Bloomberg en son yayınladığı kripto para bülteni, Joe Biden’in seçilmesinin, potansiyel bir ETF (Borsa Yatırım Fonu) onayı da dahil olmak üzere, Bitcoin’in (BTC) daha büyük bir genel kabul görmesini sağlayacağını iddia ediyor. Daha fazlası, Donald Trump yönetiminin kripto para ile ilgili politikalarından “müdahale” olarak söz edildi:

“Potansiyel bir Joe Biden başkanlığı, bizim görüşümüze göre, Bitcoin fiyatının daha fazla takdir edilmesine destek olmalı. Yeni liderlik, Trump yönetiminin müdahale politikasını – daha geniş kripto piyasasının zararına – değiştirebilir ve ilk doğan ölçütü ana akıma doğru iterek ETF şansını artırabilir. ”

Geçtiğimiz gün, Adalet Bakanlığı’nın 70 sayfalık bir Kripto Para Birimi: Bir Uygulama Çerçevesi raporu yayınladığı düşünüldüğünde, haber bülteninin muhtemelen bundan önce yazıldığı söylenebilir.

Yazar, aynı güçlerin DeFi’nin büyümesini engelleyeceğini iddia ediyor. Her iki sonuç da “Demokratik bir taramanın” potansiyel olarak kripto alanı için daha fazla düzenleyici açıklık sağlayacağı varsayımına dayanıyor. DeFi alanı bu yıl tamamen düzensiz bir ortamda patladı. KuCoin hacklemesinin arkasındaki faillerin, en büyük merkezi olmayan borsa olan Uniswap aracılığıyla yasadışı gelirlerini aklamasının bir tesadüf olmadığını iddia etmek zor.

Bitcoin hızını yarıya düşürse bile 4 yıl sonra 80 bin doları bulabilir

Bloomberg, seçimin sonucuna bakılmaksızın, görüşünde iddialı. Köklü haber kuruluşu, Bitcoin’in fiyatının, kim başkan seçilirse seçilsin, ılımlı bir hızda artmaya devam edeceğini öne sürüyor. Ayrıca, Bitcoin’in fiyatı bir sonraki başkanlık döneminde 2016’dan 2020’ye kadar yakaladığı hızın yarısı kadar artmaya devam ettiği takdirde, 2024’e kadar 80.000 dolar seviyesine ulaşacağı sonucuna varıyor:

“Amerika Birleşik Devletleri borcundan GSYİH’ye geçişte görünen durdurulamaz eğilimler, nicel gevşeme (QE) ve artan Bitcoin hash oranı, bizim görüşümüze göre, bir sonraki başkanlık yönetimi sırasında yukarı yönlü ilerlemeye devam etme olasılığının daha yüksek olduğunu gösteriyor. 2016 seçiminden bu yana elde edilen %1.400’lük kazancın yaklaşık yarısı, Bitcoin fiyatını 2024’te 80.000 dolara çıkarmaya yetecek.”

İlgili Haber:  Donald Trump ile Barack Obama Arasındaki Fark

Kaliforniya merkezli finansal hizmet firması Square, dün 50 milyon dolar değerinde Bitcoin alımında bulunduğunu ilan etti. Bu kuvvetli alımı, varlığın kurumsal sektör tarafından daha fazla benimsenmesi olarak yorumlamak mümkün.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın