23 Mayıs 2022, Pazartesi
19.5 C
İstanbul

Boğa Yatırımcıları Ethereum’da 5.000 Doları Hedefliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’in ardından dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum, Bitcoin’in etki alanından çıktı ve son günlerde Bitcoin’e oranla daha yüksek seviyelerde artışlar gösterdi.

Binance indirim kodu

Geçtiğimiz hafta %30 artan Ethereum fiyatları 3.000 dolar seviyesine dayanmıştı. Geçtiğimiz yıldan bu yana %1.500 değer kazanan Ethereum, bu performansına rağmen oransal olarak Dogecoin’in yaşadığı rallinin gerisinde kaldı.

Binance indirim kodu

Ethereum yeni fiyat rekorlarına koşarken bazı yatırımcılar, Bitcoin’in Ethereum’un gerisinde kalmaya başladığını düşündüklerini söylüyorlar.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Société Générale’nin Birleşik Krallık’taki özel bankası olan Kleinwort Hambros’ta CIO’luk görevi yapan Fahad Kamal, gelişmeleri şöyle değerlendirdi: “1997 yılında internete girmek için kullanılan en gelişmiş tarayıcı Netscape Navigator’dı ve onunla yarışabilecek başka herhangi bir tarayıcının mümkün olmadığı düşünülüyordu. Günümüze baktığımızda ise Netscape’in uzun süredir aramızda olmadığını görüyoruz. Kendi görüşüme göre, önümüzdeki 10 yıl içerisinde blockchain teknolojisi, hayatlarımızı ciddi ölçülerde etkileyecek. Bu süre boyunca Bitcoin’in bizimle beraber olup olmayacağı konusunda ise o kadar emin değilim. Bitcoin’den hem yapı bakımından hem de destekler bakımından daha iyi performans gösteren Ethereum gibi kripto paralar var.”

Ethereum, Bitcoin ile Olan Çekişmede Galip Taraf Olabilir

Kripto para topluluğu uzun bir süredir Bitcoin ve Ethereum arasında hangisinin daha kullanışlı olduğu konusunda tartışmalar yaşanıyordu. Bitcoin savunucuları Ethereum’un birikim yapmak için uygun bir varlık olmadığını, Ethereum savunucuları ise Bitcoin’in yavaş ve eski bir blockchain teknolojisine sahip olduğunu iddia ediyor.

Kripto para Ripple’ın CEO’su ve kurucusunun da dahil olduğu bazı kesimler ise, Bitcoin’in Ethereum’da olduğu gibi işlemlerini gerçekleştirmesi için daha çevreci bir blockchain modeline geçmesi gerektiğini düşünüyor.

Ethereum fiyatlarının performansının geçen yıldan bu yıla Bitcoin’in performansını üçe katlamasıyla beraber, Ethereum yatırımcıları gelecekte merkeziyetsiz bir internetin Ethereum Blockchain’i üzerine inşa edilebileceği konusundaki beklenti ve öngörülerini arttırdı.

İlgili Haber:  Blok Zinciri, Twitter ve Facebook'un Denetim Sorunlarını Çözebilir

“Ethereum Önümüzdeki Haftalarda 5.000 Dolar Seviyesine Ulaşabilir”

deVere Group CEO’su Nigel Green gelişmeleri şöyle yorumladı: “Ethereum’un önümüzdeki sene ve ondan sonraki dönem için Bitcoin’in piyasa hakimiyetini kırması bekleniyor.”

Green ayrıca Ethereum fiyatlarının önümüzdeki haftalarda Ether başına 5.000 dolar seviyesini göreceğini düşünüyor. Bu görüşünün nedeni olarak ise büyük kurumsal yatırımcıların Ethereum’a olan ilgilerini ve DeFi piyasalarının büyümesiyle birlikte, popülerliğini arttıran NFT’leri işaret ediyor. Bütün bu teknolojiler Ethereum blockchain’i üzerinde çalışıyor.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar