1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Borsalardan Rekor Ethereum Çıkışı Gerçekleşti! Piyasa İçin Olumlu Bir İşaret Olabilir mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Henüz fiyatında bu etkiyi göremesek de piyasanın lider altcoini Ethereum düşüşlere karşı savaşmaya başlamış olabilir.

Binance indirim kodu

Dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum, Bitcoin piyasasındaki düşüş trendiyle birlikte büyük kayıplar yaşamıştı. Hatta ETH fiyatı Mayıs ayında kırdığı 4.356 dolarlık kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunun ardından %50 değer kaybetmişti. Bu yazının yazıldığı anlarda ETH 2.097 dolardan işlem görüyor. Bu ilk başta kötü bir gelişme olarak görünebilse de aşağıdaki detaylar ile birlikte neden birtakım değişiklikler beklendiği anlaşılabilir.

Binance indirim kodu

“Ethereum Fiyatı Artık Bitcoin Fiyatına Daha Az Bağımlı”

Ethereum fiyatı grafiklere bakıldığında halen düşük seviyelerde bulunsa da ETH, Bitcoin ile olan korelasyonunu kaybetmeye başladı. Ethereum kayıplarını daha iyi karşıladı ve Bitcoin’den daha hızlı bir toparlanma yaşayacağının sinyalini verdi. ETH değerinin %50’sini kaybetmiş olsa da yılın başından bu yana halen %199’luk bir kazanç oranı bulunuyor. Bununla birlikte Ethereum Blockchain’ine gelecek olan güncellemeler ile birlikte yatırımcıların ilgisi de canlı kalıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu durum aslında uzun vadeli yatırımcıların ETH’ye olan bağlılığında da görülebilir. IntoTheBlock verilerine göre, cüzdanında bir seneden uzun süre Ethereum bulunduran adres sayısı, piyasadaki yüksek volaliteye rağmen son aylarda düzenli bir şekilde yükseliş gösterdi.

Bu adreslerin sayısı 36 milyona yaklaşırken bu durum volalite değerlerinin fırlamasına rağmen bu alanda bir sakinliğe işaret ediyor. Sayının artmasının nedeni merakla beklenen Ethereum protokolü güncellemeleri olabilir.

“Merkezi Borsalardan Rekor ETH Çıkışı Olumlu Olabilir”

Benzer şekilde merkezi borsalardan dışarıya doğru yaşanan akışlarda da rekor bir düzeyde artış yaşandı. Uzmanlara göre bu durum alım aktivitesinde bir yükselişe işaret ediyor olabilir. Yatırımcılar, özellikle de uzun vadeli yatırımcılar, genelde yatırımlarını ya bir donanım cüzdanına aktararak güvene alıyor ya da merkeziyetsiz borsa uygulamalarıyla birlikte varlıkları üzerinden yield kazanma seçeneğini seçiyor.

İlgili Haber:  Boş Olmayan Ethereum Adreslerinin Sayısı Rekor Düzeye Ulaştı: 71 Milyon!

Bu yazının yazıldığı anlardaki verilere göre, 2 Temmuz tarihinde merkezi borsalardan net olarak 1.3 milyar dolar değerinde ETH çıkışı gerçekleşti. ETH çıkışlarının girişlerine oranla çok daha yüksek hacimlerde olması dikkat çekti. Ethereum için rekor bir düzey olan bu miktar uzmanlara göre boğa lehine bir dönüşüme işaret ediyor olabilir. Ayrıca bu, yatırımcıların borsalar dışında da Ethereum tutma hakkında artık daha rahat davrandığı anlamına da gelebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar