4 Temmuz 2022, Pazartesi
20.3 C
İstanbul

Binance Coin (BNB) Fiyatı 600 Doları Tekrardan Test Etmeye Hazırlanıyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Genel kripto para piyasası için durgun bir hafta yaşanıyor. Buna rağmen son birkaç gündür Binance Coin kendi grafiğinde bazı hamleler yapmaya başladı. Bu yazının yazıldığı anlarda altcoinin fiyatı son 24 saatte %14.7 yükseldi. Bu son gelişme ile birlikte BNB, üçüncü sıradaki Cardano’nun yerini tekrardan ele geçirmeyi başardı. Analist Biraajmaan Tamuly, altcoinin fiyatını değerlendirdi…

Binance indirim kodu

Analiste göre, diğer on-chain göstergeleri ve bazı duyurular ile birlikte BNB için genel bir fiyat artışı tablosu izlenebilir.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizini buradan okuyabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Binance Coin (BNB)’i Neler Bekliyor?

BNB fiyatı, bu yazının yazıldığı anlarda boğa yüzünü gösterse de, aslına bakılırsa balina yatırımcıların Binance Coin toplamaya başlamaları iki hafta kadar önce olmuştu. Santiment’e göre, balina yatırımcılar mevcut arz miktarında 412.000 adet BNB’yi satın almıştı. Satın alınan altcoinler genellikle, içeriğinde 10.000 ila 100.000 adet Binance Coin bulunan cüzdanlarda toplandı.

Analiste göre bu hamle, yatırımcıların dünyanın en büyük üçüncü kripto parası için bir ralli hazırlığında olduğuna yorumlanabilir.

Buna ek olarak Binance Smart Chain ya da kısa adıyla BSC, kısa bir süre önce yaptığı açıklamalarında BSC’nin ve bununla birlikte de Blockchain endüstrisinin adaptasyonunu hızlandırabilmek adına 1 milyar dolarlık bir fona onay vermişti.

Analiste göre bir fiyat rallisini tetikleyebilecek etkenlerden biri de BNB’nin sahip olduğu yakma protokolü olabilir. Binance Coin’in 17. çeyreklik yakım prosedürü normal seyrinde 2021 yılının üçüncü çeyreğinin sonuna doğru gerçekleşmesi gerekirken bilinmeyen sebeplerden ötürü bu yakım işlemi gerçekleştirilememişti.

16. BNB yakımı 18 Temmuz 2021 tarihinde yaşanmıştı ve 394 milyon doların üstünde değere sahip kripto para tamamen yok edilmişti. Piyasa ise aynı ayın 21’inde toplu bir şekilde bir yükseliş rallisine başlamıştı.

İlgili Haber:  Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) - Altcoin Fiyat Analizi - 15 Aralık

Binance Coin 600 Doları Tekrardan mı Test Edecek?

Analiste göre bu yazının yazıldığı anlarda Binance Coin, daha önce Ağustos sonu ve Eylül başında da kendisini gösteren 500 dolardaki direncine takıldı. Buna rağmen analist, 500 dolar barajının aşılması durumunda, 600 dolara kadar herhangi bir güçlü direnç noktası bulunmadığı için 600 dolara doğru yaşanabilecek rallinin nispeten daha kolay olacağını düşünüyor.

Tarihsel olarak incelendiğinde, Binance Coin rallilerinin yaşandığı dönemlerde, yeni bir rekor kırılmadan önce neredeyse her zaman eski bir direncin yeniden aşıldığı görülüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar