25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Bir Bored Ape Yacht Club NFT’si Yanlışlıkla 300.000 Dolar Yerine 3.000 Dolara Satıldı

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bir Bored Ape Yacht Club NFT’si (Bored Ape #3547) yanlışlıkla 75 Ethereum yerine 0.75 Ethereum’a satıldı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bir Bored Ape Yacht Club NFT’si (Bored Ape #3547) yanlışlıkla 75 Ethereum yerine 0.75 Ethereum’a satıldı.
  • Geçen ay lider NFT pazarı OpenSea, BAYC satışlarının %900 oranında artmasının ardından işlem hacmini ikiye katladığını duyurmuştu.

Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT’leri, piyasadaki en çok tanınan ve aynı zamanda en pahalı NFT koleksiyonlarından biri. Ancak bir kişi, bu NFT’lerden birini çok daha uygun fiyata satın aldı. Yalnızca küçük bir parmak hatası nedeniyle bir BAYC NFT’si 300.000 Dolar yerine 3.000 Dolara satıldı.

Binance indirim kodu

Bir NFT 300.000 Dolar Yerine 3.000 Dolara Satıldı!

OpenSea tarafından yapılan bir inceleme de Cumartesi günü yanlışlıkla yapılan bu işlemi doğruladı. Söz konusu NFT’nin sahibi 30 Mayıs’ta 1 Ethereum karşılığında satın aldığı NFT’yi yanlışlıkla 0.75 ETH’ye sattı. Yatırımcı, Mayıs ayında NFT’yi satın alırken Ethereum yaklaşık 2.290 Dolardan işlem görüyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Aslında bu NFT’nin 75 ETH’lik bir fiyatla listelenmesi gerekiyordu. Bu, bugünkü fiyatlara göre yaklaşık 300.000 Dolar değerine denk geliyor.

NFT’nin sahibi Max, konu ile ilgili verdiği demeçte “Sanırım bir konsantrasyon kaybı oldu. “Her gün bir sürü öğe listeliyorum. Parmağım fareye tıkladığında hatayı anında gördüm; ancak bir bot 8 ETH’nin üzerinde gaz ücreti olan bir işlem gönderdi ve bu yüzden iptal’e tıklayamadan anında satıldı. Böylece 300.000 Dolar gitti.” ifadelerini kullandı.

Bored Ape Yacht Club NFT Koleksiyonu

Bored Ape Yacht Club NFT’leri hem kendisinin hem de gelişen NFT piyasasının popülaritesini artırdı.

Geçen ay lider NFT pazarı OpenSea, BAYC satışlarının %900 oranında artmasının ardından işlem hacmini ikiye katladığını duyurdu.

İlgili Haber:  MoonCats Adında Eski Bir NFT Projesi Keşfedildi: Koleksiyon Fiyatı Saatler İçerisinde Rekor Artış Yaşadı

Bu yükselen popülarite büyük oranda Bored Ape trenine dahil olan ünlüler tarafından da tetiklendi. Jimmy Fallon, Post Malone, Stephen Curry ve Mark Cuban gibi farklı alanlardan pek çok ünlü kişi, son aylarda yaptıkları BAYC yatırımları ile gündeme geldi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend