Bored Ape Yacht Club, Bir Saatte 96 Milyon Dolarlık NFT Satışı Gerçekleştirdi

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Son güncelleme: 2 hafta önce

blank

NFT projesi dün her biri 3 ETH karşılığında 10.000 “Mutant Maymun” sattı. NFT’ler şimdi bunun iki katı seviyesinde işlem görüyor.

blank

Haberin Özeti

  • NFT projesi Bored Ape Yacht Club, Cumartesi gecesi bir saat içinde 10.000 NFT satışından 96 milyon Dolar gelir elde etti.
  • NFT pazaryeri OpenSea’de bir “Mutant Maymun” bugün, en düşük 22.400 Dolar fiyatından işlem görüyor.

NFT projesi Bored Ape Yacht Club, Cumartesi gecesi bir saat içinde 10.000 Mutant Maymun’un halka açık satışından 96 milyon Dolar gelir elde etti. Ayrıca Ethereum tabanlı NFT’nin mevcut sahiplerinin ücretsiz olarak yeni NFT’ler üretmesine olanak sağlayan 10.000 “şişe mutant serumu” da ücretsiz olarak dağıtıldı.

Bored Ape Yacht Club Nedir?

Nisan 2021’de başlatılan Bored Ape Yacht Club, rastgele oluşturulmuş 10.000 NFT’den oluşuyor. Bu NFT’lerin her biri farklı özelliklere sahip; örneğin, bazıları tüvit takım elbise giyerken bazıları sigara içebiliyor…

Bored Ape token sahiplerine dün üç farklı “serum” ücretsiz olarak (airdrop) dağıtıldı: M1, M2 veya M3. Bir Bored Ape’ye bir M1 veya M2 serumu enjekte edilirse, ortaya çıkan Mutant Ape, orijinal maymunun özelliklerini korur. M3 serumu ise potansiyel olarak daha nadirdir ve dolayısıyla daha değerli özelliklere sahip tamamen farklı bir maymun yaratır.

Söz konusu airdrop etkinliği, Bored Ape sahipleri için çok önemliydi; çünkü bu sayede kullanıcılar, orijinal NFT’lerini korurken değerli bir ekstra token üretme imkanına da eriştiler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

En Başarılı Beşinci NFT Projesi: Bored Ape Yacht Club

Bored Ape Yacht Club NFT’leri bugün en az 7 ETH (22.400 Dolar) fiyatından işlem görüyor. Öte yandan, NBA yıldızı Stephen Curry de dün yaptığı açıklamada 180.000 Dolara bir adet Bored Ape Yacht Club NFT’si satın aldığını duyurdu.

Bored Ape Yacht Club, tüm zamanların en başarılı beşinci kripto koleksiyon projesi olarak nitelendiriliyor. CryptoSlam verilerine göre, maymunlar şimdiye kadar 354 milyon Dolarlık satış yaptı. En ucuz (mutant olmayan) Bored Ape için istenen fiyat ise bugün 25 ETH (80.000 Dolar) seviyesinde seyrediyor.

Son olarak, Sotheby’s müzayede evi, 2 Eylül’de bir Bored Apes koleksiyonunu açık artırmaya çıkaracağını açıkladı. Müzayede, projeye önemli ölçüde popülerlik sağlayacak olsa da, çoğu kişi satıştan memnun değil:

Meltem Demirörs, dün gece attığı tweette, “JPEG’lerimizi neden Sotheby’s ve Christie’s üzerinden %25 kesinti yaparak satıyoruz? Geleneksel kurumlara olan bağlılığımızı tekrar değerlendirmek zorundayız.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Ripple (XRP), Amerikan Borsalarında Tekrar Listelenebilir Mi? Coinbase CEO’sundan Ripple’a Büyük Destek Geldi!

Coinbase CEO’su Armstrong, SEC ile olan savaşında Ripple’a destek verdiğini açıkladı ve XRP’nin Coinbase üzerinde tekrardan listelenebileceğine dair spekülasyonları...
Send this to a friend