8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Binance, Yeni Blok Zinciri BNB Chain’i Duyurdu!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 3 ay önce

Binance indirim kodu

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, blockchain ağlarını yeniden markalaştırdı. Bugün yapılan duyuruda Binance, Binance Chain ve Binance Smart Chain’in (BSC) tek bir ekosistem haline geleceğini söyledi: BNB Chain. Yani artık Binance Chain ve Binance Smart Chain yok, BNB Chain var.

Binance indirim kodu

Binance şirketin adını blok zincir ağlarından kaldırarak bu ağların bir şirket tarafından yönetildiği algısını yıkmak istiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şu anda Binance Chain ve BSC iki ayrı blok zinciri. Binance Chain, kullanıcıların Binance’in merkezi olmayan borsasında işlem yapmasını sağlarken, akıllı sözleşme işlevine sahip BSC, merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için kullanılıyor.

Ancak Binance, ikisinin bugünden itibaren tek bir ekosistem altında yeniden markalandırılacağını duyurdu. Borsa, BNB’nin daha önce Binance Chain olan BNB Beacon Chain ve BNB Smart Chain’den oluşacağını belirtti.

Yapılan açıklamada, “Topluluk destekli diğer birçok projenin ayak izlerini takip eden BNB, daha fazla yenilik ve ademi merkeziyetçiliğe doğru kendi evrimsel yolculuğuna çıktı ve BNB, kullanım durumları açısından Binance’i aştı.” dendi.

Binance, bu şekilde yeni ve tek bir blok zincirin daha fazla inovasyona olanak sağlayacağını düşünüyor. Şirket, BNB Chain’i şu anda en popüler kripto trendleri olan NFT’ler, DeFi ve metaverse için bir yer haline getirmeyi umuyor.

Binance yaptığı açıklamada, “Her şeyden önce, BNB Chain topluluk odaklı, açık kaynaklı ve merkezi olmayan bir ekosistem olmaya devam edecek. Kullanıcılar, geliştiriciler, doğrulayıcılar ve delege edenlerden oluşan topluluğunun zincire vereceği destek, ağın sağlığı için hayati önem taşıyor. BNB Chain önemli teknik güncellemeler ile gelirken, topluluğun MetaFi’ye doğru uçma zamanı geldi” dedi.

İlgili Haber:  Önemli Bitcoin Fiyat Ölçüsü Sinyalleri BTC'nin Yerel Bir Zirveye Yakın Olabileceğini Söylüyor

“MetaFi”, Binance’in metaverse, DeFi, GameFi, SocialFi, Web3 ve NFT’ler gibi en son teknoloji projeleri için kullandığı genel bir terim.

BNB Chain üzerinde BNB coin kullanılacak. BNB bilindiği üzere 72 milyar dolarlık piyasa değeriyle dünyanın dördüncü en büyük dijital varlığı ve son derece popüler bir kripto para birimi. Son 24 saatte 1.9 milyar dolarlık işlem hacmine sahip.

Bakalım Binance’in bu son atılımı ekosistem için neler getirecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar