1 Temmuz 2022, Cuma
22.7 C
İstanbul

Brezilyalılar, Maaşlarını Kripto Para ile Alabilecek: Yasa Tasarısı Onaylanmak Üzere!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Brezilyalı milletvekili Luizão Goulart, tüm Brezilyalı çalışanların, işverenlerinden kripto para ile ödeme talep etme hakkına sahip olmaları için bir yasa tasarısı hazırladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Brezilyalı bir milletvekili, tüm Brezilyalı çalışanların, işverenlerinden kripto para ile ödeme talep etme hakkına sahip olmaları için bir yasa tasarısı hazırladı.
  • Ancak yasa tasarısı, kripto ile maaş ödemelerinin yalnızca işçiler ve işverenler arasında “karşılıklı bir anlaşma” sağlandıktan sonra yapılmasını öngörüyor.
  • Tasarı, onay alması halinde bu tarihten 90 gün sonra yasalaşacak.

Brezilyalı milletvekili Luizão Goulart, tüm Brezilyalı çalışanların, işverenlerinden kripto para ile ödeme talep etme hakkına sahip olmaları için bir yasa tasarısı hazırladı.

Binance indirim kodu

Kripto Para ile Ödeme

Ancak yasa tasarısı, kripto ile maaş ödemelerinin yalnızca işçiler ve işverenler arasında “karşılıklı bir anlaşma” sağlandıktan sonra yapılmasını öngörüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yasa tasarı, takas sisteminden resmi para birimlerine ve en sonunda Bitcoin’e (BTC) kadar uzanan “finans evrimini” detaylı bir şekilde açıklıyor ve “tek bir kişiye veya merkezi bir varlığa duyulan bağımlılığı ortadan kaldıran” ademi merkeziyetçilik sistemine odaklanıyor.

Goulart’ın tasarısı yasalaşması halinde, kripto ve resmi para birimi ile alınacak ödeme yüzdelerinin önceden belirlenmesi için işçiler ve işverenler arasında bir anlaşma sağlanacak. Goulart konu ile ilgili açıklamasında, “En önemlisi bu tasarı, ödeme alternatifleri sunarak Federal, Eyalet ve Belediye yönetimlerinin ‘nakit’ sorununun çözümündeki işbirliğine yardımcı olacak ve aynı zamanda önümüzde duran devasa bir piyasa ekonomisini de harekete geçirecek.” ifadelerini kullandı.

Brezilya ve Kripto ile İlgili Cezalar

Goulart, tasarının onaylanmasını talep ederken, “vatandaşların günlük yaşamlarını kolaylaştıran ve herkes için iyi bir yaşam kalitesi sağlayan küresel bir ekonomi kurma ihtiyacına” vurgu yaptı. Tasarı, onay alması halinde bu tarihten 90 gün sonra yasalaşacak.

İlgili Haber:  Venezuela ve Kolombiya, LocalBitcoins'teki Bitcoin Ticaretinin %23'ünü Oluşturuyor

Brezilya Temsilciler Meclisi Özel Komitesi geçtiğimiz günlerde kripto para ile ilgili mali suçlara verilecek cezaları düzenleyen bir yasa tasarısını onayladı.

Son düzenleme ile birlikte kripto ile ilgili suçlara verilen asgari hapis cezaları uzatıldı ve kara para aklama cezaları da önemli ölçüde artırıldı. Cezalar, aklanan kara para miktarının üçte birinden üçte ikisine; hapis cezaları ise 10 yıldan 16 yıl 8 aya çıkarıldı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar