25 Mayıs 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

Brezilyalı Fon Yöneticisi ve Nasdaq Dünyanın İlk Bitcoin ETF’sini Başlatacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Brezilyalı Hashdex, dünyanın ilk Bitcoin ETF’sini Bermuda Borsası’na getirmek için Nasdaq ile bir işbirliğine imza atıyor.

Binance indirim kodu

Düzenlemeye tabi Brezilyalı fon yöneticisi Hashdex, Bermuda Borsası’nda (BSX) dünyanın ilk kripto varlık takas fonunu (ETF) başlatmak için Nasdaq ile bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Borsa, 18 Eylül tarihinde ‘Hashdex Nasdaq Kripto Endeksi’ni onayladığını açıkladı. Platformda alım satım işlemleri için 3 milyon E Sınıfı hissenin çıkarılacağını ortaya koydu. Cointelegraph Brezilya yaptığı haberde, Nasdaq ortaklığını ve ETF’yi, Hashdex’in genel müdürü Marcelo Sampaio aracılığıyla doğruladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yerel medya kuruluşu Infomoney’in haberine göre, fon yıl sonuna kadar BSX’te canlı ve işlem görüyor olacak. Rapor, Hashdex’in BSX ile başvuruda bulunma sebebinin, Bermuda’nın kripto dostu düzenlemeleri olduğunu belirtti.

Detaylar lansmanda açıklanacak

Borsada işlem gören fonlar, kurumsal yatırımcıların temel varlıkları ellerinde tutmadan emtialara erişim sağlamaları için düzenlenmiş sigortalı bir araç olma özelliği taşıyor.

ETF ile ilgili daha fazla ayrıntı henüz kamuya açıklanmamış olsa da Hashdex, ürünle ilgili metodolojinin ve diğer önemli bilgilerin Nasdaq tarafından ürünün lansman tarihinde yayınlanacağını belirtti.

Brezilya’nın önde gelen gazetesi Oglobo’ya yaptığı açıklamada Sampaio, ETF’nin lansmanının kripto sektörüne kurumsal yatırımı ilerleteceğini söyledi.

Hashdex şu anda, kripto varlıklarını tutan fonlar da dahil olmak üzere dört fonu kapsayan 46.4 milyon dolarlık varlığın yönetimini elinde bulunduruyor. Firmanın denetçi firması KPMG, birincil finans kurumu Silvergate Bank, kripto varlık saklama görevlileri ise Xapo, Kingdom Trust ve Vo1t olarak belirlendi.

Bu haftanın başlarında, eski Goldman Sachs ve fon yöneticisi Raoul Pal, ABD’de Bitcoin ETF’nin piyasaya sürülmesinin de yakın zamanda gerçekleşeceğini tahmin ettiğini söyledi. Pal, sözlerine şu şekilde devam etti: “Size hayatınızın en büyük önden koşma fırsatını vereceğim. İnsanlar bir hat boyunca EFT alacak. Dolayısıyla içine akacak milyarlarca dolar söz konusu. Her emeklilik planı ona bir miktar para tahsis edecek. Aynı zamanda her aile şirketi ona bir miktar para ayıracaktır. Ve fiyat ne kadar artarsa, o kadar çok miktarı tahsis edecekler.”

İlgili Haber:  Türk Kripto Borsası Vebitcoin, Kripto Para Ticaretini Durdurduğunu Açıkladı

Hashdex’ten önce neler olmuştu

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), son birkaç yılda Winklevoss ikizlerinden, Wilshire Phoenix ve NYSE komisyoncusu Arca’dan Bitcoin ETF’leri için gelen teklifleri geri çevirmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar