7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Brezilya Latin Amerika’nın İlk Ethereum ETF’sine Yeşil Işık Yaktı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Brezilya, Latin Amerika’nın ilk Ethereum ETF’sinin listelenmesine onay verdi.

Binance indirim kodu

Fonu yönetecek olan Blockchain yatırım şirketi QR Asset Management’ın yaptığı açıklamaya göre, QETH11 olarak adlandırılan ETF, Sao Paulo’daki B3 hisse senedi borsasında işleme açılacak.

Binance indirim kodu

Brezilya Daha Önce de Kripto Para ETF’lerini Onaylamıştı

Kurulacak olan ETF, borsa operatörü CME Group tarafından kullanılan bir Ethereum endeksi olan CME CF Ether Referance Rate’i baz alacak ve ayrıca fon fiziksel olarak Ethereum satın alarak yatırımcılar adına faaliyet yürütecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Brezilya’nın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, ya da yerel adıyla CVM bu yıl bir Bitcoin ETF’sini ve Bitcoin’in de dahil olduğu birkaç kripto grubunun ETF’sini onaylamıştı. Bununla birlikte yatırımcılar halen SEC’in beklemede olan 13 Bitcoin ETF’si hakkında karar vermesini istiyor.

QR Capital’in kurucusu ve CEO’su yaptığı açıklamada, yatırımcıların daha çok denetime tabii tutulan ürünler istedikçe Brezilyalı yetkililerin de kripto para piyasasının artık olgunlaştığının farkına vardığını söyledi: “Brezilya’dan gelen bu adımlar ile birlikte ABD’de de SEC’in ilk kripto para ETF’sinin onaylama sürecinin olumlu etkilenmesini umuyoruz.”

QR Capital İlk Ethereum ETF’si İçin Gemini ile İşbirliği Yapacak

QR Capital’in yaptığı açıklamaya göre, yeni kurulan ETF’nin kurumsal hizmetleri, Winklevoss kardeşler Cameron ve Tyler tarafından yönetilen kripto para borsası Gemini tarafından sağlanacak. Winklevoss kardeşler ABD’de bir Bitcoin ETF’si başvurusunda bulunan ilk isimler olmuştu.

ETF’ler, bir yatırımsal aracı fiziksel olarak satın almadan bu araca yatırım yapılmasını sağlayan araçlar olarak tanımlanabilir. Bitcoin satın alma işlemleriyle uğraşmak istemeyen özellikle kurumsal yatırımcılar, ETF’ler yardımıyla Bitcoin’e yatırım yapma imkanı buluyor. Son zamanlarda benzer uygulamalar Ethereum için de başladı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde ise yatırımcılar halen çok sayıda kripto para ETF’si başvurusunun SEC tarafından değerlendirilmesini bekliyor. SEC ise karar alma sürecinin bitimine yakın bu başvuruları daima erteliyor. Uzmanlar bu yıl ABD’de bir Bitcoin ya da Ethereum ETF’si başvurusunun sonuçlanmasının zor olduğunu düşünüyor. Ünlü milyarder Mike Novogratz ise ABD’de bir Bitcoin ETF’sinin onaylanması hakkında tahminini söylemişti. Ünlü isme göre SEC ilk BTC ETF’sini bu yılın son çeyreğinde ya da önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde onaylayabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar