Borsalardaki Toplam Bitcoin, Son İki Yılın En Düşük Seviyesine Geriledi

Tüm büyük kripto borsalarındaki Bitcoin bakiyeleri, Ağustos 2018’den bu yana en düşük seviyelerine geriledi.

Haberin Özeti

  • Tüm borsalardaki toplam Bitcoin miktarı son iki yılın en düşük seviyesinde ölçüldü.
  • Söz konusu miktarın 2020’nin büyük bir bölümünde düşüş yaşadığı söylenebilir.
  • Son 24 saat içinde, Bitcoin fiyatının neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı boğa koşusu da sona ermiş görünüyor.

Glassnode’dan alınan verilere göre, tüm büyük kripto borsalarındaki Bitcoin bakiyesi Ağustos 2018’den bu yana görülmeyen seviyelere geriledi. Toplam Bitcoin, son 27 ayın en düşük seviyesine ulaştı. Borsalardaki mevcut bakiye 2.3 milyon Bitcoin civarında seyrediyor.

2014’ten Bu Yana %750 Artış Yaşandı

Tüm borsalardaki toplam Bitcoin miktarı 2014’ten bu yana istikrarlı bir şekilde artışını sürdürüyordu. Bu yılın Ocak ayında yaklaşık 350.000 Bitcoin’den 3 milyon seviyesine kadar yükseldi; bu toplamda %750 oranının üzerinde bir artış anlamına geldi.

O noktadan itibaren ise düşüş gözlenmeye başladı. Ağustos ayında, borsalardaki toplam Bitcoin miktarı 2.6 milyona düştü. Bu hafta ise söz konusu rakam 2.3 milyona kadar geriledi. Bu Ocak ayından bu yana yaşanan %23 oranında bir düşüşe denk geliyor. Bitcoin uzmanları, bu düşüşün hayli önemli bir miktar olduğunu dile getiriyor.

Borsalardaki denge düştüğü için Bitcoin fiyatı iyi performans gösterdi. Mart ayında yaşanan koronavirüsün ekonomik yıkımında 4.000 Dolara kadar gerileyen Bitcoin fiyatı, kısa süre içerisinde oldukça eforlu bir toparlanma süreci yaşadı. Bu toparlanma süreci Bitcoin’i tarihteki en uzun süreli 10.000 Dolar üzeri seviyelerine taşıdı.

Bitcoin Fiyatı Düşüşe Geçti

Döviz bakiyesi düşmeye devam ederken, Bitcoin’in fiyatı daha da yükseldi. Geçtiğimiz günlerde öncü kripto para biriminin fiyatı 19.500 Dolara kadar tırmandı.

  Bitcoin, 18 Bin Dolarlık Piyasa Değeriyle Kanada'nın Parasal Tabanını Geçebilir

İkisi arasında nedensel bir ilişki var veya yok; ancak bir şekilde ilişkili gibi görünüyorlar.

Son 24 saat içerisinde ise Bitcoin’in fiyatında önemli ölçüde düşüş yaşandı. Borsalara giden ve gelen Bitcoin miktarını etkileyebilecek bir faktör olarak kripto para biriminin fiyatı 19.299 Dolardan 17.266 Dolara geriledi.

 

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın