27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Borderless Capital, Blockchain Girişimlerine 25 Milyon Dolarlık Bir Yatırım Fonu Sağlayacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Yatırım şirketi Borderless Capital, Miami merkezli blockchain girişimlerine 25 milyon Dolar fon sağlayacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Borderless Capital, Miami’deki dijital ödeme projeleri için 25 milyon Dolarlık bir yatırım fonu başlattı.
  • Şirket ayrıca Algorand üzerine inşa edilen projeler için de bir hızlandırma programı başlatacağını duyurdu.

Blockchain odaklı bir risk sermayesi grubu olan Borderless Capital, Miami’deki kripto işletmelerine doğrudan yatırım yapmasını sağlayacak 25 milyon Dolarlık bir fon başlattı.

Binance indirim kodu

Miami Odaklı Fon Desteği

Borderless Capital tarafından yapılan basın açıklamasında, söz konusu girişimin, blockchain platformu Algorand ve USDC stablecoin üreticisi ödeme şirketi Circle ile işbirliği içinde yürütüldüğü ifade edildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Miami merkezli fon çalışmasına ek olarak Borderless Capital, Algorand blok zincirini kullanan girişimleri desteklemek için de bir hızlandırma programı başlatmaya hazırlanıyor.

Algorand blok zinciri, merkezi olmayan finans (DeFi) ve değiştirilemez token (NFT) de dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde gittikçe daha yoğun bir şekilde benimseniyor. Ağ, kısa süre önce, Latin Amerika’da Covid-19 aşı süreçlerini takip eden bir “dijital aşı pasaportu” oluşturmak için kullanıldı.

“Miami, Kripto Başkenti Olacak”

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez girişimi överek, Miami’yi “Kripto Para Başkenti” yapmak için inovasyon, sermaye ve yetenek sınırlarını zorladıkları için heyecan duyduğunu ifade etti.

Suarez, son aylarda, kripto paranın en ünlü savunucularından biri halinde geldi. Bunun yanında, hem Bitcoin’e hem de Ethereum’a kişisel yatırımlar yaptı.

Bu yılın başlarında, Miami-Dade County sakinlerinin yerel vergileri kripto para ile ödemesine izin veren özel bir girişimle birlikte Suarez, Miami’yi “dünyanın kripto başkentine” dönüştürmek için iddialı planlarını açıkladı.

Borderless Capital CEO’su ve Yönetici Ortağı David Garcia ise bununla ilgili, “ABD’deki en kripto dostu şehir olarak Miami, hak ettiği konuma yaklaşıyor.” dedi. Buna ek olarak Garcia, şirketin genel merkezini ve kilit personellerini de Miami’ye taşıyacağını belirtti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar