Borderless Capital, Blockchain Girişimlerine 25 Milyon Dolarlık Bir Yatırım Fonu Sağlayacak

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Yatırım şirketi Borderless Capital, Miami merkezli blockchain girişimlerine 25 milyon Dolar fon sağlayacak.

blank

Haberin Özeti

  • Borderless Capital, Miami’deki dijital ödeme projeleri için 25 milyon Dolarlık bir yatırım fonu başlattı.
  • Şirket ayrıca Algorand üzerine inşa edilen projeler için de bir hızlandırma programı başlatacağını duyurdu.

Blockchain odaklı bir risk sermayesi grubu olan Borderless Capital, Miami’deki kripto işletmelerine doğrudan yatırım yapmasını sağlayacak 25 milyon Dolarlık bir fon başlattı.

blank

Miami Odaklı Fon Desteği

Borderless Capital tarafından yapılan basın açıklamasında, söz konusu girişimin, blockchain platformu Algorand ve USDC stablecoin üreticisi ödeme şirketi Circle ile işbirliği içinde yürütüldüğü ifade edildi.

Miami merkezli fon çalışmasına ek olarak Borderless Capital, Algorand blok zincirini kullanan girişimleri desteklemek için de bir hızlandırma programı başlatmaya hazırlanıyor.

Algorand blok zinciri, merkezi olmayan finans (DeFi) ve değiştirilemez token (NFT) de dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde gittikçe daha yoğun bir şekilde benimseniyor. Ağ, kısa süre önce, Latin Amerika’da Covid-19 aşı süreçlerini takip eden bir “dijital aşı pasaportu” oluşturmak için kullanıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

“Miami, Kripto Başkenti Olacak”

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez girişimi överek, Miami’yi “Kripto Para Başkenti” yapmak için inovasyon, sermaye ve yetenek sınırlarını zorladıkları için heyecan duyduğunu ifade etti.

Suarez, son aylarda, kripto paranın en ünlü savunucularından biri halinde geldi. Bunun yanında, hem Bitcoin’e hem de Ethereum’a kişisel yatırımlar yaptı.

Bu yılın başlarında, Miami-Dade County sakinlerinin yerel vergileri kripto para ile ödemesine izin veren özel bir girişimle birlikte Suarez, Miami’yi “dünyanın kripto başkentine” dönüştürmek için iddialı planlarını açıkladı.

Borderless Capital CEO’su ve Yönetici Ortağı David Garcia ise bununla ilgili, “ABD’deki en kripto dostu şehir olarak Miami, hak ettiği konuma yaklaşıyor.” dedi. Buna ek olarak Garcia, şirketin genel merkezini ve kilit personellerini de Miami’ye taşıyacağını belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend