1 Ekim 2022, Cumartesi
22.9 C
İstanbul

Boğa mı Yoksa Ayı mı? PayPal Kripto Hacmini 24 Saatte İkiye katladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Küresel ödeme sağlayıcısı PayPal, bugün itibariyle platform üzerinde 242 milyon dolarlık dijital varlığın el değiştirmesiyle önceki kripto hacmi rekorunu ikiye katladı.

Binance indirim kodu

Kripto piyasası veri toplayıcısı Nomics’e göre dünkü işlem, PayPal’ın 6 Ocak’ta kaydettiği 129 milyon dolarlık önceki hacim rekorunu geride bıraktı. 1 Ocak’tan bu yana günlük hacmin 22.8 dolardan %950’lik bir artış gösterdiği ortaya çıktı.

Binance indirim kodu

Önceki rekorun neredeyse iki katı

PayPal’ın hacmindeki artış, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselmesiyle birlikte ABD merkezli ödeme firmasının, perakende tüccarlar arasında popülerlik kazanmaya başladığı şeklinde yorumlandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Nuggets News’ten Alex Saunders, PayPal’ın hacmindeki artışın perakende tüccarlar arasında artan benimsenmenin muhtemel bir işareti olduğunu iddia ederek perakendenin kripto dünyasına dahil olduğunu ilan eden bir tweet attı. PayPal’ın kripto satışlarında 242 milyon dolar elde ettiğini açıklayan Saunders, bu seviyenin, önceki rekorun neredeyse iki katı olduğuna dikkat çekti.

Kripto topluluğundaki pek çok kişi, PayPal’ın yeni kullanıcıları dijital varlıklara yönlendirdiği için kripto dünyasına girişini övse de geriye kalanlar, PayPal’ı para çekme işlevini desteklemeyen “etrafı güvenliklerle çevrili bir kripto topluluğu” oluşturmakla eleştirdi.

Perakende satıcılar teslim olmayı seçiyor

Twitter kullanıcısı Toomas Zobel, hacimdeki artışın perakende tesliminden kaynaklanabileceği ihtimaline dikkat çekmek amacıyla bir tweet atarak “Bunun alım hacmi mi yoksa satış hacmi mi olduğunu görmenin bir yolu var mı?” sorusunu sordu. Zobel ayrıca bu büyük çöplükte, perakende satıcıların satın alma baskısı yaratmak yerine teslim oluyor olabileceklerini ifade etti.

PayPal’ın hacminin dönüm noktasının yükseliş eğilimi mi yoksa düşüş eğilimi mi olduğuna ilişkin tartışmalar hakkında konuşan Nexo CEO’su Antoni Trenchev, Bitcoin’in, 40.000 doları aşan seviyelerdeki son çöküşünün perakende yatırımcıların kâr elde etme konusunda acele etmesinden kısa bir süre sonra gerçekleştiğine dikkat çekti.

İlgili Haber:  Hackerlar Az Kalsın 10 Milyon Dolar Değerinde Ethereum’u Ele Geçiriyordu

Kripto hizmetlerine yönelik talep artacak gibi görünüyor

PayPal’ın kripto hizmetlerine Paxos’un ItBit borsası üzerinden erişilirken PayPal, Ekim 2020’de dijital varlık ticareti hizmetlerini başlattıktan sonra kripto işlemlerini yürütmek için ItBit’i seçti.

PayPal’ın önümüzdeki aylarda 26 milyon tüccarına kripto para hizmeti sunacağı ve bunun da muhtemelen şirketin kripto hizmetlerine olan talebi arttıracağı kaydedildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar