8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Boş Olmayan Ethereum Adreslerinin Sayısı Rekor Düzeye Ulaştı: 71 Milyon!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

İçinde bir miktar kripto para bulunan (sıfır değerinde olmayan) Ethereum adreslerinin sayısı tarihi bir seviyeye ulaştı: 71 milyon.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • İçinde bir miktar kripto para bulunan Ethereum adreslerinin sayısı 71 milyon seviyesine ulaştı.
  • Bu sayı, yıllardır istikrarlı bir şekilde artıyor.

Sıfır değerinde olmayan Ethereum adreslerinin sayısı, tıpkı geçen yıl bu zamanlarda olduğu gibi, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Binance indirim kodu

Sıfır Değerinde Olmayan Ethereum Adres Sayısında Yeni Rekor

Blockchain veri sitesi Glassnode’a göre, şu anda piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto parada bir miktar tutan 71.364.788 adres var.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Geçen yıl 30 Aralık’ta da bu sayı o zaman için rekor seviye olan 51.491.730’a ulaşmıştı. O zamandan bu yana “dolu” Ethereum adreslerinin sayısı %38 oranında arttı. Geçen sene, artan ETH adreslerinin sayısı genel anlamda kurumsal yatırımcılara ve DeFi’nin (merkezi olmayan finans) müthiş yükselişine bağlanmıştı.

Kilit Etken: NFT Piyasası

Ancak bu sene yaşanan yükselişte kilit rolü NFT piyasası oynuyor gibi görünüyor. Hemen hemen her şeyin sahipliğini kanıtlayabilen blok zinciri tabanlı tokenler olan NFT’ler, özellikle sanat dünyasında yaygın hale geldikçe bu yıl popülaritesini önemli ölçüde artırdı.

Buna ek olarak çoğu NFT, Ethereum blok zincirinde basılır ve bu NFT’leri satın almak veya satmak için bir Ethereum adresine ihtiyacınız vardır.

DeFi analiz araçları ve araştırmaları yürüten UniWhales DAO’nun proje lideri Matt Aaron konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “NFT’ler, Ethereum ekosistemine yeni cüzdanlar ve kullanıcılar eklemede büyük rol oynadı. Yılın büyük bir bölümünde OpenSea işlemleri diğer tüm dApp’lerden daha fazla enerji tüketti.” ifadelerini kullandı.

Son olarak içinde bir miktar kripto para bulunan ETH adreslerinin sayısı 2017’den bu yana istikrarlı bir şekilde artarken; sıfır değerinde olmayan Bitcoin adreslerinin sayısı ise düşüş yaşadı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar