30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Brezilya Polisi, Bitcoin Borsası Soruşturmasında 33 Milyon Dolarlık Kripto Para Ele Geçirdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Brezilya, suçluların kara para aklamasına yardımcı olan yerel kripto borsalarına yönelik bir soruşturma gerçekleştirdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Brezilya polisi, kara para aklama soruşturmasında 33 milyon Dolar ele geçirdi.
  • Kara para aklama operasyonu, kendi aralarında ve kripto borsalarına yönelik para transferi yapan 17 şirket kapsamında gerçekleştirildi.

Brezilya polisi, kara para aklama operasyonunda 172 milyon Brezilya realine (33 milyon ABD Doları) el koydu.

Binance indirim kodu

Kripto Borsası ve Kara Para Aklama

22 Temmuz tarihli bir polis açıklamasına göre, “Operation Exchange” olarak adlandırılan dolandırıcılık soruşturması, Sao Paulo’daki altı arama emrini kapsadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Soruşturma halen devam ediyor; ancak polis, bir dizi kripto para borsasının, çetelerin kara para aklamasına yardımcı olduğunu iddia ediyor.

Polis, suçlular tarafından kripto borsaları aracılığıyla para aklamak için kurulan 17 sahte şirket tespit etti. Suçlular paralarını akladıktan sonra offshore hesaplarına göndermeyi planlıyorlardı.

Polis, beş ay boyunca bir kripto borsasının altı paravan şirketten 1.93 milyon Dolar akladığını ve diğer sekiz şirketin de 2.9 milyon Dolarlık kripto para aldığını belirtti.

Polis, kripto borsalarının bu fonların kaynağını doğrulamadığını söyledi. Mahkeme, bu şirketlerin ve soruşturmayla bağlantılı iki kişinin mal varlıklarına el koydu.

Brezilya Polisi, Bu Ayın Başında “Bitcoin Kralı”nı Tutukladı

Bu ayın başlarında ise Brezilya polisi, 7.000 kurbandan en az 1.5 milyar Brezilya realinin (yaklaşık 300 milyon Dolar) ele geçirildiği iddiasıyla ilgili bir soruşturma olan “Operation Daemon”u tamamlamıştı. Polis, ülkede “Bitcoin Kralı” olarak bilinen Bitcoin Banco Group’un başkanı Cláudio Oliveira’yı tutukladı.

Brezilya polisinin söz konusu Daemon Operasyonunu bitirmesi tam olarak üç yıl sürdü. Operation Exchange ise henüz yeni başladı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar