blockchain altyapısı ve yazılım sağlayıcısı Figment bugün yaptığı açıklamada, Kanada merkezli şirketin değerlemesini 1.4 milyar Dolara çıkaran C Serisi finansman turunda 110 milyon Dolar gelir elde ettiğini açıkladı.

Finansman turunu yazılım firması Thoma Bravo yönetirken; Morgan Stanley Counterpoint Global, Binance Labs, Mirae Asset, ParaFi Capital, Avon Ventures (Fidelity Investments’ın ana şirketi olan FMR LLC’ye bağlı bir risk sermayesi fonu), Bitstamp, CMS Holdings, Two Sigma, B Capital Group, Franklin Templeton, DTCP ve StarkWare gibi şirketler de tura destek verdi.

Web3 Nedir?

Figment, finansman turunda elde ettiği gelirin Web3 ekosisteminin geliştirilmesine ve daha fazla personelin işe alınmasına katkı sağlamak için kullanılacağını belirtti. Web 3, şu anda geliştirilmekte olan ve interneti daha “merkezi olmayan” yapıya dönüştürmeyi hedefleyen bir teknolojidir.

Figment’in kurucu ortağı ve CEO’su Lorien Gabel konu ile ilgili açıklamasında, “C serisi finansman turundaki yatırımcılarımızın gücü, Figment’in Web3 ekosistemindeki en güvenilir ve köklü platformlardan biri olarak konumunu güçlendiriyor.” ifadelerini kullandı.

Figment, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para projesi Ethereum tarafından kullanılan konsensüs mekanizması Proof-of-Stake (PoS – hisse kanıtı) blok zincirlerinin kullanımını internet üzerinde artırmayı amaçlıyor.

İlgili Haber:  Milyar Dolarlık Kripto Projeleri Arasından DeFi Bu Yıl Kesinlikle Başı Çekti

Ağustos ayında firma B Serisi finansman turunda 50 milyon Dolar gelir elde etmişti.

Thoma Bravo’nun Ortağı Tre Sayle ise finansman turu ile ilgili, “Figment’in yeni nesil blok zinciri teknolojisi üzerine inşa etmek için basitleştirilmiş bir süreç yaratmaya olan bağlılığı ve girişimcilik kültürü, Web3 geleceğinde şirketi farklı kılıyor ve biz de onlarla birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar