30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Bored Ape Yacht Club Satışları %900 Arttı: OpenSea’deki NFT İşlem Hacmi İki Katına Çıktı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

NFT pazarı OpenSea, dün itibariyle son birkaç haftanın en iyi gününü yaşadı; önde gelen NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club da ona eşlik etti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • OpenSea’de günlük olarak işlem gören Ethereum (ETH) miktarı dün itibariyle iki kat yükseldi.
  • Bored Ape Yacht Club NFT’lerinin satışı ise son 24 saatte tam 10 kat arttı.

Dune Analytics verilerine göre dün NFT pazar yeri OpenSea’de günlük olarak işlem gören Ethereum miktarı (yani NFT işlem hacmi) 48 milyon Dolardan 105 milyon Dolara yükseldi.

Binance indirim kodu

OpenSea İşlem Hacmini İkiye Katladı!

OpenSea’deki günlük NFT işlem hacmi en son 15 Ekim tarihinde 100 milyon Dolar seviyesini aşmayı başarmıştı. Öte yandan dün yaşanan yükselişin en büyük sebebinin ise; satışlarında tam 10 katlık artış yaşanan Bored Ape Yacht Club NFT’leri olduğu düşünülüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

NFT veri sitesi CryptoSlam’e göre Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT’lerinin satış hacmi sadece bir gecede %900 oranında artarken; koleksiyonun yan ürünü olan Mutant Ape Yacht Club’ın (MAYC) satışları da %1100 oranında arttı.

Bored Ape Yacht Club Metaverse Müzik Grubu: KINGSHIP

BAYC, Nisan ayında piyasaya sürülen ve 10.000 NFT’den oluşan bir koleksiyondur. Her görüntü, bir çizgi film maymununun portre çekimini ifade eder. NFT’ler, Ethereum’da ERC-721 tokenleri olarak satılır ve saklanır.

BAYC koleksiyonu, Perşembe günü yaptığı bir açıklama ile direkt olarak Bored Ape NFT’lerinden oluşan bir sanal müzik grubu kurduğunu duyurmuştu. KINGSHIP adı verilen müzik grubu, dünyanın en büyük plak şirketi olan ve Billie Eilish, Queen, Nirvana gibi sanatçıların kariyerlerini yöneten Universal Music Group ile anlaşma sağladı.

BAYC hayranları ise bu duyurunun ardından metaverse grubunun vereceği her konserde daha fazla NFT satışı yapılacağını düşünmeye başladı. KINGSHIP grubu 4 adet Bored Ape NFT’sinden oluşuyor ve şu anda kripto para destekçisi Snoop Dogg’un menajeri Nicholas Adler tarafından yönetiliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar