Lüks otomobil üreticisi BMW, kullanıcıların yaptıkları satın alma işlemlerine göre ödüllendirilecekleri ve puanlarını indirimler ya da özel etkinlikler gibi çeşitli avantajlar için kullanabilecekleri bir uygulama başlatacağını açıkladı.

Haberin Özeti

  • BMW Kore, bugün yaptığı açıklamalarda blockchain tabanlı bir ödül uygulaması başlatacağını söyledi.
  • Kullanıcılar, araç satın alma karşılığında ödüllendirilecek ve puanlarını lüks etkinliklere ya da indirimlere erişmek için kullanabilecek.
  • Otomobil üreticisi, uygulamanın ilerleyen süreçte küresel ölçekte de piyasaya sürüleceğini belirtti.

Yerel haber kuruluşu Korea Herald’ın Çarşamba günü yaptığı habere göre, Alman lüks otomobil üreticisi BMW’nin Kore şubesi olan BMW Korea yakın zaman içerisinde blockchain tabanlı bir ödül programı başlatacak.

“BMW Vantage” olarak adlandırılan ödül programı, müşterilerin ödül puanları toplamasına ve bunları ürünler için ödeme yapmak veya programın sunduğu çeşitli hizmetlerde indirim almak için kullanmasına imkan tanıyan bir üyelik programı olacak.

Rapora göre, BMW modellerinin yeni ve ilk alıcıları, satın alma başına 300.000 ila 900.000 puan alabilecek. Raporda, ikinci el BMW otomobili satın alanların ise bu araçların piyasa değerine bağlı olarak daha düşük ödül puanları almaya hak kazanacaklarının altı çizildi.

Yeni Model Sahipleri Daha Fazla Puan Kazanacak

Yeni 5 Serisi veya yeni 6 Serisi gibi BMW’nin en büyük ve en yeni modellerinin alıcıları ise satın alma işlemi gerçekleştirdiklerinde 900.000 puana kadar hak kazanabilirler. Ancak şirket, X Serisi gibi mevcut modellerin alıcılarının yalnızca 600.000 puana kadar hak kazanabileceğini belirtti.

BMW Kore tarafından yapılan açıklamalara göre, kullanıcılar ayrıca oyun ve otomobil üreticisinin mobil uygulamasındaki diğer sosyal özellikleri kullanarak da çeşitli seviyelerde üyelik puanları kazanabilirler.

Üyeler, puanlarını harcama açısından, BMW’nin ortak şirketleri tarafından sağlanan rutin araç bakımı ve diğer hizmetlerde indirim sağlayabilirler. Ayrıca, “üst düzey üyeliğe” sahip kullanıcılar, şirket tarafından düzenlenen kültürel etkinliklere özel davetiyeler de kazanabilirler.

İlgili Haber:  Güney Koreli Yetkililer NFT Tabanlı Oyunlara Karşı Temkinli

Küresel Ölçekte de Uygulanmaya Başlanacak

BMW Kore, Vantage teklifinin başlangıçta yalnızca Kore’de sunulacağını ancak ilerleyen süreçte küresel ölçekte de uygulanacağını kaydetti. Program kapsamında denemeler şu anda devam ediyor ve 2021’ye girmeden bu konuda bir lansman yapılması bekleniyor.

Bu tür blockchain tabanlı uygulamalar Kore’de önemli ölçüde kabul gördü. Örneğin, ülkenin en kalabalık ikinci şehri olan Busan’daki vatandaşlar, dijital kimliklerini halihazırda halka açık bir deftere kaydediyorlar, bu da sürücü belgesi gibi şehir hizmetlerinin sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlıyor.

Güney Kore hükümetinin blockchain ve yapay zeka gibi teknolojiler ile ilgili büyük iddiaları da yakında takip ediliyor. Bu yılın başlarında, bu tür yükselen teknolojilere yatırım yapmak için devlet destekli 400 milyon dolarlık bir fon duyurulmuştu. İlerleyen süreçte benzeri yatırımların devam etmesi bekleniyor.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın