5 Temmuz 2022, Salı
20.7 C
İstanbul

BlockFi, Yeni Kayıt Almayı Geçici Olarak Durdurdu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

BlockFi, platforma yeni kayıt almayı “geçici olarak duraklattığını” açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • BlockFi, Pazar ve Pazartesi günlerinin çoğunda kayıtlara izin vermiyordu.
  • Ekip, konu üzerinde çalıştığını söylüyor.
  • Kripto borç verme ve tasarruf uygulaması BlockFi, yeni kayıt almayı geçici olarak durdurdu.

Şu anda web sitesinin üst kısmındaki bir notta, “BlockFi için yeni kayıtlar geçici olarak duraklatıldı. Mevcut BlockFi istemcileri platforma tam erişime sahip olmaya devam ediyor. Sistemlerimizi geliştirirken gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz.” ifadeleri yer alıyor.

Binance indirim kodu

Daha Büyük Bir Problemi Önlemek Adına Yeni Kayıtlar Geçici Olarak Duraklatıldı

Ancak sistem yükseltmesi zaten Pazartesi sabahı gerçekleşiyordu; yine de yeni kayıtlar duraklatılmış olarak kaldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ne BlockFi ne de şirketin Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Flori Marquez, konu ile ilgili detaylı bir açıklamada bulunmadı.

Yine de konu ile ilgili bazı benzer geçmiş örnekler var.

Örneğin, Ocak ayında kripto ve hisse senedi alım satım platformu eToro, yüksek alım satım talebini karşılayamadı. Mevcut kullanıcıları hayal kırıklığına uğratmak yerine, gruplara katılan ve ağa baskı yapan yeni kullanıcılar için minimum başlangıç depozitosunu artırmayı tercih etti.

Elbette eToro zorlukları halka açık bir şekilde bildiren tek kripto platformu değil. ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in işlem hacminde büyük bir artış olduğu dönemlerde çökme alışkanlığı da var.

BlockFi, Nasıl Bir Kripto Hizmeti Sağlıyor?

BlockFi’nin temel amacı, kripto para için bir tür tasarruf hesabı olarak hizmet vermektir. Müşteriler; Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para depozitolarına ilgi duyuyorlar. Ayrıca BlockFi, ABD Doları kredileri için teminat olarak kripto para koymalarına da olanak tanıyor.

Hizmet, kripto merkezli finansal ürünlere olan talebi karşılamak için yıllardır büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz Nisan ayında Asya’ya genişleyen şirket, bu yılın Ocak ayında SEC’e akredite yatırımcılar için bir Bitcoin Trust başlatmak adına çeşitli belgeler sundu ve kendi platformuna Chainlink gibi sürekli olarak yeni varlıklar ekledi.

İlgili Haber:  Grafik Tasarımcısı David Rudnick, Sevgililer Günü NFT’sini 20.000 Dolara Sattı

BlockFi’nin yıl sonuna kadar halka açılmayı planladığı bildirildiği için de gittikçe büyüyen teknik sıkıntılar yaşanmaya başladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar