13 Ağustos 2022, Cumartesi
28.6 C
İstanbul

Boğa Koşusu Devam Ediyor: MicroStrategy, 50 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Satın Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı yükselmiş olsa da, MicroStrategy BTC satın almaya devam ediyor. Şirketin sahip olduğu Bitcoin’in toplam değeri şimdi yaklaşık 765 milyon Dolara ulaştı.

Binance indirim kodu

Bugünkü SEC dosyalarına göre, iş zekası şirketi MicroStrategy, her biri 19.427 Dolardan 2.754 Bitcoin satın aldı. Bu miktar toplam 50 milyon Dolar değerine denk geliyor. Şirket CEO’su Michael Saylor, satın alma işlemini Twitter profili üzerinden de doğruladı.

Binance indirim kodu

MicroStrategy, Ağustos Ayında 250 Milyon Dolarlık Bitcoin Yatırımı Yapmıştı

Halka açık şirket MicroStrategy, Ağustos ayının başlarında öncü kripto para Bitcoin’e 250 milyon Dolar değerinde yatırım yaparak gündeme gelmişti. O dönem, birim başı fiyatı 11.700 Dolar üzerinden 21.454 BTC satın alan şirket, kripto para piyasasında adından sıkça söz ettirmişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

14 Eylül’de Bitcoin’e 175 milyon Dolarlık daha yatırım yapan MicroStrategy, bu tarihte ise token fiyatı yaklaşık 10.700 Dolardan 16.796 BTC satın almıştı.

Bitcoin fiyatında o zamandan bu yana önemli ölçüde artış yaşandı. Kripto para sadece bu hafta 20.000 Dolar olan tüm zamanların en yüksek seviyesine son derece yaklaşmış olsa da, MicroStrategy ve Bitcoin’i geliştiren CEO’su Michael Saylor, yükselişin devam edeceğine inanıyor.

Şirketin 475 Milyon Dolarlık Bitcoin Yatırımının Şu Anki Karşılığı 765 Milyon Dolar

En son satın alım işlemi ile birlikte, iş zekası şirketi MicroStrategy şu anda mevcut oranlar üzerinden 765 milyon Dolar değerinin üzerinde Bitcoin’e sahip. Söz konusu Bitcoinlerin sayısı 40.824 olarak biliniyor.

Şirket şimdiye kadar Bitcoin’e 475 milyon Dolarlık bir yatırım yaptı; ve şimdi elinde tuttuğu toplam değer ise 765 milyon Dolara ulaştı. Hiç fena değil…

Bitcoin Treasuries’e göre MicroStrategy, diğer halka açık şirketlerden daha fazla sayıda Bitcoin’i bulunduruyor. Yükselen yatırımcı Mike Novogratz liderliğindeki Galaxy Digital Holdings, 16.651 BTC’ye sahip. Cash App üzerinden Bitcoin hizmetleri de sunan Jack Dorsey defterlerinde ise 4.709 BTC bulunuyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Borsası ile Bitcoin Cüzdanı Arasındaki Fark

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar