26 Mayıs 2022, Perşembe
17.5 C
İstanbul

BProtocol, Maker Protokolündeki Bir Yönetim Oylaması İçin Flash Kredi Kullanıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

BProtocol, Maker protokolünde önerdiği bir yönetim oylamasını gerçekleştirmek için bir DeFi arbitraj aracı kullandı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • BProtocol, Maker protokolü için bir yönetim oylaması önerdi.
  • Gerekli MKR tokenlerini ödünç almak için flash kredi kullandı.
  • Maker ekipleri, gelecekteki yönetim saldırılarını önlemek için çeşitli değişiklikler yapıyor.

Merkezi olmayan finansta hızlı bir sonuç istiyor, ancak merkezi olmayan yönetim sürecinin tamamını beklemek istemiyor musunuz? O zaman bir flash kredi kullanın!

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kyber’in eski CTO’sunun arkasında kurulan BProtocol, Maker protokolüne ilişkin kendi teklifini uygulamak için tek bir işlem kullanarak bunu yaptı.

Flash krediler, tek bir Ethereum bloğu sırasında tüm tutarı geri ödeme koşuluyla, DeFi kullanıcılarının yüzde bir kısmına büyük krediler alma imkanı verir. Genellikle arbitraj fırsatlarından yararlanmak için kullanılırlar, böylece bir tüccar aynı anda düşük bir fiyata bir token satın alabilir ve daha yüksek bir fiyatla başka bir yerde onu satabilir.

Yönetim süreçleri için kullanmak ise yeni bir alternatif.

BProtocol Nasıl Bir Teknik Kullandı?

Süreç şu şekilde işledi:

BProtocol, merkezi olmayan borsa dYdX’ten wrapped ETH ödünç almak için 50.000 ETH kullandı. MKR yönetim tokenlerinde 7 milyon Dolar ödünç almak için ise wrapped ETH’yi Aave protokolüne koydu, bu da sahiplerinin Maker operasyonlarını etkileyen teklifleri oylamasına olanak tanıdı. Teklifine oy vermeleri amacıyla bu tokenleri kilitledi, ardından fonları AAVE ve dYdX’e iade etmek için de kilidi açtı.

Maker’a göre ise bir oylama sözleşmesine kilitlenmiş MKR’ye, yalnızca oylama sözleşmesini oluşturmak için kullanılan cüzdanla erişilebilir. Maker, oylama sözleşmesinin mekaniği hakkında yorum yapmak için henüz bir Şifre Çözme isteği göndermedi.

Maker, BProtocol’un eylemlerini açıklamakta cesur davrandığını iddia etse de, bugünkü bir forum gönderisinde bir Maker yönetim kolaylaştırıcısı şunları söyledi: “BProtocol’un eylemleri topluluk için, hızlı kredilerin sistem yönetimini etkileyebileceğini gösteren pratik bir örnektir. MKR likiditesinin aktif olarak izlenmesi gerekmektedir.”

İlgili Haber:  Bitcoin Ağı

Planlanan Yenilikler Neler?

Şu anda MKR’de, DeFi platformları Aave, Balancer ve Uniswap üzerinde 63.000’in üzerinde flash kredi kullanılabilir.

Sonuç olarak, Maker yöneticileri yenilik yapmaya devam ediyor. Birincisi, MKR sahiplerinden, benzer yönetim saldırılarında kullanılmaları için yönetim tokenlerini bu platformlara koymamalarını istiyorlar. İkincisi, Yearn Finance ve Balancer’ı teminat olarak dahil etme planları da bu hafta için kesinleştirilmesi amaçlanan hamleler olarak gözüküyor.

Ayrıca ağ, belirli yeteneklerinin kilidini açmak için 100.000 MKR seviyesini zorunlu kılmaya hazırlanıyor. Bu da mevcut likiditenin çok üstünde bir seviye olarak dikkat çekiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar