28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Bloomberg Uzmanı: “Bitcoin Fiyatı 100.000 Dolara Çıkacak ve İlk BTC ETF’si Ekim Ayında Onaylanabilir!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bloomberg’in yatırım uzmanı Mike McGlone, ABD’li borsa denetleyicisi SEC’in, Ekim ayının sonuna kadar bir Bitcoin ETF’sine onay vereceğini düşündüğünü söyledi.

Binance indirim kodu

Stansberry Research ile gerçekleştirdiği söyleşisinde Bloomberg uzmanı Mike McGlone, gerçekten de oldukça boğa lehine bir Bitcoin fiyat tahmininde de bulundu. Uzman, 2021 yılının sonuna kadar BTC fiyatının 100.000 dolara kadar tırmanabileceğini düşünüyor.

Binance indirim kodu

Analizci bu görüşünü, ABD’li yetkili kurumun, önümüzdeki ayın sonuna kadar bir Bitcoin ETF’sine onay vermesinin çok yüksek ihtimal olduğunu iddia ederek temellendiriyor. ETF onayının gerekçesi olarak ise McGlone, SEC’e bir BTC ETF’si için yapılan başvuruların iyiden iyiye biriktiğini ve SEC’in bu başvuruları sonsuza kadar erteleyemeyeceğini öne sürüyor. Bloomberg uzmanına göre SEC, önünde sonunda bir karar vermek zorunda kalacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

McGlone ayrıca SEC’in ilk olarak sadece bir ‘vadeli işlemler tabanlı ETF’ye’ onay vereceğini düşündüğünü de aktardı.

Vadeli işlemler tabanlı bir BTC ETF’si tabii ki ideal bir sonuç değil ancak kripto para piyasası için bu durum hiç yoktan iyidir mantığı ile karşılanacaktır. Bu tür bir onay durumunda yüklü miktarda para akışı için legal bir pencere de açılmış olacak.

Ayrıca Mike McGlone, bu tür bir görüşe sahip olan tek insan da değil. Bloomberg’in ETF uzmanı Eric Balchunas da, ABD’nin ilk Bitcoin ETF’sinin yakında onaylanabileceğini düşünüyor.

McGlone: “Bitcoin Fiyatı Yıl Sonuna Kadar 100.000 Dolara Tırmanabilir”

McGlone, BTC fiyatının bu yıl 100.000 doların üstüne çıkabileceğini düşünüyor. Analizciye göre kripto para piyasasındaki son çöküş dalgasına rağmen, piyasadaki genel makro trend henüz değişmedi ve bu yüzden Bitcoin fiyatı halen yükselebilir. Mike Mcglone bu konudaki görüşlerini şöyle dile getiriyor: “İtibari para birimleri olarak sınırsız sayıda arz yaratılabilirken bunun karşısında ise sınırlı bir arza sahip olan BTC bulunuyor. Dünya giderek dijital bir hale bürünüyor ve BTC de bu dijital dünyanın rezerv para birimi haline gelecek.

İlgili Haber:  SEC, Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF Başvurusunu Onayladı: Kripto Para İçin Dönüm Noktası

Analizci, bu konudaki görüşünü daha da güçlendirmek adına, altın ETF’lerinden sürekli olarak Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine doğru bir para akışının olduğunu vurguladı. Uzman, kendisinin bile geçmişte, altın gibi geleneksel değer birikimi araçlarından kripto para piyasasına akabilecek para konusunda düşük bir tahminde bulunduğunu söyledi.

Analizci, BTC ile birlikte özellikle Ethereum’un bu gelişmeden fayda gördüğüne inanıyor. McGlone, özellikle bir Bitcoin ETF’si onaylandıktan sonra, önümüzdeki yıllarda geleneksel piyasalardan akan paranın kripto paraları canlandıracağına inandığını ifade etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar