29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Blockchain, Yeni İnternet mi Olacak?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, kripto para dünyasına ilişkin açıklamalar yapmayı seviyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Milyarder TV kişiliği ve Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, kripto üzerine konuşmayı seviyor.
  • Cuban, genel olarak DeFi’nin ve akıllı sözleşmelerin büyük bir hayranı.
  • Ancak kripto paranın, geçerli bir para birimi olarak kabul edileceğine inanmıyor.

Milyarder girişimci, yatırımcı ve Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, katıldığı bir podcast yayınında kripto paraya dair çeşitli açıklamalar yaptı.

Binance indirim kodu

Cuban, yaklaşık bir saat boyunca Bitcoin’in bir para birimi olmadığını ancak bir değer deposu olarak karşılık bulabileceğini savundu. “Bugüne kadar Bitcoin’in bir para birimi olacağına inanmamıştım.” diyen milyarder girişimci, “Şimdilerde insanlar da bunun yalnızca bir değer deposu olduğunu anlamaya başladı.” diye ekledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Cuban, Blockchain’in Geleceği Konusunda İyimser

Mark Cuban, blockchainin geleceği hakkındaki iyimserliğini ortaya çıkaran birkaç tahmin yaptı.

Dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerin daha ucuz olduğu için kendi dijital paralarını yaratabileceklerini söyledi. Bununla birlikte, hükümetlerin dijital para birimlerine alıştıkça, altın rezervlerini ve kazançlarını BTC veya ETH’ye aktaracağını belirtti.

Podcast boyunca Mark Cuban’ın vurguladığı bir diğer önemli nokta ise akıllı sözleşmeler üzerine idi. Cuban, akıllı sözleşmeleri, kripto paranın “patladığı” ve bankacılık sistemi için büyük bir tehdit oluşturduğu en önemli an olarak görüyor. Bu nedenle de “Ethereum’un sıradan insanlar için Bitcoin’e göre bir avantajı var.” görüşünü savunuyor.

Cuban’ın merkezi olmayan finansa (DeFi) sevgisi, akıllı sözleşmeleri desteklemek için yaratılan blockchain Ethereum’a olan sevgisiyle el ele gidiyor. DeFi hizmetleri, blockchain sayesinde benzeri görülmemiş bir şekilde şeffaf hale geldi. Ayrıca akıllı sözleşmeler (otomatikleştirilmiş blockchain sözleşmeleri) ile Ethereum blockchainin üzerine tam bir finansal altyapı inşa edildi.

İlgili Haber:  Coinbase, Tüm Çalışanlarına Hisse Senedi Hediye Etti

“Akıllı Sözleşmeler, İnternetin İlk Günlerini Hatırlatıyor”

Cuban bu konuda şunları söyledi: “Akıllı sözleşmeler, bana internetin ilk günlerini hatırlatıyor. Sadece HTML ve temel JavaScript ile pek çok iş yapabilirsiniz. Bu şekilde sorunsuz bir bankacılık sistemi haline geliyor. Saniyeler içinde kredi almak mümkün. Bu inanılmaz. Bu gerçekten bankacılık sektörünü alt üst etmeye başlıyor.”

Son zamanlarda Cuban’ı takip ediyorsanız bu açıklamaların hiçbiri gerçekten şaşırtıcı değil. Cuban, geçenlerde DeFi’nin kullanıcılar için hisse senedi alım satım uygulaması Robinhood’dan daha adil olduğunu söyledi. Ayrıca DeFi’nin önümüzdeki on yıl içinde çok daha geniş kapsamlı bir üne kavuşacağını belirtti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar