4 Temmuz 2022, Pazartesi
22.5 C
İstanbul

Borsalardaki Bitcoin Miktarı Düşmeye Başlıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Borsalardaki toplam Bitcoin miktarı düşmeye başladı; bu da Bitcoin’cilerin uzun vadeli hareket ettiğini gösteriyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Borsalardaki toplam Bitcoin sayısı son zamanlarda tekrar düşmeye başladı.
  • Bu eğilim, Bitcoin’cilerin varlıklarını uzun vadede elinde tuttuğunu gösteriyor.

Veri analizi web sitesi Glassnode’dan alınan verilere göre, borsalardaki toplam Bitcoin sayısı 2021’in başından bu yana kademeli olarak düşmeye devam ediyor.

Binance indirim kodu

Borsalardaki Bitcoin Miktarı, Kripto Paranın Geleceğine İlişkin İpuçları Veriyor

Borsalarda ne kadar Bitcoin tutulduğunu bilmek, bize Bitcoin piyasasının mevcut durumu hakkında çok şey söyleyebilir ve Bitcoin yatırımcılarının ne düşündüğüne dair fikir verebilir. Bitcoin toplu bir şekilde borsalardan çıkıyorsa bu, yatırımcıların kısa vadeli kazançlar için ticaret yapmak yerine varlıklarını uzun vadede ellerinde tuttukları anlamına gelir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin analisti Jason Deane “Veriler, yüksek talep gören ve tüccarların güvenine sahip bir varlığı işaret ediyor. Bu da yeni satın alınan Bitcoinlerin büyük oranda uzun vadeli olarak tutulduğunu gösteriyor.” dedi.

23 Şubat ile 2 Mart arasında, borsalarda tutulan Bitcoin’de %2’lik bir düşüş yaşandı. Bu, borsalardan kaldırılan 52.900 Bitcoin’e (2.7 milyar Dolar) karşılık geliyor.

Temmuz 2018’den Bu Yana En Düşük Miktar

Şu anda borsalarda 2.3 milyon Bitcoin bulunuyor. Bu, Bitcoin’in yaklaşık 7.400 Dolar değerinde olduğu Temmuz 2018’den bu yana ölçülen en düşük miktar.

Bu düşüş eğilimi, Bitcoin’in tarihsel ilerleyişine aykırı gibi görünüyor. Glassnode verilerine göre, borsalarda tutulan Bitcoin genel olarak Ağustos 2014 ile Mart 2020 arasında sürekli artış eğilimi gösterdi.

Ancak Mart 2020’de bu tarihsel eğilim yön değiştirdi ve Bitcoin o zamandan beri çoğunlukla borsalardan akmaya başladı. Bunun bir bölümü, Covid-19 salgınının ardından Bitcoin’in artan popülaritesine bağlanabilir. Bununla birlikte, son 12 ay boyunca, MicroStrategy, Square ve Tesla gibi birçok büyük kurum, bu eğilimi abartarak büyük miktarlarda Bitcoin satın aldı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar