9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Bored Ape Yacht Club NFT’si, 3.4 Milyon Dolarlık Rekor Fiyata Satıldı

Önemli Gelişmeler

Tek bir Bored Ape Yacht Club NFT’si, bu sabah sona eren Sotheby’s müzayedesinde 3.4 milyon Dolarlık rekor fiyata satıldı.

blank

Haberin Özeti

  • Tek bir Bored Ape Yacht Club NFT’si, bu sabah sona eren Sotheby’s müzayedesinde 3.4 milyon Dolara satıldı.
  • Bu, yaklaşık 1 milyar Dolarlık ikincil işlem hacmi oluşturan popüler Ethereum tabanlı NFT koleksiyonu için yeni bir satış rekoru olarak kaydedildi.

Ethereum tabanlı Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonu, yaklaşık 1 milyar Dolarlık ikincil işlem hacmiyle bu yılın en büyük NFT projelerinden biri oldu. Koleksiyon, farklı alanlarda rekor kırmaya da devam ediyor.

blank

Bored Ape Yacht Club NFT’leri İçin Rekor Bir Fiyat

Son olarak Sotheby’s Natively Digital 1.2 online müzayedesinde bir adet Bored Ape NFT’si (#8817) 3.4 milyon Dolara alıcı buldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bu fiyat, tek bir Bored Ape satışı için yeni bir rekor olarak kaydedildi. Son olarak Eylül ayında 2.9 milyon Dolarlık bir satış rekoru kırılmıştı.

NFT Piyasası

Bored Ape koleksiyonu, Rarity Tools tarafından rastgele oluşturulmuş 10.000 avatardan oluşur. Rekor satış fiyatına ulaşan NFT ise koleksiyondaki en nadir üçüncü altın kürklü maymun olarak öne çıkıyor; ve yüksek fiyatının altındaki en büyük etkenin de bu “nadirlik” olduğu belirtiliyor. NFT, aynı zamanda kendisi de bir NFT geliştiricisi olan Jim “j1mmy” Mcnelis tarafından satıldı.

Öte yandan bir bütün olarak NFT piyasası, DappRadar’dan elde edilen verilere göre, yalnızca bu yılın üçüncü çeyreğinde 10.67 milyar Dolarlık işlem hacmi üretti. Bored Ape NFT koleksiyonu ise, CryptoSlam verilerine göre, Ethereum blockchaini üzerindeki ikincil piyasa satışlarında yaklaşık 1 milyar Dolarlık gelir üretmeyi başardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Haber:  Robot Sophia, Yapay Zeka Güdümlü Kripto Çizimiyle NFT Çılgınlığına Katılıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend