2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Boğa Koşusu Aniden Hızlanırken Bitcoin 50.000 Dolarlık Eşiği Kısa Bir Süreliğine Aşmayı Başardı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin, iyice hızlanan 2021 boğa koşusunda bir hafta boyunca nefes aldıktan sonra aniden yükselmeye başladı.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı, pazartesi akşamı geç saatlerde Bitcoin başına ilk kez bu kadar yakından izlenen 50.000 dolar seviyesini geçerek San Francisco merkezli Coinbase borsasında 50.110 dolara ve Singapur merkezli kripto türev borsası Bybit ‘te ise 50.240 dolara kadar çıkmayı başardı.

Binance indirim kodu

Kurumların kripto benimseme adımları Bitcoin’i harekete geçirdi

Bitcoin’in yükselişi, geçen ay %30 oranında artarak yıllık kazançlarını yaklaşık %400’e çıkarırken kripto para konusundaki duruşunu yumuşatmak isteyen en son Wall Street bankacılık devi olan Morgan Stanley, altındaki bir yatırım biriminin Bitcoin’de bir hisseyi araştırdığını bildirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın bilançosuna 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin eklemesi üzerine bu haber bir hafta boyunca manşetlerde kaldı. Ardından Mastercard, müşterileri için ağını kripto paralara açmayı planladığını ve ABD’nin en eski bankası BNY Mellon da Bitcoin’e ve kriptoya destek sunacağını duyurdu.

Tesla’nın şok duyurusu, 2021’in başından bu yana ancak 30.000 doların biraz altına kadar çıkmayı başarabilen Bitcoin fiyatının geçen haftanın başında 50.000 dolara kadar yükselmesine neden oldu.

TradeStation’ın piyasa istihbaratından sorumlu başkan yardımcısı David Russell, kurumsal kripto para benimseme yönündeki eğilimin giderek daha açık hale geldiğini ve geleneksel pazarlar için bunu görmezden gelmenin oldukça zor olduğunu söyledi.

Son haberlerin, bir varlık olarak Bitcoin’e yönelik heyecanı ve dolayısıyla dalgalanmayı arttırdığını ve sayısız yatırımcının Bitcoin’e çok az maruz kalmalarına rağmen şimdi kendilerini yeni zirvelerin peşinde bulduklarını açıklayan Russell, tüccarların bir sonraki potansiyel duyuruyu atlamayı beklemesiyle işlerin daha ilginç ve dramatik hale gelebileceğini bildirdi.

Dijital varlık yatırım fonları bir hayli rağbet görüyor

Bu esnada insanlar Bitcoin ve kripto paralara maruz kalmaya çalışırken dijital varlık yatırım fonları yatırımcı parasını çekmeye devam etti.

İlgili Haber:  IRS, Kripto Analiz Araçları İçin 250.000 Dolar Değerinde Harcama Yaptı

CoinShares yatırım stratejisti James Butterfill, son piyasa raporunda, geçtiğimiz hafta içinde büyük şirketlerin ve fonlarının, hazine varlığı ve yatırım devamlılığı olarak Bitcoin’i kullandıklarına yönelik yaptıkları duyuru trendinin üzerine 367 milyon dolarlık girişlerin görüldüğünü açıkladı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar