9 Ağustos 2022, Salı
30.6 C
İstanbul

Bored Ape Yacht Club Sanatçısı Seneca, Ethereum Tabanlı Bir NFT Koleksiyonu Yayınladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

“All Seeing Seneca” adıyla tanınan dijital sanatçı, Miami’deki Art Basel’de 5 yeni NFT’yi satışa çıkardı; bunlardan iki tanesi Bored Ape Yacht Club’dan ilham alıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bored Ape Yacht Club koleksiyonunun (BAYC) arkasındaki dijital sanatçı, yeni bir Ethereum tabanlı NFT koleksiyonu yayınladı.
  • Bored Ape Yacht Club koleksiyonu toplam 1 milyar Dolarlık satış hacmini aşmayı başardı.

“All Seeing Seneca” adıyla anılan ikonik Bored Ape Yacht Club koleksiyonunun (BAYC) arkasındaki dijital sanatçı, bugün Art Basel Miami’deki Dfinity’s Iconoclast etkinliğinde yeni bir Ethereum tabanlı NFT koleksiyonu yayınladı.

Binance indirim kodu

Bored Ape Yacht Club’ın Başarısı

BAYC’nin muazzam başarısı da göz önüne alındığında Seneca’nın bu NFT satışı uzun süredir merakla bekleniyordu. Bored Ape Yacht Club koleksiyonu (Mutant Maymunlar ve Bored Ape Kennel Club da dahil) toplam 1 milyar Dolarlık satış hacmini aşmayı başardı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yuga Labs’ın koleksiyonu son aylarda Jimmy Fallon ve Post Malone gibi ünlü isimlerin de Ethereum blok zinciri üzerinde yatırım yapması ve bunu Twitter profillerinden paylaşması ile adeta bir popüler kültür fenomeni haline geldi. BAYC projesinde birçok kişi yer alsa da; Seneca, maymun konseptli eskizleri çizen isim olarak biliniyor. Bu da onu koleksiyonun arkasındaki ana sanatçı yapıyor. Zira Sotheby’s müzayede evi de Seneca’yı “BAYC’nin resmi sanatçısı” olarak tanımladı.

Bir görsel sanatçı olarak Seneca, stilini genellikle parlak, karikatür ve sürrealist unsurlarla harmanlıyor. Ancak yeni koleksiyonu, ünlü BAYC görsellerine kıyasla daha “yumuşak” ve “ruhani” olarak öne çıkıyor.

Seneca’nın Ethereum Tabanlı NFT Koleksiyonu

Koleksiyonda yer alan 5 eserden 4’ü bugün Seneca’nın OpenSea sayfasında halka açık olarak listelendi; diğer eseri ise 2022’de açık artırmaya çıkarılacak. Ethereum blok zincirindeki 5 sanat eserinden 2’si animasyonlu, 3’ü ise statik görüntülerden oluşuyor.

İlgili Haber:  Ethereum Kurucu Ortağı, Ethereum’daki Radikal Güncellemenin Bitcoin'e Nasıl Meydan Okuyabileceğini Açıkladı

Seneca’nın yeni NFT’leri Ethereum üzerinde basılsa da; Dfinity’nin akıllı sözleşmeler için geliştirdiği blok zinciri Internet Computer’da da mevcut. Dfinity’nin operasyon müdürü Elizabeth Yang, Internet Computer teknolojisinin daha büyük dosya boyutlarını yüklemeye izin verdiğini ve bu nedenle blok zinciri üzerine yer aldığını belirtti. Ancak NFT’lerin OpenSea gibi ticaret platformlarında Ethereum ile alınıp satılmasına da olanak sağlandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar