3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Bir Bored Ape Yacht Club NFT’si Yanlışlıkla 300.000 Dolar Yerine 3.000 Dolara Satıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bir Bored Ape Yacht Club NFT’si (Bored Ape #3547) yanlışlıkla 75 Ethereum yerine 0.75 Ethereum’a satıldı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bir Bored Ape Yacht Club NFT’si (Bored Ape #3547) yanlışlıkla 75 Ethereum yerine 0.75 Ethereum’a satıldı.
  • Geçen ay lider NFT pazarı OpenSea, BAYC satışlarının %900 oranında artmasının ardından işlem hacmini ikiye katladığını duyurmuştu.

Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT’leri, piyasadaki en çok tanınan ve aynı zamanda en pahalı NFT koleksiyonlarından biri. Ancak bir kişi, bu NFT’lerden birini çok daha uygun fiyata satın aldı. Yalnızca küçük bir parmak hatası nedeniyle bir BAYC NFT’si 300.000 Dolar yerine 3.000 Dolara satıldı.

Binance indirim kodu

Bir NFT 300.000 Dolar Yerine 3.000 Dolara Satıldı!

OpenSea tarafından yapılan bir inceleme de Cumartesi günü yanlışlıkla yapılan bu işlemi doğruladı. Söz konusu NFT’nin sahibi 30 Mayıs’ta 1 Ethereum karşılığında satın aldığı NFT’yi yanlışlıkla 0.75 ETH’ye sattı. Yatırımcı, Mayıs ayında NFT’yi satın alırken Ethereum yaklaşık 2.290 Dolardan işlem görüyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Aslında bu NFT’nin 75 ETH’lik bir fiyatla listelenmesi gerekiyordu. Bu, bugünkü fiyatlara göre yaklaşık 300.000 Dolar değerine denk geliyor.

NFT’nin sahibi Max, konu ile ilgili verdiği demeçte “Sanırım bir konsantrasyon kaybı oldu. “Her gün bir sürü öğe listeliyorum. Parmağım fareye tıkladığında hatayı anında gördüm; ancak bir bot 8 ETH’nin üzerinde gaz ücreti olan bir işlem gönderdi ve bu yüzden iptal’e tıklayamadan anında satıldı. Böylece 300.000 Dolar gitti.” ifadelerini kullandı.

Bored Ape Yacht Club NFT Koleksiyonu

Bored Ape Yacht Club NFT’leri hem kendisinin hem de gelişen NFT piyasasının popülaritesini artırdı.

Geçen ay lider NFT pazarı OpenSea, BAYC satışlarının %900 oranında artmasının ardından işlem hacmini ikiye katladığını duyurdu.

İlgili Haber:  Saturday Night Live Tarafından Hazırlanan NFT ile İlgili Skeç 365.000 Dolara Satıldı

Bu yükselen popülarite büyük oranda Bored Ape trenine dahil olan ünlüler tarafından da tetiklendi. Jimmy Fallon, Post Malone, Stephen Curry ve Mark Cuban gibi farklı alanlardan pek çok ünlü kişi, son aylarda yaptıkları BAYC yatırımları ile gündeme geldi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar