8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Borsalardan Çıkış Yapan Ethereum Miktarı Rekor Seviyelere Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 5 ay önce

Binance indirim kodu

Kripto para piyasası 2022’ye iyi bir başlangıç yapmadı. Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ve artan enflasyonla birlikte gelen sıkı para politikalarının da buna katkısı oldu. Ancak piyasalar son bir kaç haftadır toparlanma emareleri gösteriyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin bu haberin girildiği sırada 43.929 dolardan işlem görüyordu ve gün için 44.131 dolara kadar çıkmayı başardı. Ancak yine de Bitcoin geçen sene Kasım ayında ATH yaptığı 69.000 doların çok altında.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum da son 24 saatte %4, son 7 günde ise %10 artış gösterdi. Ethereum’un fiyat artışının arkasında Haziran’da gerçekleşmesi beklenen büyük güncelleme var.

Bitcoin ve Ethereum fiyatları artarken aynı zamanda borsalardan da bu iki kripto paranın ciddi miktarlarda çıkışları oluyor. Bu hafta başından beri borsalardan çıkış yapan Bitcoin miktarı 15.000’i buldu. Bu 29 Ocak’tan bu yana en yüksek rakam.

En son borsalardan bu şekilde büyük sayıda çıkış olduğunda Bitcoin fiyatı da artış yaşamıştı.

Herhangi bir coin’in borsalardan bu şekilde toplu çıkış yapması genelde olumlu karşılanır. Çünkü çıkış yapan bu coin’ler genelde uzun vadeli saklamak için soğuk cüzdanlara transfer edilir.

Bu hafta borsalardan çıkış yapan sadece Bitcoin olmadı, aynı zamanda Ethereum da borsalardan ciddi çıkışlar gördü. Rapora göre dün merkezi bir borsadan 180.000 adet Ethereum çıkış yaptı. Bu 2022’de görülen en yüksek rakam. 2022’nin başından beri borsalardan çıkış yapan Ethereum sayısı gittikçe artıyor ve 1 milyonu aşmış durumda.

Geçtiğimiz günlerde FED faiz oranında arttırım yaptığını açıkladıktan sonra kripto piyasası için olumlu bir hava esti. Faiz oranındaki şaşırtıcı olmayan 25 baz puanlık artış, çoğu piyasanın yeşile dönmesine neden oldu. Analistlere göre kripto piyasası fiyatları hala hisse senetleriyle birlikte hareket ediyor, ancak daha az korelasyon belirtileri var.

İlgili Haber:  EIP-1559’un Yayınlanmasından Bu Yana 100 Milyon Dolarlık Ethereum Yakıldı

Bitcoin fiyatı şu anda iki aydan fazla bir süredir 38.000 ila 45.000 dolar arasında konsolide olmuş durumda ve verilere göre, bu dönemde büyük miktarda BTC el değiştirdi. Daha yeni alıcılar (kısa vadeli sahipleri) bu aralıkta yoğun bir şekilde birikirken, birçok uzun vadeli alıcı zararda da olsa BTC tutmaya devam ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar