1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Blockchain Teknolojisi, İnsan Ömrünün Uzamasını Sağlayabilir mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 4 ay önce

Binance indirim kodu

Bir konsorsiyum, insan ömrünün uzatılabilmesi için Longevity Science Foundation vakıf girişimini başlattığını duyurdu. Söz konusu vakıf, önümüzdeki on yıl içerisinde bu amaç uğruna 1 milyar dolardan fazla para harcayacak.

Binance indirim kodu

İnsanlar her daim ölümsüzlük ya da en azından ömürlerinin uzaması için uğraş vermiştir. Bu amaca ulaşmak için bazı bilim insanları Blockchain teknolojisini kullanmak istiyor. Bununla birlikte Longevity Science Foundation vakfı hayata geçti. İsviçre merkezli olarak oluşturulan kuruluşun arkasında biyoteknoloji şirketleri, tıbbi profesyoneller ve bazı önde gelen araştırma şirketlerinin bulunduğu bir konsorsiyum yer alıyor. Vakfın amacı, önümüzdeki on yıl içerisinde 1 milyar dolardan fazla finansman ile birlikte, insan ömrünü 120 yıla uzatacak birtakım teknolojik ürünler ortaya çıkarmaya çalışacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Hastane Verileri Blockchain Üzerinden Alınıp Verilecek

Duyuruya göre Longevity Science Foundation vakfının ana odağı, fonlanacak olan projelerin seçiminde yer alacak. Bu projeler, sağlıklı ve uzun bir hayat imkanının sağlanabilmesi için tıp ve teknoloji gibi önemli alanlardan olacak. Bunlar arasında ilaçlar, kişiselleştirilmiş tıp, yapay zeka ve tahmine dayalı teşhis gibi alanlar yer alıyor. Kurulan vakıf bu tür projelere finansman sağlayacak ve insan ömrünü en kısa sürede, hatta beş yıl içerisinde bile, gözle görülür bir şekilde uzatmaya çalışacak. Washington Üniversitesi profesörü ve American Aging Association CEO’su Matt Kaeberlein, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: “Gelişmiş ülkelerde, ölümler ve sakat kalımların neredeyse tamamının en önemli sebebi yaşlılık olarak biliniyor. Biyolojik yaşlanmaya tıbbi bir şekilde müdahale etmek, 21. yüzyıl tıbbının vaat ettiği gelişmelerin birinin daha tamamlanması anlamına gelecektir. Yeni kurulan vakıf ise bu amaca ulaşmak için bir merkez rolü oynamaya hazır görünüyor.

Kaeberlein ve diğer uzmanlar, yapay zeka ile kombine edilen Blockchain teknolojisinin, işlenmemiş yüzlerce terabayta varan büyüklüklerdeki hastane verilerinin insanlığa açılmasını sağlayabileceğini düşünüyor. Blockchain projelerinden biri olan Aimedis de, projelerinin amacının buna benzer olduğunu açıklamıştı.

Blockchain teknolojisinin tıbbi amaçla kullanılmaya başlanmasıyla beraber, sistemsel zorluklar nedeniyle normalde bilim insanlarının hiçbir şekilde erişim sağlayamadığı ve bilimsel çalışmalarda oldukça işe yarayacak olan veriler artık bilim insanlarının kullanımına açılmış olacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar