Boğa Yatırımcıları Ethereum’da 5.000 Doları Hedefliyor

Önemli Gelişmeler

Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bitcoin’in ardından dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum, Bitcoin’in etki alanından çıktı ve son günlerde Bitcoin’e oranla daha yüksek seviyelerde artışlar gösterdi.

Geçtiğimiz hafta %30 artan Ethereum fiyatları 3.000 dolar seviyesine dayanmıştı. Geçtiğimiz yıldan bu yana %1.500 değer kazanan Ethereum, bu performansına rağmen oransal olarak Dogecoin’in yaşadığı rallinin gerisinde kaldı.

Ethereum yeni fiyat rekorlarına koşarken bazı yatırımcılar, Bitcoin’in Ethereum’un gerisinde kalmaya başladığını düşündüklerini söylüyorlar.

Société Générale’nin Birleşik Krallık’taki özel bankası olan Kleinwort Hambros’ta CIO’luk görevi yapan Fahad Kamal, gelişmeleri şöyle değerlendirdi: “1997 yılında internete girmek için kullanılan en gelişmiş tarayıcı Netscape Navigator’dı ve onunla yarışabilecek başka herhangi bir tarayıcının mümkün olmadığı düşünülüyordu. Günümüze baktığımızda ise Netscape’in uzun süredir aramızda olmadığını görüyoruz. Kendi görüşüme göre, önümüzdeki 10 yıl içerisinde blockchain teknolojisi, hayatlarımızı ciddi ölçülerde etkileyecek. Bu süre boyunca Bitcoin’in bizimle beraber olup olmayacağı konusunda ise o kadar emin değilim. Bitcoin’den hem yapı bakımından hem de destekler bakımından daha iyi performans gösteren Ethereum gibi kripto paralar var.”

Ethereum, Bitcoin ile Olan Çekişmede Galip Taraf Olabilir

Kripto para topluluğu uzun bir süredir Bitcoin ve Ethereum arasında hangisinin daha kullanışlı olduğu konusunda tartışmalar yaşanıyordu. Bitcoin savunucuları Ethereum’un birikim yapmak için uygun bir varlık olmadığını, Ethereum savunucuları ise Bitcoin’in yavaş ve eski bir blockchain teknolojisine sahip olduğunu iddia ediyor.

Kripto para Ripple’ın CEO’su ve kurucusunun da dahil olduğu bazı kesimler ise, Bitcoin’in Ethereum’da olduğu gibi işlemlerini gerçekleştirmesi için daha çevreci bir blockchain modeline geçmesi gerektiğini düşünüyor.

Ethereum fiyatlarının performansının geçen yıldan bu yıla Bitcoin’in performansını üçe katlamasıyla beraber, Ethereum yatırımcıları gelecekte merkeziyetsiz bir internetin Ethereum Blockchain’i üzerine inşa edilebileceği konusundaki beklenti ve öngörülerini arttırdı.

“Ethereum Önümüzdeki Haftalarda 5.000 Dolar Seviyesine Ulaşabilir”

deVere Group CEO’su Nigel Green gelişmeleri şöyle yorumladı: “Ethereum’un önümüzdeki sene ve ondan sonraki dönem için Bitcoin’in piyasa hakimiyetini kırması bekleniyor.”

Green ayrıca Ethereum fiyatlarının önümüzdeki haftalarda Ether başına 5.000 dolar seviyesini göreceğini düşünüyor. Bu görüşünün nedeni olarak ise büyük kurumsal yatırımcıların Ethereum’a olan ilgilerini ve DeFi piyasalarının büyümesiyle birlikte, popülerliğini arttıran NFT’leri işaret ediyor. Bütün bu teknolojiler Ethereum blockchain’i üzerinde çalışıyor.

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin’den Yüklü Miktarda Kâr Eden Goldman Sachs Yöneticisi İstifa Etti

Pazartesi günü yayılan haberlere göre, Goldman Sachs’ın departman müdürlerinden biri Dogecoin’den milyonlarca dolar kazandıktan sonra istifa etti.Söz konusu müdür...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend