12 Ağustos 2022, Cuma
19.7 C
İstanbul

Bored Ape Yacht Club, Bir Saatte 96 Milyon Dolarlık NFT Satışı Gerçekleştirdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

NFT projesi dün her biri 3 ETH karşılığında 10.000 “Mutant Maymun” sattı. NFT’ler şimdi bunun iki katı seviyesinde işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • NFT projesi Bored Ape Yacht Club, Cumartesi gecesi bir saat içinde 10.000 NFT satışından 96 milyon Dolar gelir elde etti.
  • NFT pazaryeri OpenSea’de bir “Mutant Maymun” bugün, en düşük 22.400 Dolar fiyatından işlem görüyor.

NFT projesi Bored Ape Yacht Club, Cumartesi gecesi bir saat içinde 10.000 Mutant Maymun’un halka açık satışından 96 milyon Dolar gelir elde etti. Ayrıca Ethereum tabanlı NFT’nin mevcut sahiplerinin ücretsiz olarak yeni NFT’ler üretmesine olanak sağlayan 10.000 “şişe mutant serumu” da ücretsiz olarak dağıtıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bored Ape Yacht Club Nedir?

Nisan 2021’de başlatılan Bored Ape Yacht Club, rastgele oluşturulmuş 10.000 NFT’den oluşuyor. Bu NFT’lerin her biri farklı özelliklere sahip; örneğin, bazıları tüvit takım elbise giyerken bazıları sigara içebiliyor…

Bored Ape token sahiplerine dün üç farklı “serum” ücretsiz olarak (airdrop) dağıtıldı: M1, M2 veya M3. Bir Bored Ape’ye bir M1 veya M2 serumu enjekte edilirse, ortaya çıkan Mutant Ape, orijinal maymunun özelliklerini korur. M3 serumu ise potansiyel olarak daha nadirdir ve dolayısıyla daha değerli özelliklere sahip tamamen farklı bir maymun yaratır.

Söz konusu airdrop etkinliği, Bored Ape sahipleri için çok önemliydi; çünkü bu sayede kullanıcılar, orijinal NFT’lerini korurken değerli bir ekstra token üretme imkanına da eriştiler.

En Başarılı Beşinci NFT Projesi: Bored Ape Yacht Club

Bored Ape Yacht Club NFT’leri bugün en az 7 ETH (22.400 Dolar) fiyatından işlem görüyor. Öte yandan, NBA yıldızı Stephen Curry de dün yaptığı açıklamada 180.000 Dolara bir adet Bored Ape Yacht Club NFT’si satın aldığını duyurdu.

İlgili Haber:  Visa, Sanatçıların ve Küçük İşletmelerin NFT Piyasasına Girmelerine Yardımcı Olacak

Bored Ape Yacht Club, tüm zamanların en başarılı beşinci kripto koleksiyon projesi olarak nitelendiriliyor. CryptoSlam verilerine göre, maymunlar şimdiye kadar 354 milyon Dolarlık satış yaptı. En ucuz (mutant olmayan) Bored Ape için istenen fiyat ise bugün 25 ETH (80.000 Dolar) seviyesinde seyrediyor.

Son olarak, Sotheby’s müzayede evi, 2 Eylül’de bir Bored Apes koleksiyonunu açık artırmaya çıkaracağını açıkladı. Müzayede, projeye önemli ölçüde popülerlik sağlayacak olsa da, çoğu kişi satıştan memnun değil:

Meltem Demirörs, dün gece attığı tweette, “JPEG’lerimizi neden Sotheby’s ve Christie’s üzerinden %25 kesinti yaparak satıyoruz? Geleneksel kurumlara olan bağlılığımızı tekrar değerlendirmek zorundayız.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar