18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Bored Ape Yacht Club Satışları %900 Arttı: OpenSea’deki NFT İşlem Hacmi İki Katına Çıktı!

Önemli Gelişmeler

NFT pazarı OpenSea, dün itibariyle son birkaç haftanın en iyi gününü yaşadı; önde gelen NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club da ona eşlik etti.

blank

Haberin Özeti

  • OpenSea’de günlük olarak işlem gören Ethereum (ETH) miktarı dün itibariyle iki kat yükseldi.
  • Bored Ape Yacht Club NFT’lerinin satışı ise son 24 saatte tam 10 kat arttı.

Dune Analytics verilerine göre dün NFT pazar yeri OpenSea’de günlük olarak işlem gören Ethereum miktarı (yani NFT işlem hacmi) 48 milyon Dolardan 105 milyon Dolara yükseldi.

blank

OpenSea İşlem Hacmini İkiye Katladı!

OpenSea’deki günlük NFT işlem hacmi en son 15 Ekim tarihinde 100 milyon Dolar seviyesini aşmayı başarmıştı. Öte yandan dün yaşanan yükselişin en büyük sebebinin ise; satışlarında tam 10 katlık artış yaşanan Bored Ape Yacht Club NFT’leri olduğu düşünülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

NFT veri sitesi CryptoSlam’e göre Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT’lerinin satış hacmi sadece bir gecede %900 oranında artarken; koleksiyonun yan ürünü olan Mutant Ape Yacht Club’ın (MAYC) satışları da %1100 oranında arttı.

Bored Ape Yacht Club Metaverse Müzik Grubu: KINGSHIP

BAYC, Nisan ayında piyasaya sürülen ve 10.000 NFT’den oluşan bir koleksiyondur. Her görüntü, bir çizgi film maymununun portre çekimini ifade eder. NFT’ler, Ethereum’da ERC-721 tokenleri olarak satılır ve saklanır.

BAYC koleksiyonu, Perşembe günü yaptığı bir açıklama ile direkt olarak Bored Ape NFT’lerinden oluşan bir sanal müzik grubu kurduğunu duyurmuştu. KINGSHIP adı verilen müzik grubu, dünyanın en büyük plak şirketi olan ve Billie Eilish, Queen, Nirvana gibi sanatçıların kariyerlerini yöneten Universal Music Group ile anlaşma sağladı.

BAYC hayranları ise bu duyurunun ardından metaverse grubunun vereceği her konserde daha fazla NFT satışı yapılacağını düşünmeye başladı. KINGSHIP grubu 4 adet Bored Ape NFT’sinden oluşuyor ve şu anda kripto para destekçisi Snoop Dogg’un menajeri Nicholas Adler tarafından yönetiliyor.

İlgili Haber:  Paris Hilton, Ethereum NFT Projesi Origin'e Katıldığını Açıkladı

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend