8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Borsaların Elindeki Polygon (MATIC) Coin Arzı Tükeniyor – Fiyatlar Nasıl Etkilenecek?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Ethereum’da yaşanan ralli diğer çoğu altcoin’in büyümesini engellemiş gibi görünse de, Polygon (MATIC) borsalarda kalan çok sınırlı coin miktarıyla dikkat çekiyor. 2021 yılının Ocak ayının başlarında kripto para borsalarında 1.24 milyar adet MATIC bulunurken bu sayı Mayıs 2021 itibariyle, sadece 4 ay içinde 88.49 milyon MATIC’e indi. On-chain analizlerine göre, bireysel yatırımcılar uzun vadede MATIC için boğa piyasasına yönelik bir eğilim sergiliyor. Bu analizler sadece altcoinlerde yaşanan fiyat rallilerine değil ayrıca projelerin genel ilerlemesini de baz alıyor.

Binance indirim kodu

MATIC Arzının Çoğu Polygon Ekosistemlerine Aktı

Piyasalardaki MATIC arzının çoğunluğu Polygon ekosisteminde aktif olarak çeşitli üretim aktivitesinde kullanılıyor. Bununla birlikte, Polygon aslında çok az sayıda altcoinin uyum sağlayabileceği bir pazara hitap ediyor. Ayrıca MATIC kendi kullanışlılığını ve önemini de Polygon ekosisteminde kanıtlamış görünüyor. Kendisini borsalarda bulunan spekülatif varlıklardan ve “şaka coinlerinden” ayıran MATIC, ellerinde çok sayıda MATIC bulunduran uzun vadeli “HODL” yatırımcılarının cüzdanlarında bekliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

AAVE ve SUSHI’nin AAVE ve Sushi’nin 0x Polygon’u devralması 2021 DeFi yazı için önemli bir olaydı ve Polygon aracılığıyla birlikte likidite aktarımı yapan proje sayısının artmasıyla da bu gelişme anlam kazandı. Ethereum’un borsalardan dışarı akması nasıl yatırımcılarda biriken güveni temsil ediyorsa aynı mantık MATIC için de geçerli olabilir.

Ethereum 2.0 için 1 numaralı L2 ölçeklendirme çözümü olan MATIC, Ethereum’a gelebilecek yarılanmalar ya da güncellemelerden de olumlu olarak etkilebilir. Cüzdanlarında uzun vadeli Ether tutan “Hodler’ların” çoğu aynı zamanda MATIC de satın almış durumda. Bu yüzden iki varlığın borsalardaki aktivitesinde artan ölçüde korelasyonlar görülüyor.

MATIC Fiyatı 1 Doları Aştı

Lunarcrush’tan alınan verilere göre MATIC’in sosyal hacmi şu anlık düşük seviyelerde ancak fiyatı 1 doları aşmış durumda. Sosyal hacimdeki yükselişler de fiyatlardaki sınırlı oynamalarla aynı peryiotlarda gerçekleşti bu yüzden de sosyal hacim düşük kalmış olabilir. Sosyal hacim tanımı, bir kripto paranın ne kadar gündemde olduğunu gösteren bir değer olarak tanımlanabilir.

İlgili Haber:  CME Mikro Vadeli İşlemleri, Bitcoin Piyasası İçin Ne Anlama Geliyor?

MATIC rezervleri ile borsalardaki 24 saatlik alım satım hacmindeki bağlantı aslında sosyal hacimle olan bağlantısından daha güçlü görünüyor. Grafiğe göre ayrıca MATIC fiyatlarının spekülasyonlar ya da sosyal medya desteğiyle birkaç hesap tarafından kontrol edilmediği de anlaşılıyor. MATIC fiyatlarının, Ethereum’un 4.000 dolara olan yolculuğuyla orantılı bir şekilde yükseleceği düşünülebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar