26 Mayıs 2022, Perşembe
17.5 C
İstanbul

Boğaların ETH Düşüşünü Satın Almasıyla Birlikte Ethereum Fiyatı 590 Doları Hedefliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’in 8 Aralık’ta 17.650 dolara düşmesi üzerine çoğu altcoin önemli ölçüde yavaşladı ve Ether de bu katliamdan kurtulamadı.

Binance indirim kodu

Bitcoin (BTC) fiyatı tehlikeli bir şekilde 17.000 dolarlık büyük bir CME açığına yakın bir seviyeye düştüğü için, Ethereum (ETH) fiyatı 20 günlük hareketli ortalamanın altına indi ve 529 dolara kadar düşüş yaşadı. Bu seviyede Ether, Göreli Güç Endeksi’nde aşırı satıldı ve bu bölgeden gelen sıçrama, fiyatı 20 günlük hareketli ortalamaya geri getirecek kadar güçlüydü.

Binance indirim kodu

20 günlük hareketli ortalama bugün itibariyle kısa vadeli bir direnç olarak işlev görmeye başladı. Bunun üzerine, 582 dolardaki hacim profili görünür aralığında yüksek hacimli bir düğümün var olduğu tespit edildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ether’in 20 günlük hareketli ortalamayı desteğe geri çevirmesi durumunda dahi Bitcoin fiyatı 19.500 dolar seviyesine yükselmedikçe, bölgenin 583 dolardan 600 dolara direnç olarak işlev göreceği kaydedildi. Bununla birlikte, BTC’nin 18.800 dolardan 19.150 dolara yükselmesi için kendi başına bir savaş vermesi gerektiği için bu pek olası görünmedi.

18.600 seviyesi önemli bir seviye olarak belirlenmiş durumda

4 saatlik Göreli Güç Endeksi’nin orta hattı geçmenin eşiğinde olmasının ve Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması’nın sinyal hattı ile yakınsama yolunda olmasının, Ether için hali hazırda var olan birkaç olumlu şey olduğu belirtiliyor.

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması histogramı da satış baskısında bir düşüş olduğunu gösteriyor ancak tüccarların, fiyat 20 günlük hareketli ortalamaya yaklaştıkça satın alma hacminin azaldığını fark etmesi bekleniyor.

Bitcoin’in fiyat hareketi ile altcoinlerin hareketleri arasındaki ilişki göz önüne alındığında BTC’nin bugünkü günlük kapanışı, izlenmesi gereken bir işaret olarak öne çıkıyor. Şu anda, BTC fiyatı 18.500 dolar seviyesini yeniden ele geçirmeye çalışıyor olsa da 18.600 dolarda 100 günlük hareketli ortalamanın üzerinde bir kapanışı tercih edebileceği düşünülüyor.

İlgili Haber:  Binance, Coinbase Hisse Senedi Tokeni Listelemesini Erteledi

100 günlük hareketli ortalamanın üzerinde bir kapanış, fiyatı arayan yatırımcılara 20 günlük hareketli ortalama olan 18.800 doların yeniden test edilmesi ve dijital varlığın 18.800 dolar ile 19.150 dolarlık alanı aşması adına zemin hazırlaması için umut vereceği düşünülüyor.

Boğalar 590 doları yeniden almaya hazır görünüyor

Kısa vadede tüccarların en azından rahat bir nefes alabilmesi bekleniyor çünkü Ether, 521 dolarlık desteğin üzerinde tutularak fiyatın 475 dolara düşmesi önleniyor.

20 günlük hareketli ortalamayı yeniden ele geçirme ihtiyacının yanı sıra fiyat 583 ile 600 dolarlık direnç kümesiyle hizalanan ve azalan trend çizgisine ulaşana kadar minimum genel direncin mevcut olduğu görülüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar