7 Ağustos 2022, Pazar
26.6 C
İstanbul

Blog Sayfasından NBA Sponsorluğuna Bir Başarı Öyküsü: Crypto.com!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Crypto.com domain adını bundan 28 yıl önce yani 1993 yılında Matt Blaze adında ABD’li bir profesör satın alır. Kendisi de bilgisayar bilimci olan Matt, o zamanlar kriptografiye olan merakından dolayı bu alan adını satın alır.

Binance indirim kodu

Uzunca bir süre bu domaini kendisi kullanır ve kriptografi ile ilgili bilgiler paylaşır. 2010’dan itibaren Bitcoin’in hayatımıza girmesiyle kriptoya olan ilgi de artar. Matt de bu ilgiden nasibini alır. Blog yazısında belirttiğine göre son yıllarda bu ilgi o kadar çok artar ki hemen hemen her gün crypto.com domain adını almak için pek çok kişi kendisi ile iletişime geçer.

Binance indirim kodu

Matt gelen bir teklifi çok cazip bulur ve 2018 yılında crypto.com domainini fiyatını açıklamadığı bir rakama Monaco adında küçük bir start-up’a satar.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Aradan 3 yıl geçmiştir. Monaco adını Crypto.com olarak değiştirmiş ve Singapur merkezli bir kripto para borsasına dönüşmüştür. Ve bu küçük start-up şu an NBA takımlarından LA Laker’in tüm maçlarına ev sahipliği yapan Staples Center isimli salonun isim haklarını 20 yıllığına alacak noktaya gelmiştir. Crypto.com’un “Crypto.com Arena” isim hakkı için LA Laker’a ödeyeceği miktar 700 milyon dolar olarak açıklandı.

Kriptonun Önlenemez Yükselişi

Staples Center’a harcanan bu büyük miktardaki para, bitcoin’in hızlı yükselişinin piyasayı nasıl yeniden şekillendirdiğinin ve yeni kurulan kripto devlerinin yeni bireysel müşterileri kazanmak için ne kadar ödeme yapmaya istekli olduğunun bir göstergesidir.

Spor sponsorlukları, şirketlerin taraftarların sadakati karşılığında marka bilinirliği kazanmak için uzun zamandır kullandıkları bir yoldur.

Haziran ayında Bahamalar merkezli FTX borsası Miami Heat’in stadyumunun isim haklarını satın almıştı ve aynı ay Major League Baseball’un resmi kripto para birimi platformu olmuştu.

Aynı şekilde Coinbase de NBA geçtiğimiz aylarda NBA ile sponsorluk imzalamıştı.

Staples Center’ın sahibi ve işletmecisi olan AEG’nin baş gelir sorumlusu Todd Goldstein, Crypto.com ile ortaklıkları neticesinde daha genç ve teknoloji meraklısı tüketicileri çekmeyi umduklarını söylüyor.

Yılbaşından itibaren başlayacak olan Staples Center’ı Crypto.com Arena’ya dönüştürme hareketi, bu az bilinen kripto şirkete dikkatleri daha çok çekecek.

İlgili Haber:  Crypto.com'un Pazarlama Stratejisi İşe Yarıyor: CRO Koinin Fiyatı Uçtu!

AEG’nin CEO’su ve çoğunluk hissedarı Kris Marszalek, bu satın almanın “doğrudan bir nakit anlaşma” olduğunu söylüyor.

Marszalek’e göre, Crypto.com marka bilinirliğinden yoksun olsa bile, 3-5 yıllık bu özel şirketin dünya çapında 3.000 çalışanı var ve bu yılın ikinci çeyreğinde yüz milyonlarca dolar gelir elde etti.

Crypto.com LA Lakers'ın maçlarını oynadığı salonun isim hakkını 20 yıllığına satın aldı.
Crypto.com LA Lakers’ın maçlarını oynadığı salonun isim hakkını 20 yıllığına satın aldı.

Crypto.com patronu FT’ye verdiği demeçte, “İkinci çeyrekte, Coinbase’in gelirlerinin yaklaşık dörtte birini yaptık ve yılın başından beri kârlı olduk. Kripto alanı son derece hareketli ve bu yıl 20 kat gelir artışı gördük” dedi.

Bu yılın başlarında, Fransa’nın BNP Paribas’ına yakın 76 milyar dolarlık bir değerlemeyle halka açık tek kripto para borsası haline gelen Coinbase, Nisan ve Haziran arasında 2 milyar dolarlık net gelir elde etmişti ve önceki çeyrekte 1.6 milyar doları aşmıştı.

Bitcoin Piyasa Dinamiklerini Değiştirdi

Artan bitcoin fiyatı, Coinbase gibi bir avuç şirketi, yeni yatırımcı dalgası ve yüksek marjlarla milyar dolarlık şirketlere dönüştürdü.

Dijital varlık analiz şirketi CryptoCompare’den alınan verilere göre, Crypto.com her gün milyarlarca dolar değerinde kripto para işlemi gerçekleştiriyor ve borsasında geçen yıl Mart ayından bu yana 415 milyar dolardan fazla işlem gerçekleşti. Bu, yüzde 0.3 ortalama ücret kullanarak 1.2 milyar dolarlık gelir anlamına geliyor.

Kripto para borsaları genellikle yatırımcıları ne kadar çok işlem yaparlarsa o kadar az ücret alırlar. Bu, bireysel tüccarları, hesaplarına daha fazla para yatırmanın yanı sıra, kaldıraç kullanarak işlemlerini şişirmeye meyilli olabileceğinden, bitcoin ve diğerleri üzerinde yaptıkları bahislerle daha büyük riskler almaya teşvik eder. Borsalar ayrıca kendi dijital para birimleri ve borç verme işlemleri yoluyla da para kazanabilirler.

Crypto.com’un spor sponsorlukları her geçen gün büyümektedir. Futbolda Paris Saint-Germain ve İtalya Serie A ligi, Formula 1 yarışları, UFC profesyonel dövüşleri ve basketbolda Philadelphia 76ers’ı da dahil olmak üzere hızla büyüyen bir spor varlıkları portföyüne sahip ve bunların tümü bu yıl içinde imzalamıştır.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar