10 Ağustos 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

Bored Ape Yacht Club NFT’si, 3.4 Milyon Dolarlık Rekor Fiyata Satıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Tek bir Bored Ape Yacht Club NFT’si, bu sabah sona eren Sotheby’s müzayedesinde 3.4 milyon Dolarlık rekor fiyata satıldı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Tek bir Bored Ape Yacht Club NFT’si, bu sabah sona eren Sotheby’s müzayedesinde 3.4 milyon Dolara satıldı.
  • Bu, yaklaşık 1 milyar Dolarlık ikincil işlem hacmi oluşturan popüler Ethereum tabanlı NFT koleksiyonu için yeni bir satış rekoru olarak kaydedildi.

Ethereum tabanlı Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonu, yaklaşık 1 milyar Dolarlık ikincil işlem hacmiyle bu yılın en büyük NFT projelerinden biri oldu. Koleksiyon, farklı alanlarda rekor kırmaya da devam ediyor.

Binance indirim kodu

Bored Ape Yacht Club NFT’leri İçin Rekor Bir Fiyat

Son olarak Sotheby’s Natively Digital 1.2 online müzayedesinde bir adet Bored Ape NFT’si (#8817) 3.4 milyon Dolara alıcı buldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu fiyat, tek bir Bored Ape satışı için yeni bir rekor olarak kaydedildi. Son olarak Eylül ayında 2.9 milyon Dolarlık bir satış rekoru kırılmıştı.

NFT Piyasası

Bored Ape koleksiyonu, Rarity Tools tarafından rastgele oluşturulmuş 10.000 avatardan oluşur. Rekor satış fiyatına ulaşan NFT ise koleksiyondaki en nadir üçüncü altın kürklü maymun olarak öne çıkıyor; ve yüksek fiyatının altındaki en büyük etkenin de bu “nadirlik” olduğu belirtiliyor. NFT, aynı zamanda kendisi de bir NFT geliştiricisi olan Jim “j1mmy” Mcnelis tarafından satıldı.

Öte yandan bir bütün olarak NFT piyasası, DappRadar’dan elde edilen verilere göre, yalnızca bu yılın üçüncü çeyreğinde 10.67 milyar Dolarlık işlem hacmi üretti. Bored Ape NFT koleksiyonu ise, CryptoSlam verilerine göre, Ethereum blockchaini üzerindeki ikincil piyasa satışlarında yaklaşık 1 milyar Dolarlık gelir üretmeyi başardı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar