Boğalar Piyasayı Yönetirken Bitcoin, Altcoinler ve Dow Rekor Seviyelerde Yükseldi

Dün itibariyle boğalar, Bitcoin (BTC) 19.418 dolara yükseldiği ve ilk birkaç altcoin 2020’nin yeni zirvelerine doğru çift haneli bir yükselişe geçtiği için kripto piyasasının tam kontrolünde olduklarını gösterdi.

Günün kayda değer performansları sırasıyla %53’lük ve %38’lik artışlarla Stellar Lumens (XLM) ve XRP oldu.

BTC’nin 20.000 doları geçme olasılığını çevreleyen tüm heyecan ve beklentiyle kripto tüccarlarının, geleneksel pazarlardaki eşit derecede etkileyici bir performansı kaçırmış olabileceği kaydedildi.

Aynı gün Dow, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 30.046’yı garantilemek için 400’den fazla puan topladı. S&P 500 ve Nasdaq, %1.6 ve %1.3 yükselerek bu artışı takip etti.

Pazar analistlerine göre üç etkili COVID-19 aşısının geliştirilmesi, Federal Rezerv politikasının bir parçası olarak rekor düşük faiz oranları, ikinci tur ekonomik teşvik olasılığı ve Trump yönetimi ile Seçilmiş Başkan Biden arasındaki iktidar geçişinin hız kazanması gibi nedenler, piyasalara çok ihtiyaç duyulan güven artışını sağlamayı başardı.

S&P 500 ve Nasdaq vadeli işlemlerinin yükselmeye devam etmesi, yükselişin bugün de devam edebileceğine işaret ettiği şeklinde yorumlandı.

Yılbaşından bugüne kadar DOW %6.84 ve S&P 500 %10.73 arttı. Bunlar herhangi bir yatırımcının portföyü için iyi getiriler olsa da Bitcoin şu anda Skew’in verilerine göre %166.67 artışla her ikisinden de çok daha iyi performans gösterdi.

Şaşırtıcı bir şekilde Ether, Bitcoin fiyatından daha iyi performans göstermeye devam etti ve geçen hafta bu en üst sıradaki altcoin, fiyatı 2020’nin en yüksek seviyesi olan 623 dolara çıkaran parabolik bir yükselişe girdi.

Biraz da altcoinlerden konuşmanın zamanı geldi

Genellikle Bitcoin ve Ether (ETH) fiyatı, fiyat hareketleriyle ilgili medyanın büyük bölümünü kaplasa da bu haftaki gelişmeler, altcoinlerin de tüccarlar ve medya tarafından göz ardı edilmemesi gerektiğini gösterdi.

  Forbes'un 30 Yaş Altı Zenginler Listesinde 10 Kripto Girişimci Yer Alıyor

Piyasa değerine göre en iyi iki dijital varlık, yılbaşından bu yana inanılmaz bir yükseliş sergilemiş olsa da bir sosyal analitik veri sağlayıcısı olan TheTIE’den gelen veriler, daha küçük altcoinlerin de bazı ciddi dalgalanmalara yol açtığını ortaya koydu.

Geçtiğimiz 24 saat içinde belirli altcoinler için tweet hacimleri patladı ve birçok altcoin BTC, USD ve USDT çiftlerinde kazançlar elde etti.

Bitcoin’in, bu kadar güçlü bir yükselişin ardından kısa bir sağlaşlaşma dönemine girebileceği veya daha düşük destekleri yeniden test edebileceği ifade edildi. Tarihsel olarak bu durumlarda, fonların altcoinlere aktığı ve bu durumun da altcoinlerin daha üst seviyelerde yükselişler yapmalarına neden olduğu kaydedildi.

Bitcoin’in önümüzdeki günlerde yana doğru ilerleyen bir aralığa girmesi durumunda yatırımcıların bu uygulamayı tekrarlaması ve böylece altcoinler arasında görülen mevcut yükselişin uzaması öngörüldü.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın