Bookies Can Sıkıcı Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı: 1.000 Doların Altına İnme Olasılığı…

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Son güncelleme: 1 hafta önce

blank

Bir haber ve veri hizmeti sağlayıcısı olan US-Bookies’e göre Bitcoin fiyatlarının bu sene 10.000 dolara düşme olasılığı gittikçe artıyor.

blank

bitcoin

Bookies’e Göre Bitcoin Fiyatlarının 10.000 Doların Altına İnmesi İhtimali Arttı

Dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin fiyatlarının Ekim 2020 seviyelerine geri dönmesiyle beraber Bookies’in bu hafta yayınladığı habere göre 10.000 dolara düşüş ihtimali %57.9 olarak belirlendi.

BTC fiyatlarının 10.000 dolara düşmesi ihtimali gerçekleşirse, bu düşüş şu anki fiyatlardan yaklaşık olarak %70’lik bir değer kaybı anlamına gelecek.

Haberde durum şöyle açıklandı: “Oranlar tekrardan değişti ve Bitcoin’in bu yıl 10.000 doların altına inmesi ihtimali, inmemesinden daha fazla gözüküyor, bunun anlamı BTC fiyatları daha da düşebilir.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Düşüş İhtimali Nisan Ayındaki Çöküşten İtibaren Yükseldi

10.000 doların altına düşüş ihtimali Nisan ayının ortalarında yaşanan kripto para çöküşünün ardından artışa geçmişti. O zamanlar Bookies bu ihtimalin olasılığını %20 olarak göstermişti. Bitcoin Nisan ayının ortasında, ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase’in de halka açılmasıyla beraber 64.804,72 dolarlık kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı.

Ancak bu zirveden sonra ABD ve Çin’den gelen regülasyon tehditleriyle beraber Bitcoin fiyatları %40’dan daha fazla düşüş gösterdi. ABD Hazine Bakanlığı 10.000 doların üstündeki kripto para transfelerinin denetleyici kurum olan IRS’e bildirilme zorunluluğu getirmeye hazırlanıyor. Bitcoin fiyatları ayrıca Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla şirketinin artık Bitcoin ile elektrikli otomobil siparişi almayacağını açıklamasından sonra da büyük kayıplar yaşamıştı. Musk bu kararının gerekçesi olarak Bitcoin madenciliği sırasında tüketilen büyük miktarlardaki enerjiyi göstermişti. Bitcoin madenciliğinin önemli bir kısmı Çin’deki kömür madenlerinden sağlanan enerji ile yapılıyor. Çin’deki bu kömür madenlerinden birinin bir maden felaketiyle beraber bir süre devre dışı kalmasıyla, Bitcoin madenciliği hashrate’leri yaklaşık %33’lük bir düşüş göstermişti. Bu da BTC eleştirmenlerinin, Bitcoin’in ne kadar büyük oranlarda fosil yakıtlara bağımlı olduğu konusunda Bitcoin’i topa tutmalarına neden olmuştu.

Bookies’e göre ayrıca BTC fiyatlarının 1.000 doların altına inme olasılığı da %2.9 olarak belirlendi ve gerçekleşmesi çok da mümkün olmayan bir senaryo olduğu belirtildi.

Bitcoin fiyatları El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi olarak tanımasıyla birlikte son günlerde toparlanmaya başlamıştı. Dünyanın en büyük kripto parası, bu yazının yazıldığı anlarda 36.796 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend