1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Borsalardaki ETH Seviyesinde 1.6 Milyar Dolarlık Düşüş Yaşandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Borsalardan çıkarılan 1.6 milyar Dolarlık ETH’ye ne oldu? Kripto analisti açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bu hafta borsalardaki ETH seviyesinde 1.6 milyar Dolar değerinde düşüş yaşandı.
  • Analist Febrero, büyük yatırım firmaları tarafından elde tutulan ETH 2.0 hissesinin DeFi’ye gidebileceğini belirtti.
  • Ancak hala daha bazı soru işaretleri göze çarpıyor.

Ethereum blockchain sularında bazı büyük balinalar tespit edildi.

Binance indirim kodu

Kripto analiz ekibi Glassnode’un 23 Ocak Cumartesi günü yaptığı bir açıklamaya göre, üst düzey kripto para borsalarındaki Ethereum bakiyesi, 15 ayın en düşük seviyesi olan 15.4 milyon ETH’ye (yaklaşık 20.5 milyar Dolar) geriledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Çıkış süreci, Salı günü başladı ve 1.6 milyar Dolarlık ETH düşüşü gözlendi. Büyük kripto işlemlerini izleyen bir bot olan Whale Alert Twitter hesabı, çoğunun büyük kripto borsalarından anonim cüzdanlara transfer edildiğini bildirdi.

Peki Çıkışa Ne Sebep Oldu?

Quantum Economics’te bir analist olan Pedro Febrero, konu ile ilgili üç neden olabileceğini söyledi.

İlk olarak Febrero, merkezi olmayan finans (DeFi) akıllı sözleşmelerindeki kripto paraya atıfta bulunarak, “Ethereum, DeFi’de kilitli olmaya geri döndü.” dedi.

Ancak akıllı sözleşmelerde kilitlenen kripto miktarını izleyen bir site olan DeFi Pulse’a göre, DeFi’de kilitlenen ETH miktarı aslında Salı günü 7 milyon ETH’den ertesi günü 6.9 milyona düştü ve ardından tekrar 7 milyona yükseldi. En iyi ihtimalle, DeFi Pulse verilerinin doğru olduğunu varsayarsak bu yalnızca 0.1 milyon ETH’yi açıklayan bir teori olur. Peki gerisi ne olacak?

Febrero’nun bir sonraki en iyi tahmini, insanların yeni ağlarını korumak ve mevduatlarından stake ödülleri kazanmak için ETH2.0’a para yatırdıkları yönünde idi. Veriler kontrol edildiğinde ise 19 Ocak’ta 170.000 ETH ve sonraki gün 200.000 ETH’nin ETH 2.0 yatırıldığı tespit edildi. Bu miktar, borsalardan eksilen ETH’nin yaklaşık üçte birini açıklayabilir ancak hepsini değil.

İlgili Haber:  Zincir İçi Ölçümler, Bitcoin Madencilerinin Fiyat Üzerindeki Etkisinin Azaldığını Gösteriyor

Febrero üçüncü tahmininde ise, “Grayscale gibi kurumsal yatırımcılar, Ethereum biriktiriyor.” dedi. Ancak metrik sitesi BYBT’ye göre Grayscale, halka açık tröstler için artık ETH satın almıyor.

Ethereum Fiyatı Yükselebilir

Peki tüm ETH bu nereye gidiyor? Özel yatırımcılar ve HODLers, gizemli kripto paraların geri kalan kısmını açıklayabilir.

Ancak Febrero, ETH’nin nereye gittiğinin, borsalar ile karşılaştırıldığında ikincil öneme sahip olduğunu belirtti ve “Bize göre, Ethereum fiyatının yükselme şansı artık daha yüksek. Borsalarda ne kadar az ETH bulunursa, fiyatın yükselme olasılığı da o kadar artar.” dedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar