9 Ağustos 2022, Salı
24.6 C
İstanbul

Borsalardaki Toplam Bitcoin, Son İki Yılın En Düşük Seviyesine Geriledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Tüm büyük kripto borsalarındaki Bitcoin bakiyeleri, Ağustos 2018’den bu yana en düşük seviyelerine geriledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Tüm borsalardaki toplam Bitcoin miktarı son iki yılın en düşük seviyesinde ölçüldü.
  • Söz konusu miktarın 2020’nin büyük bir bölümünde düşüş yaşadığı söylenebilir.
  • Son 24 saat içinde, Bitcoin fiyatının neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı boğa koşusu da sona ermiş görünüyor.

Glassnode’dan alınan verilere göre, tüm büyük kripto borsalarındaki Bitcoin bakiyesi Ağustos 2018’den bu yana görülmeyen seviyelere geriledi. Toplam Bitcoin, son 27 ayın en düşük seviyesine ulaştı. Borsalardaki mevcut bakiye 2.3 milyon Bitcoin civarında seyrediyor.

Binance indirim kodu

2014’ten Bu Yana %750 Artış Yaşandı

Tüm borsalardaki toplam Bitcoin miktarı 2014’ten bu yana istikrarlı bir şekilde artışını sürdürüyordu. Bu yılın Ocak ayında yaklaşık 350.000 Bitcoin’den 3 milyon seviyesine kadar yükseldi; bu toplamda %750 oranının üzerinde bir artış anlamına geldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

O noktadan itibaren ise düşüş gözlenmeye başladı. Ağustos ayında, borsalardaki toplam Bitcoin miktarı 2.6 milyona düştü. Bu hafta ise söz konusu rakam 2.3 milyona kadar geriledi. Bu Ocak ayından bu yana yaşanan %23 oranında bir düşüşe denk geliyor. Bitcoin uzmanları, bu düşüşün hayli önemli bir miktar olduğunu dile getiriyor.

Borsalardaki denge düştüğü için Bitcoin fiyatı iyi performans gösterdi. Mart ayında yaşanan koronavirüsün ekonomik yıkımında 4.000 Dolara kadar gerileyen Bitcoin fiyatı, kısa süre içerisinde oldukça eforlu bir toparlanma süreci yaşadı. Bu toparlanma süreci Bitcoin’i tarihteki en uzun süreli 10.000 Dolar üzeri seviyelerine taşıdı.

Bitcoin Fiyatı Düşüşe Geçti

Döviz bakiyesi düşmeye devam ederken, Bitcoin’in fiyatı daha da yükseldi. Geçtiğimiz günlerde öncü kripto para biriminin fiyatı 19.500 Dolara kadar tırmandı.

İlgili Haber:  184 Milyar Bitcoin Üreten Gizemli Hacker

İkisi arasında nedensel bir ilişki var veya yok; ancak bir şekilde ilişkili gibi görünüyorlar.

Son 24 saat içerisinde ise Bitcoin’in fiyatında önemli ölçüde düşüş yaşandı. Borsalara giden ve gelen Bitcoin miktarını etkileyebilecek bir faktör olarak kripto para biriminin fiyatı 19.299 Dolardan 17.266 Dolara geriledi.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar