Borsalardaki Ethereum Miktarı, Son 19 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi

Son güncelleme: 1 hafta önce

Ethereum balinaları düşüşte ve HODLers ETH’leri borsalardan ayrılıyor.

Haberin Özeti

  • ETH’de 560 milyon Dolarlık değer dün kripto borsalarından ayrıldı.
  • Bu, borsalardaki ETH miktarını son 19 ayın en düşük seviyesine indirdi.

Ethereum’un fiyatı yeni zirvelere çıkarken, balinalar damping yapıyor. HODLers ise muhtemelen çevrimdışı cüzdanlara aktarmak için veya merkezi olmayan finans protokollerinden getiri elde etmek amacıyla borsalardan ETH çekiyor.

Glassnode tarafından yapılan zincir içi analizlerine göre Ethereum’da yaklaşık 560 milyon Dolarlık değer dün kripto borsalarında ayrıldı ve bu nedenle borsalarda tutulan ETH miktarı son 19 ayın en düşük seviyesine geriledi.

Şu anda kripto borsalarında 14.7 milyon ETH bulunuyor (yaklaşık 30 milyar Dolar değerinde); bu Ethereum’un toplam arzının %12.8’ine denk geliyor.

Dahası, çok sayıda Ethereum sahibi olan balinalar da azalıyor. Glassnode’a göre, 1.000’den fazla coin (2.057.784 Dolar) tutan cüzdanların sayısı hafta sonu son 3 yılın en düşük seviyesine geriledi. 100’den fazla ETH (205.784 Dolar) tutan sayı ise son 20 ayın en düşük seviyesinde kaydedildi.

ETH’de Neler Oluyor?

Tüm bunlar, Ethereum balinalarının varlıklarını satabileceği, ETH’yi soğuk depoya taşıyabileceği veya ETH’lerini DeFi protokollerinde stake edebileceği anlamına geliyor.

Kriptoyu soğuk depoya koymak, kişinin kriptolarını borsalardan veya çevrimiçi cüzdanlardan alıp sabit disklerde depolanan çevrimdışı cüzdanlara yerleştirmek anlamına gelir. Ticareti daha zahmetli olan bu ETH, tüccarların kolayca hareket ettirebilecekleri Ethereum miktarını azaltır ve teorik olarak Ethereum talebini artırır.

Diğer bir olasılık, balinaların ETH’lerini yüksek verimli merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerine göndermesidir. Bu tür DeFi protokolleri, genellikle varlıklar üzerinden yüksek getiri elde etmek için DeFi protokollerini kullanan yatırımcıları, yani verim çiftçilerini cezbeder.

  Ethereum Boğalarının, 40 Milyon Dolarlık ETH Opsiyonlarının Sona Ermesini Umursamamasının Nedeni

Peki Bu İyi Bir Şey mi? Kötü Bir Şey mi?

İşaretler her iki yönde de algılanabilir.

Balinalar soğuk depoya geçiyorsa ki bu dolaşımdaki Ethereum arzını azaltmak anlamına gelir; yalnızca şu anda sıcak talep gören Ethereum için iyidir. Fonlar DeFi’ye aktarılıyorsa bu, DeFi için iyidir.

Diğer taraftan, balinaların sayısındaki düşüş, ETH’lerini sattıklarını da gösterebilir çünkü çoğu balina fiyatın zirveye yakın olduğunu ve buradan düşüşe geçeceğini düşünüyor.

Kesin olan tek şey Ethereum’un şu anda heyecan verici bir yerde olmasıdır. ETH şu anda 2.120 Dolar seviyesinde işlem görüyor. Ayrıca Ethereum madencileri için de harika bir zamandan geçiyoruz: Madenciler, geçen ay 1.38 milyar Dolarlık rekor gelir elde etti.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın