8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Popüler Ethereum NFT Koleksiyonu Bored Ape Yacht Club, Yeni Tokenini Duyurdu: ApeCoin!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 5 ay önce

Binance indirim kodu

Meşhur NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club Çarşamba günü yaptığı duyuruda ApeCoin (APE) adında kendi coin’ini çıkardığını duyurdu.

Binance indirim kodu

ApeCoin’in arkasında Reddit’in kurucularından Alexis Ohanian ve FTX yöneticilerinden Amy Wu var.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bored Ape Yacht Club NFT’sine sahip olan herkes bu coin’den ücretsiz airdrop hakkı elde edecek.

ApeCoin, Bored Ape Yacht Club’ın arkasındaki şirket olan Yuga Labs tarafından geliştirilmedi. Ademi merkeziyetçiliğe vurgu yapmak için coin ApeCoin DAO adı verilen merkezi olmayan otonom bir organizasyon üzerinden çıkarılıp yönetilecek.

ApeCoin logosu.
ApeCoin logosu.

ApeCoin logo olarak BAYC’ın iskelet logosunu kullanacak ve Yuga Labs bundan böyle sunacakları yeni servis ve hizmetlerde ApeCoin’i kullanacak. Takipçilerimiz hatırlayacaktır geçtiğimiz günlerde Yuga Labs, CryptoPunks ve Meebits NFT koleksiyonlarının fikri mülkiyet haklarını satın almıştı. Yuga Labs’in aynı zamanda bu sene sonunda çıkarmayı planladığı bir blok zincir tabanlı oyun bulunuyor. Ayrıca bir diğer blok zincir tabanlı oyun olan Benji Bananas da platformunda ApeCoin’i kullanacak.

ApeCoin DAO adlı organizasyon ile yönetilecek ApeCoin’de, oy kullanabilmek ve topluluk tabanlı yönetime dahil olabilmek için sadece ApeCoin tokenine sahip olmanız yeterli olacak.

Her ne kadar ApeCoin’in piyasadaki toplam arzı 1 milyar adet olsa da bunların çoğu ilgili kişi ve gruplara dağıtıldı bile. ApeCoin internet sitesinden yapılan açıklamaya göre ApeCoin’lerin dağıtımı şöyle;

  • Proje lansmanında görev alanlar: %14
  • Yuga Labs: %9.75
  • Yuga Labs kurucuları: %8 (Anonim olan Yuga Labs kurucularının kimlikleri geçtiğimiz haftalarda ifa olmuştu)
  • Jane Goodall Vakfı: %6.25 (Jane Goodall İngiliz bir antropolog)
  • Geri kalanlar da ekosistem fonu olarak BAYC, MAYC sahiplerine dağıtılacak.
İlgili Haber:  Avalanche, ApeCoin Ekosistemini Kendi Platformuna Taşımak İstiyor

Bunların dışında ayrıca Bored Ape ve Mutant Ape NFT sahipleri de arzın bir kısmından nasiplenecek. BAYC sahipleri, sahip oldukları NFT başına 10.000, Mutant Ape sahipleri ise  2000 adet ApeCoin alacak.

ApeCoin yönetim kurulunda Reddit kurucu ortağı Alexis Ohanian, FTX Ventures yöneticisi Amy Wu, Animoca Brands’ten Yat Siu, Sound Ventures’tan Maaria Bajwa ve Horizen Labs’ten Dean Steinback yer alıyor.

Alexis Ohanian yaptığı açıklamada DAO’yu BAYC fanlarına ulaşmanın bir yolu olarak gördüğünü söyledi. “Bugün kulübümüzü ApeCoin ile daha da büyütüyoruz. Web3 sanata, kültüre ve gündelik hayatımıza daha çok girmeye başladı ve tüm bunlar topluluk sayesinde oluyor. Bu topluluğun daha da büyüyeceğine, genişleyeceğine ve iş birlikleri kuracağına inanıyorum” dedi.

Binance.US, FTX ve OKX gibi büyük kripto para borsaları ApeCoin’i 17 Mart’ta borsalarında listeleyeceklerini duyurdular.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar