26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Brave, Google’ı Tahtından Etmeyi Hedefliyor

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 2 ay önce

Binance indirim kodu

Kripto dostu tarayıcı, gezegendeki en baskın şirketlerden biriyle rekabet etmek istiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Gizliliğin odaklı web tarayıcısı Brave, bu yıl içinde bir arama motoru başlatacağını açıkladı.
  • Tarayıcının Basic Attention Token sistemi, kullanıcılardan kripto para karşılığında reklam görüntülemelerini talep ediyor.
  • Brave Search’in temel hedefi Google’a karşı gizlilik odaklı ve kripto dostu bir alternatif sunmak olacak.

Gizlilik öncelikli ve kripto dostu web tarayıcısı Brave, bu yılın sonlarında bir arama motoru başlatmak için hazırlanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Google’ın Pazar Payı %92

Brave Search, şirketin Google’ı tahtından etme girişiminin bir parçası olarak görülebilir. Şu anda Google’ın arama motoru %92 gibi oldukça yüksek bir pazar payına sahip.

Bir basın bülteninde şirket, arama işlevini yeni bir satın alma süreci etrafında inşa ettiğini söyledi: Artık kullanılmayan Cliqz arama motorunun arkasındaki ekip tarafından geliştirilen Tailcat adlı bir proje. Brave Search, Tailcat’ın kendi bağımsız web sitesi dizini tarafından desteklenecek ve Google’ın yaptığı gibi IP adreslerini toplamayacak veya tanımlayıcı bilgilere göre sonuçları kişiselleştirmeyecektir.

Brave Search ayrıca belirli türdeki sonuçları filtreleyebilen bir “Goggles” işlevi de geliştiriyor.

Brave Search 2021’in İlk Yarısında Geliyor

Brave tarayıcı, Mozilla’nın kurucularından Brendan Eich’in himayesinde 2019’da piyasaya sürüldü. Proje, kullanıcı gizliliğini korumaya yönelik öncelikler belirledi ve kripto üzerine inşa edildi. Temel olarak reklamsız olsa da BAT tokeni kazanmak için reklam görme seçeneği tercih edilebilir.

Brave’in kripto bilincine hizmet etmekle ilgilendiğinin bir başka işareti olarak şirket, kısa süre önce “merkezi olmayan” kripto borsaları için kendi toplayıcısını duyurdu.

Brave Search 2021’in ilk yarısında geliyor; şimdiden bekleme listesine katılabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend