4 Temmuz 2022, Pazartesi
20.3 C
İstanbul

Boğalar Bitcoin’de 40.000 Doları Geri Kazanmaya Çalışıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin (BTC) fiyatı 35.000 dolarlık direnci aşmış bulunuyor ve 38.000 ile 40.000 dolar arasındaki fiyat ticaretini görecek yeni bir aralığa adım atmayı başarıyor. Bugünün 34.000 dolar seviyesinden toparlanması, 4 saatlik zaman diliminde oluşan ve düşüş eğilimi gösteren grafiklerdeki baş ve omuzlar modelini geçersiz kılmış gibi görünüyor.

Binance indirim kodu

Destek olarak 36.000 dolar seviyesinin geri kazanılmasının, Bitcoin fiyatının bu haftaki %26.5’luk düşüşünün ve toplam kripto para piyasası değerinde 200 milyar dolarlık bir kaybın ardından yeni bir ayı piyasasına girildiğine dair yıkıcı anlatının ezilmesine yardımcı olabileceği düşünülüyor.

Binance indirim kodu

Bu düşüşe rağmen finansal danışmanlar en iyi kripto para olarak kabul edilen Bitcoin ve büyüyen DeFi sektörü hakkında daha olumlu bir görünüm geliştirmeye devam ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC) tarafından yapılan ve bankaların stabilcoinleri işlemesine ve saklamasına izin veren son duyuru, sektör tarafından bir bütün şeklinde “yeşil ışık” olarak yorumlanıyor.

Bunun kanıtı ise bugün, velayet sağlayıcısı Anchorage’a Para Birimi Denetleyici Ofisi tarafından ilk dijital banka sözleşmesinin verilmesiyle birlikte geliyor. Giden Para Birimi Denetleyici Ofisi Başkanı Brian Brooks’a göre, finansın çevrimiçi geleceği kaçınılmaz görünüyor.

DeFi ve altcoinler güç gösterisi yapıyor

Mevcut piyasa koşulları, en iyi kripto para olarak kabul edilen Bitcoin fiyatının keskin bir şekilde düzeldiği ve bir parabolik büyüme dönemi yaşadıktan sonra sağlamlaştığı önceki döngülerin eğilimini yansıtmaya devam ediyor.

Bu sağlamlaşma aşamaları sırasında yatırımcılar fonları altcoinlere kaydırma eğilimi sergiliyor ve bugünün artan hacmi ile birlikte bir dizi altcoin’den gelen yükseliş hareketi bu teoriyi yeniden güçlendiriyor.

Bitcoin, günün erken saatlerinde 32.000 dolar ile 35.000 dolar arasında Ethereum (ETH) alım satımını geçirirken bugün itibariyle %3.96’lık bir kazanç elde ederek 1.120 dolardan işlem görmeyi başarıyor.

İlgili Haber:  Bitcoin, 60.000 Dolar Direncini Kıramadı ve İvme Kaybı Yaşadı

Öte yandan Polkadot (DOT) %36.89’luk artış sergileyerek ve 11.30 dolar civarında işlem görerek günün çıkış yakalayan parası oluyor. Polkadot’un kardeş zinciri Kusama (KSM) da %21.25’lik bir yükseliş kaydederek 77.59 dolardan işlem görüyor ve fiyatta bir artış elde ediyor.

Genel kripto para piyasa değeri şu anda 983.5 milyar dolar civarında seyrediyor ve Bitcoin’in bu tablodaki hakimiyet oranı %68.7 olarak belirleniyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar