28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Boğalar 19.500 Dolarlık Direnci Gözlese de Düşük Hacim, Bitcoin Fiyatını Yatay Tutuyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Fiyat daha dar bir aralıkta sağlaşlaşmaya devam ederken bugün, Bitcoin (BTC) için nispeten olaysız bir gün oldu.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı hafta sonunu bir boğa bayrağı altında sağlamlaşma elde ederek geçirdi ve 19.418 dolara yükseliş, genel gider direnciyle hızla azaldı.

Binance indirim kodu

Bayrağın trend çizgisine doğru rötuş yapmasıyla birlikte fiyat, 4 saatlik zaman diliminde 20 günlük hareketli ortalamanın altına düştü ve 19.000 dolar seviyesini kısa bir sürede kaybetti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Genel olarak çoğu tüccar, 10.300 dolardan 19.888 dolara çıkaran %93’lük yükselişten sonra, bir sağlaşlaşma döneminin gerekli olduğu konusunda hemfikir göründü.

Fiyat aralığı daralmaya başlıyor

Cointelegraph analisti Micheal van de Poppe, daha uzun bir zaman diliminde değerlendirildiğinde Bitcoin’in hala geçen hafta olduğu gibi davrandığını ve tüm zamanların en yüksek direnç bölgesinde hareket etmeye devam ettiğini söyledi. Gözlerinin hala geri dönülen 16 bin dolar seviyesinin ve bu alanlar destek olarak yeniden test edilme potansiyeli taşıdığı için 14 bin dolar seviyesinin üzerinde olduğunu ifade eden analist, 19.000 doları elde tutmanın çok önemli olduğunu ve günlük kapanışın 18.9000 doların altında olması durumunda bunun başarılacağını düşündüğünü açıkladı.

Günlük ve 4 saatlik zaman diliminde tüccarların, fiyatın hala daha düşük yüksekler ve daha yüksek dipler kaydettiğini fark edecek olması, fiyat aralığının daralmaya başladığının bir işareti olarak yorumlandı.

Şu anda fiyat hala destek olarak trend çizgisi içinde duruyor olsa da yapıda gerçekleşecek bir atılımın, 19.500 dolarda kalıcı genel bir direnç olduğu için yüksek hacimli bir hareket gerektireceği belirtildi.

Önceki analizde belirtildiği gibi, 18.800 dolar seviyesinin altına bir düşüşün, BTC’nin 17.900 dolarda destek arayışını ve bunun altında 16.000 dolar ile 15.750 dolar aralığında olduğunu göstereceği kaydedildi.

İlgili Haber:  Çin’in Dijital Yuan Kullanımı 300 Milyon Dolar'a Yaklaştı

Altcoinler için senaryo bu kez farklı ilerliyor

Kısa vadede riskten kaçınan tüccarların, fiyatın tekrar 20 günlük hareketli ortalamanın üzerinde destek bulup bulamayacağını görmek için 4 saatlik grafiği yakından takip etmeleri gerekiyor. Bu hareketin, 19.400 ile 19.500 dolarlık direnç bölgesinde reddedilmeyi önlemek için önemli hacim gerektireceğini belirtmek önem arz ediyor.

Bitcoin’in sağlamlaşma aşamaları sırasında genellikle daha fazla pompalanan altcoinler için durum bu kez böyle gelişmiyor.

Bir dizi DeFi tokeni ve diğer belirsiz altcoin’ler yükselirken, ilk 20 tokenin çoğunun bugün kırmızı renkte olduğu görülüyor. Bunun nedeninin ise Bitcoin fiyatı bu kadar kararsız bir konumdayken yatırımcıların fonları altcoinlere kaydırmakta isteksiz olmaları gerçeği olduğuna inanılıyor.

Deneyimli kripto yatırımcıları, BTC’den gelen güçlü bir yükselişin altcoin-BTC çiftlerinin ezilmesine yol açabileceğini, BTC fiyatındaki düşüşün ise BTC ve USD altcoin çiftlerinin eşit derecede feci bir darbe almasıyla sonuçlanma eğiliminde olduğunu biliyor.

Günün öne çıkan birkaç ismi; %8.54’lük artışla AAVE, %5.19 yükselen Monero (XMR) ve %6.23 yükselen Waves (WAVES) oluyor.

CoinMarketCap’e göre, genel kripto para piyasa değeri şu anda 566.5 milyar dolarken Bitcoin’in hakimiyet endeksi ise şu anda %62.6 seviyesinde bulunuyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar