Bookwire NFT Şeklinde Kitap Satışı Yapacağını Duyurdu

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Son güncelleme: 1 ay önce

blank

Bookwire, önümüzdeki sonbaharda piyasaya çıkacak NFT platformunu duyurdu. Yayıncılar, yazarlar ve okurların yeni platformun avantajlarından eşit bir şekilde yararlanması öngörülüyor.

blank

Sanat ve müzik alanlarından sonra edebiyat sektöründe de NFT (non-fungible token) rüzgarları esiyor. Dijital yayıncılık alanında liderlerden biri olan Bookwire, yazılı ve sesli içeriklerin dağıtımı ve pazarlanması için, blockchain tabanlı bir platform kuracağını duyurdu. Platformun bu yılın sonbahar aylarında piyasaya çıkması bekleniyor ve yazarlar da kendi eserlerini platformda paylaşmaları için desteklenecek. Platformda ayrıca okurlar için de özel teklifler ve ürünler yer alacak.

E-Kitaplar ve NFT’ler Mükemmel Bir İkili Olabilir mi?

Yazarlar ve okurlar açısından bir tür kazan-kazan durumunun yaşanması bekleniyor. Basın toplantısında yapılan açıklamalara göre, yayınevleri ve yazarlar, belirli kitlelere özel teklifler yaparak dijital okumalara alışmış yeni nesil okuyucuların ihtiyaç ve alışkanlıklarına da hitap edebilecek. Platformun hayata geçmesiyle birlikte hem yeni bir satış fırsatı doğacak hem de hızla büyüyen kripto para sektörüne de giriş yapılmış olacak. Platformun ilk günlerinde, sınırlı sayıda özel NFT’nin alıcılara sunulmasıyla beraber bir tür pazarlama kampanyasının gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bookwire, yaptığı açıklamasında uzun bir süredir blockchain teknolojisini yayıncılık endüstrisine kazandırmanın yollarını aradığını da belirtti. Bookwire’ın kurucu ortaklarından ve genel müdürü John Ruhrmann şu demeçleri verdi: “Blockchain’in kullanım potansiyeli gerçekten de devasa boyutlarda bulunuyor. NFT’ler üzerindeki bu heyecan dalgası belki de gelip geçici olsa bile blockchain teknolojisinin kalıcı olduğunu tahmin etmek zor olmasa gerek.

Yeni NFT Platformu Koleksiyonculara da Fırsatlar Sunacak

Planlanan NFT platformu, ilk basımlar, orijinal el yazmaları ve eşsiz ses kayıtları gibi koleksiyonluk ürünler için de yeni bir pazar sağlayabilir. Blockchain teknolojisinin kullanılmasıyla beraber bu ürünler kopyalanmalara karşı korunacak ve orijinal ürünün kime ait olduğu her daim belli olacak.

Bir süredir NFT piyasalarının durgunlaştığı ve NFT fiyatlarının ortalama olarak Şubat ayına göre büyük düşüşler sergilediği biliniyor. Ancak bu düşüşlerin NFT piyasaları için kötüye işaret olmadığını savunan uzmanlar da var. Bu uzmanların görüşüne göre NFT’lerin önemi yalnızca fiyatlarıyla ilgili değil, beraberinde getirdiği avantajlarla da ilgili.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend