27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Bookies Can Sıkıcı Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı: 1.000 Doların Altına İnme Olasılığı…

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 12 ay önce

Binance indirim kodu

Bir haber ve veri hizmeti sağlayıcısı olan US-Bookies’e göre Bitcoin fiyatlarının bu sene 10.000 dolara düşme olasılığı gittikçe artıyor.

Binance indirim kodu

bitcoin

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bookies’e Göre Bitcoin Fiyatlarının 10.000 Doların Altına İnmesi İhtimali Arttı

Dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin fiyatlarının Ekim 2020 seviyelerine geri dönmesiyle beraber Bookies’in bu hafta yayınladığı habere göre 10.000 dolara düşüş ihtimali %57.9 olarak belirlendi.

BTC fiyatlarının 10.000 dolara düşmesi ihtimali gerçekleşirse, bu düşüş şu anki fiyatlardan yaklaşık olarak %70’lik bir değer kaybı anlamına gelecek.

Haberde durum şöyle açıklandı: “Oranlar tekrardan değişti ve Bitcoin’in bu yıl 10.000 doların altına inmesi ihtimali, inmemesinden daha fazla gözüküyor, bunun anlamı BTC fiyatları daha da düşebilir.”

Düşüş İhtimali Nisan Ayındaki Çöküşten İtibaren Yükseldi

10.000 doların altına düşüş ihtimali Nisan ayının ortalarında yaşanan kripto para çöküşünün ardından artışa geçmişti. O zamanlar Bookies bu ihtimalin olasılığını %20 olarak göstermişti. Bitcoin Nisan ayının ortasında, ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase’in de halka açılmasıyla beraber 64.804,72 dolarlık kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı.

Ancak bu zirveden sonra ABD ve Çin’den gelen regülasyon tehditleriyle beraber Bitcoin fiyatları %40’dan daha fazla düşüş gösterdi. ABD Hazine Bakanlığı 10.000 doların üstündeki kripto para transfelerinin denetleyici kurum olan IRS’e bildirilme zorunluluğu getirmeye hazırlanıyor. Bitcoin fiyatları ayrıca Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla şirketinin artık Bitcoin ile elektrikli otomobil siparişi almayacağını açıklamasından sonra da büyük kayıplar yaşamıştı. Musk bu kararının gerekçesi olarak Bitcoin madenciliği sırasında tüketilen büyük miktarlardaki enerjiyi göstermişti. Bitcoin madenciliğinin önemli bir kısmı Çin’deki kömür madenlerinden sağlanan enerji ile yapılıyor. Çin’deki bu kömür madenlerinden birinin bir maden felaketiyle beraber bir süre devre dışı kalmasıyla, Bitcoin madenciliği hashrate’leri yaklaşık %33’lük bir düşüş göstermişti. Bu da BTC eleştirmenlerinin, Bitcoin’in ne kadar büyük oranlarda fosil yakıtlara bağımlı olduğu konusunda Bitcoin’i topa tutmalarına neden olmuştu.

İlgili Haber:  Ünlü CEO Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı!

Bookies’e göre ayrıca BTC fiyatlarının 1.000 doların altına inme olasılığı da %2.9 olarak belirlendi ve gerçekleşmesi çok da mümkün olmayan bir senaryo olduğu belirtildi.

Bitcoin fiyatları El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi olarak tanımasıyla birlikte son günlerde toparlanmaya başlamıştı. Dünyanın en büyük kripto parası, bu yazının yazıldığı anlarda 36.796 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar