8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Brave, Google’ı Tahtından Etmeyi Hedefliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Kripto dostu tarayıcı, gezegendeki en baskın şirketlerden biriyle rekabet etmek istiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Gizliliğin odaklı web tarayıcısı Brave, bu yıl içinde bir arama motoru başlatacağını açıkladı.
  • Tarayıcının Basic Attention Token sistemi, kullanıcılardan kripto para karşılığında reklam görüntülemelerini talep ediyor.
  • Brave Search’in temel hedefi Google’a karşı gizlilik odaklı ve kripto dostu bir alternatif sunmak olacak.

Gizlilik öncelikli ve kripto dostu web tarayıcısı Brave, bu yılın sonlarında bir arama motoru başlatmak için hazırlanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Google’ın Pazar Payı %92

Brave Search, şirketin Google’ı tahtından etme girişiminin bir parçası olarak görülebilir. Şu anda Google’ın arama motoru %92 gibi oldukça yüksek bir pazar payına sahip.

Bir basın bülteninde şirket, arama işlevini yeni bir satın alma süreci etrafında inşa ettiğini söyledi: Artık kullanılmayan Cliqz arama motorunun arkasındaki ekip tarafından geliştirilen Tailcat adlı bir proje. Brave Search, Tailcat’ın kendi bağımsız web sitesi dizini tarafından desteklenecek ve Google’ın yaptığı gibi IP adreslerini toplamayacak veya tanımlayıcı bilgilere göre sonuçları kişiselleştirmeyecektir.

Brave Search ayrıca belirli türdeki sonuçları filtreleyebilen bir “Goggles” işlevi de geliştiriyor.

Brave Search 2021’in İlk Yarısında Geliyor

Brave tarayıcı, Mozilla’nın kurucularından Brendan Eich’in himayesinde 2019’da piyasaya sürüldü. Proje, kullanıcı gizliliğini korumaya yönelik öncelikler belirledi ve kripto üzerine inşa edildi. Temel olarak reklamsız olsa da BAT tokeni kazanmak için reklam görme seçeneği tercih edilebilir.

Brave’in kripto bilincine hizmet etmekle ilgilendiğinin bir başka işareti olarak şirket, kısa süre önce “merkezi olmayan” kripto borsaları için kendi toplayıcısını duyurdu.

Brave Search 2021’in ilk yarısında geliyor; şimdiden bekleme listesine katılabilirsiniz.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar