Borsalardan Rekor Ethereum Çıkışı Gerçekleşti! Piyasa İçin Olumlu Bir İşaret Olabilir mi?

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Henüz fiyatında bu etkiyi göremesek de piyasanın lider altcoini Ethereum düşüşlere karşı savaşmaya başlamış olabilir.

blank

Dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum, Bitcoin piyasasındaki düşüş trendiyle birlikte büyük kayıplar yaşamıştı. Hatta ETH fiyatı Mayıs ayında kırdığı 4.356 dolarlık kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunun ardından %50 değer kaybetmişti. Bu yazının yazıldığı anlarda ETH 2.097 dolardan işlem görüyor. Bu ilk başta kötü bir gelişme olarak görünebilse de aşağıdaki detaylar ile birlikte neden birtakım değişiklikler beklendiği anlaşılabilir.

blank

“Ethereum Fiyatı Artık Bitcoin Fiyatına Daha Az Bağımlı”

Ethereum fiyatı grafiklere bakıldığında halen düşük seviyelerde bulunsa da ETH, Bitcoin ile olan korelasyonunu kaybetmeye başladı. Ethereum kayıplarını daha iyi karşıladı ve Bitcoin’den daha hızlı bir toparlanma yaşayacağının sinyalini verdi. ETH değerinin %50’sini kaybetmiş olsa da yılın başından bu yana halen %199’luk bir kazanç oranı bulunuyor. Bununla birlikte Ethereum Blockchain’ine gelecek olan güncellemeler ile birlikte yatırımcıların ilgisi de canlı kalıyor.

Bu durum aslında uzun vadeli yatırımcıların ETH’ye olan bağlılığında da görülebilir. IntoTheBlock verilerine göre, cüzdanında bir seneden uzun süre Ethereum bulunduran adres sayısı, piyasadaki yüksek volaliteye rağmen son aylarda düzenli bir şekilde yükseliş gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bu adreslerin sayısı 36 milyona yaklaşırken bu durum volalite değerlerinin fırlamasına rağmen bu alanda bir sakinliğe işaret ediyor. Sayının artmasının nedeni merakla beklenen Ethereum protokolü güncellemeleri olabilir.

“Merkezi Borsalardan Rekor ETH Çıkışı Olumlu Olabilir”

Benzer şekilde merkezi borsalardan dışarıya doğru yaşanan akışlarda da rekor bir düzeyde artış yaşandı. Uzmanlara göre bu durum alım aktivitesinde bir yükselişe işaret ediyor olabilir. Yatırımcılar, özellikle de uzun vadeli yatırımcılar, genelde yatırımlarını ya bir donanım cüzdanına aktararak güvene alıyor ya da merkeziyetsiz borsa uygulamalarıyla birlikte varlıkları üzerinden yield kazanma seçeneğini seçiyor.

Bu yazının yazıldığı anlardaki verilere göre, 2 Temmuz tarihinde merkezi borsalardan net olarak 1.3 milyar dolar değerinde ETH çıkışı gerçekleşti. ETH çıkışlarının girişlerine oranla çok daha yüksek hacimlerde olması dikkat çekti. Ethereum için rekor bir düzey olan bu miktar uzmanlara göre boğa lehine bir dönüşüme işaret ediyor olabilir. Ayrıca bu, yatırımcıların borsalar dışında da Ethereum tutma hakkında artık daha rahat davrandığı anlamına da gelebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Kraken Analistleri: “Bu Seviye Tutulursa Bitcoin Bu Yılın Sonuna Kadar Yeni Bir Rekor Kırabilir”

Kripto para analizcilerine göre Bitcoin bir “şimdi ya da hiç” dönemi yaşıyor ve 40.000 dolara kadar taşıdığı rallisini sürdürebilirse...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend