Boğa Koşusu Devam Ediyor: MicroStrategy, 50 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Satın Aldı

Bitcoin fiyatı yükselmiş olsa da, MicroStrategy BTC satın almaya devam ediyor. Şirketin sahip olduğu Bitcoin’in toplam değeri şimdi yaklaşık 765 milyon Dolara ulaştı.

Bugünkü SEC dosyalarına göre, iş zekası şirketi MicroStrategy, her biri 19.427 Dolardan 2.754 Bitcoin satın aldı. Bu miktar toplam 50 milyon Dolar değerine denk geliyor. Şirket CEO’su Michael Saylor, satın alma işlemini Twitter profili üzerinden de doğruladı.

MicroStrategy, Ağustos Ayında 250 Milyon Dolarlık Bitcoin Yatırımı Yapmıştı

Halka açık şirket MicroStrategy, Ağustos ayının başlarında öncü kripto para Bitcoin’e 250 milyon Dolar değerinde yatırım yaparak gündeme gelmişti. O dönem, birim başı fiyatı 11.700 Dolar üzerinden 21.454 BTC satın alan şirket, kripto para piyasasında adından sıkça söz ettirmişti.

14 Eylül’de Bitcoin’e 175 milyon Dolarlık daha yatırım yapan MicroStrategy, bu tarihte ise token fiyatı yaklaşık 10.700 Dolardan 16.796 BTC satın almıştı.

Bitcoin fiyatında o zamandan bu yana önemli ölçüde artış yaşandı. Kripto para sadece bu hafta 20.000 Dolar olan tüm zamanların en yüksek seviyesine son derece yaklaşmış olsa da, MicroStrategy ve Bitcoin’i geliştiren CEO’su Michael Saylor, yükselişin devam edeceğine inanıyor.

Şirketin 475 Milyon Dolarlık Bitcoin Yatırımının Şu Anki Karşılığı 765 Milyon Dolar

En son satın alım işlemi ile birlikte, iş zekası şirketi MicroStrategy şu anda mevcut oranlar üzerinden 765 milyon Dolar değerinin üzerinde Bitcoin’e sahip. Söz konusu Bitcoinlerin sayısı 40.824 olarak biliniyor.

Şirket şimdiye kadar Bitcoin’e 475 milyon Dolarlık bir yatırım yaptı; ve şimdi elinde tuttuğu toplam değer ise 765 milyon Dolara ulaştı. Hiç fena değil…

Bitcoin Treasuries’e göre MicroStrategy, diğer halka açık şirketlerden daha fazla sayıda Bitcoin’i bulunduruyor. Yükselen yatırımcı Mike Novogratz liderliğindeki Galaxy Digital Holdings, 16.651 BTC’ye sahip. Cash App üzerinden Bitcoin hizmetleri de sunan Jack Dorsey defterlerinde ise 4.709 BTC bulunuyor.

  XRP Fiyatı %6 Arttı

 

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın