30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

BlockFi, Kullanıcı Hesaplarına Yanlışlıkla Büyük Miktarda Bitcoin Yatırdı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto ödünç verme platformu BlockFi, yanlış giden bir promosyon kampanyasında müşterilerine yanlışlıkla Bitcoin yatırdı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Yanlış giden bir promosyonda, BlockFi kullanıcı hesaplarına büyük miktarlarda Bitcoin yatırdı.
  • Şirket şu anda işlemleri tersine çevirmeye çalışıyor.
  • Hatta şirketin, aşırı miktarda para çeken kullanıcılara karşı yasal işlem yapma tehdidinde bulunduğu dile getiriliyor.

Kripto ödünç verme platformu BlockFi, kullanıcı hesaplarına yanlışlıkla büyük miktarlarda Bitcoin yatırdığını doğruladı.

Binance indirim kodu

GUSD Yerine Yanlışlıkla Bitcoin Gönderildi

Firma, hatanın Mart ayında başlayan ve halen devam eden bir promosyon kampanyasıyla ilgili olduğunu söyledi. Bu kampanya, uygun katılımcılara, kripto para borsası Gemini tarafından oluşturulan 1:1 oranında Dolar destekli stablecoin GUSD olarak bonus göndermeyi vaat ediyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bunun yerine, bazı kullanıcılara Bitcoin (BTC) cinsinden ödeme yapıldı. Reddit’teki bir gönderide, kullanıcılara verilen toplam BTC’nin 700’den fazla (cari fiyatlarla 25 milyon Dolar) olduğu belirtildi.

BlockFi, yanlışlıkla yüksek miktarda Bitcoin gönderdiği müşterilerle iletişime geçtiğini ve sorunu çözmeye çalıştığını açıkladı. Firma, ayrıca, müşterilere ait kişisel fonların bu süreçten asla etkilenmediğinin de altını çizdi.

BTC’yi İade Eden Kullanıcılara Teşekkür Ödemesi Yapılacak

Öte yandan bazı BlockFi müşterileri, şirket yetkilileri ile aralarında geçen konuşmalardan bazı detayları Reddit’te paylaştı. Müşteriler, parayı iade etmemeleri halinde yasal yollara başvurulabileceği yönünde tehdit edildiklerini iddia etti.

Ayrıca BlockFi’nin, yanlışlıkla gönderilen Bitcoinleri sorunsuz ve eksiksiz bir biçimde iade eden kullanıcılar için bazı ödüller düşündüğü dile getirildi. BlockFi, söz konusu kullanıcılara 500 – 1.000 Dolar arasında teşekkür ve ödül ödemesi yapmayı planlıyor.

2017 yılında kurulan ve merkezi New York’ta bulunan BlockFi, bu yılın başlarındaki Series D finansman turunda 350 milyon Dolar değerinde fon toplamayı başardı. Bu, firmanın bugüne kadarki en büyük turu olarak kaydedildi. Verilere göre, şirketin değerlemesi şu anda yaklaşık 3 milyar Dolar seviyesinde.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar