3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Bollinger, Önemli Bitcoin Fiyat Seviyesine Dikkat Çekti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Ekonomik belirsizlik ve salgın endişeleriyle dolu vahşi bir yılın ortasında, kripto endüstrisinin en büyük varlığı olan bitcoin (BTC) çarpıcı bir yıl geçirdi. Varlığın fiyatı, son birkaç hafta içinde önemli ölçüde yükseldi. BTC, yüksek ve nadiren görülen fiyat seviyelerine ulaştı. Tanınmış bir tüccar, yazar ve finansal analist olan John Bollinger, varlık için daha fazla olumlu yönün söz konusu olmadığını söyledi. 14.000 dolar seviyesi ise zorlu bir rakip olarak duruyor.

Binance indirim kodu

Bollinger 27 Ekim 2020’de yaptığı bir röportajda, “Gerçek şu ki, bu 14.000 dolarlık seviyeyi aşabilir miyiz?” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bollinger’in yorumları, 27 Ekim’deki pazarın reddedilmesinden yalnızca birkaç saat önce geldi. Bu, uzmanın düzeyin önemi açısından doğru bir noktaya parmak bastığını kanıtladı.

Bollinger’in şu anda bitcoin hakkındaki genel yorumları

Bollinger, “Şu anda Bitcoin konusunda oldukça yapıcıyım” dedi. Duruşunu açıklığa kavuşturarak, “Ben açıkça çığlık atan bir boğa değilim, ne de dayanamamam söz konusu,” dedi. Bollinger’in yorumları, tüccarların ve analistlerin genellikle önceki eyleme dayalı olarak gelecekteki olasılıkları değerlendirdiği bitcoin’in fiyat tablosuna atıfta bulunuyor.

Model oldukça yapıcı. Görünüşe göre daha yüksek fiyatlar istiyoruz ama, her şeyde olduğu gibi, her yatırımda, ilerledikçe onu değiştiriyoruz.”

Bitcoin’in düşüşü ve ardından gelen yatay fiyat hareketi

Bitcoin, 2017’de tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 20.000 $ ‘a yakın son fiyatından bu yana, değişken bir roller coaster fiyat patikasına girdi. Tam olarak bir yıl sonra, Aralık 2018’de, bir grafik platformu olan TradingView’deki Coinbase borsa verilerine dayanarak kripto para kendisini 3.200 $ civarında fiyatlandırdı. Bitcoin sonraki aylarda yükseldi ve Haziran 2019’a kadar 13.868 dolara ulaştı, ancak daha sonra fiyatı düştü.

Birkaç ay daha iniş ve çıkışların ardından Bitcoin, Şubat ve Mart 2020 arasında salgın endişeleri etrafında ana piyasalara benzer şekilde tepki gösterdi ve 10.500 $ ‘dan 3.870 $’ a düştü. Varlık, olaydan sonraki haftalarda toparlandı. BTC, 2019’un en yüksek seviyesine acı verici bir şekilde yakın bir reddedilme ile karşılaşmadan önce 27 Ekim’de 13.863 $ ‘a ulaştı ve seviyeyi kesin bir şekilde kıramadıktan sonra düştü.

İlgili Haber:  Bitcoin Koşusunun En Büyük Galibi Bir Haftada %105 Artan Dogecoin Oldu

Bollinger, 2017’nin tüm zamanların en yüksek seviyesinden düşüşten bu yana Bitcoin fiyat hareketini “çok yıllı büyük bir konsolidasyon” olarak tanımladı. “Şu anda bu konsolidasyon modelinden çıkmaya çalışıyoruz” diye ekledi.

Bitcoin fiyatının 2019’da 13.000 dolara yakın yükselişine dikkat çeken Bollinger, grafiğin artık “yapıcı” göründüğünü, çünkü bitcoin aylar sonra bu seviyeleri bir kez daha yeniden ziyaret etti. Bollinger, “Model dağıtım değil birikimdir ve teknik göstergeler şu anda modeli oldukça iyi doğrulamaktadır” dedi. En basit haliyle, birikim genellikle satın alma anlamına gelirken dağıtım, pazar satışına işaret ediyor.

ABD seçim beklentileri

3 Kasım’daki 2020 cumhurbaşkanlığı seçimleriyle birlikte, oyundaki ekonomik faktörler göz önüne alındığında, piyasalar olaya mantıklı bir şekilde tepki verebilir. Bollinger, olayın Bitcoin’i etkilemeyeceğini düşünüyor. “Seçimlerin gerçekten bir şekilde Bitcoin’i etkileyeceğini sanmıyorum” dedi.

PayPal’ın son haberlerine örnek olarak değinerek, “Çok daha önemli olan önemli kurumsal benimsemelere bakmaktır” diye ekledi. 21 Ekim’de, ödeme devi, platformuna bitcoin de dahil olmak üzere birden fazla kripto varlığının eklendiğini duyurdu.

Bitcoin’in fiyatı zaman zaman ana piyasalarla aynı doğrultuda seyreder, peki ya hisse senetleri seçim zamanı civarında düşerse? Bollinger, seçimin ana akım piyasa varlıkları için hayal kırıklığı yaratacağını düşündüğünü söyledi.

“Geleneksel pazarlar için seçimin kendisinin neredeyse olay olmayacağından şüpheleniyorum. Yani, seçime çok büyük bir duygusal katılım seviyesi inşa ettik, bence sonuçlar ne olursa olsun, bu aslında biraz hayal kırıklığı olabilir, en azından bazı insanlar için ve bence geleneksel piyasalar aslında seçim döngüsünden geçerken ya düz ya da daha yüksek olacaktır. Seçimle ilgili olarak kıyamet ve hüzün veya seçimden sonra meydana gelebilecek herhangi bir olay öngören bu insanlardan biri değilim.”

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar