26 Mayıs 2022, Perşembe
17.5 C
İstanbul

Boks İkonu Floyd Mayweather, NFT Piyasasına Giriyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Boksör Floyd Mayweather, YouTuber Logan Paul ile yapacağı bir gösteri maçıyla ringe dönecek ve aynı zamanda bir NFT satışı başlatacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Boksör Floyd Mayweather’a ait “Legacy Collection” NFT’leri 26 Mayıs’ta satışa çıkıyor.
  • Mayweather, 6 Haziran’da ise YouTuber Logan Paul ile bir gösteri maçı için yeniden ringe çıkacak.

Boks ikonu Floyd Mayweather, kendi NFT koleksiyonunu piyasaya süreceğini duyurdu. Bu, Mayweather’ın ringe dönüşü ile aynı zamana denk geliyor.

Binance indirim kodu

NFT’ler 26 Mayıs’ta Satışa Çıkacak

NFT sağlayıcısı IronBend, blockchain eğlence yayıncısı Reality Gaming Group ve NFT prodüksiyon şirketi Zytara Labs ile ortaklaşa çalışan Mayweather, sınırlı sayıdaki dijital koleksiyonunu 26 Mayıs’ta satışa sunacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

NFT’ler (değiştirilemez tokenler), görüntüler, videolar ve hatta tweetleri içerebilen ve eserlere blockchain üzerinde bir sahiplik kanıtı sunan tokenlerdir. NFT pazarı, geçtiğimiz yıl içinde özellikle dijital sanat dünyasının katkıları ile önemli bir patlama yaşadı. DappRadar verilerine göre, 2021’in 1. çeyreğinde NFT satışlarından 1.5 milyar Dolardan fazla gelir üretildi.

Geçtiğimiz haftalarda, Rob Gronkowski, Eli ve Peyton Manning, Kevin Smith, Paris Hilton, Snoop Dogg, Eminem ve Lindsey Lohan da dahil olmak üzere NFT alanına pek çok ünlü isim dahil oldu.

Mayweather’ın NFT’leri, ünlü boksörün hayatına ve kariyerine dair animasyonları, sanat eserlerini ve kişisel hatıralarını içerecek. Yenilmez boksör yaptığı açıklamada, “Bu dijital koleksiyonlar herkese Mayweather Mirasının bir parçası olma şansı veriyor.” dedi.

Mayweather, Kripto Endüstrisine Yabancı Değil

“Legacy Collection” Mayweather’ın ilk NFT baskısı olsa da bu, boksörün kripto para piyasasına ilk girişi değil. Floyd, 2017 yılının ortalarında, ICO’larda token satan kripto girişimlerini teşvik etmiş ve Twitter’da “Bundan sonra bana Floyd Crypto Mayweather deyin.” notunu paylaşmıştı.

İlgili Haber:  Bitcoin İşlem Hacmi Ekim Ayında Düştü: Neden?

Kasım 2018’de ise SEC, meşhur Centra ICO da dahil olmak üzere ilk kripto para tekliflerini yasadışı olarak tanıdı ve bunların tanıtımını yapan Mayweather’a 600.000 Dolar para cezası verdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar