1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Brezilya’nın En Büyük Kripto Para Borsası Küresel Ölçekte Büyümeyi Hedefliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Mercadobitcoin, Brezilya’daki en popüler kripto para borsasıdır.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Mercadobitcoin yalnızca Brezilya’da faaliyet göstermesine rağmen Latin Amerika’daki en büyük kripto borsası olarak biliniyor.
  • Borsa, şimdilerde ise küresel olarak ilk 5 kripto para borsası arasına girmek istiyor.
  • Şili, Meksika ve Arjantin başta olmak üzere küresel ölçekte yayılmayı hedefliyor.

Brezilya’nın en popüler kripto borsası, daha fazla genişleme planları yapıyor.

Binance indirim kodu

2013 yılında kurulan Mercadobitcoin, Brezilya’daki en eski ve en bilinen kripto para borsalarından biridir. 2 milyondan fazla müşteriye ve 3.7 milyar Dolarlık hacme sahiptir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu rakamlar, Mercadobitcoin’i yalnızca Brezilya’da faaliyet göstermesine rağmen Latin Amerika’daki en büyük borsa yapıyor.

Borsa 37 Milyon Dolarlık Yatırım Turu Düzenledi

Şimdilerde ise Parallax Ventures, Evora Fund, HS Investimentos FIP, Banco Plural ve Gear Ventures gibi önemli risk sermayedarlarından 37 milyon Dolardan fazla kazanç sağlayan başarılı bir yatırım turunun ardından şirket, Latin Amerika başta olmak üzere küresel ölçekte genişlemeyi hedefliyor.

Mercadobitcoin CEO’su Reinaldo Rabelo’nun açıklamalarına göre, borsa sektörün ağır toplarıyla rekabet etmeyi umuyor: “Brezilya’da kripto ekosistemini büyütmek ve Amerika Birleşik Devletleri kadar gelişmiş bir pazar yaratmak istiyoruz. Bunu yapmak için, dünyadaki en büyük beş dijital borsadan biri olmayı hedefliyoruz.”

Borsanın İlk Hedefi Latin Amerika Pazarı

Borsanın ilk olarak, Brezilya’ya daha yakın bir düzenleme kültürüne sahip olan Şili, Meksika ve Arjantin gibi diğer pazarlara açılmayı düşündüğü belirtildi.

Mercadobitcoin, Brezilya kripto para ticaretinde öncü olarak biliniyor. Diğer birkaç bölgesel rakipten farklı olarak, bazı düzenleyicilerin saldırılarından sağ çıkmayı başardı.

Ancak şu anda ülkenin kripto para konusunda önceki yıllara göre daha pozitif bir görüşü var. Örneğin, ülkenin merkez bankası bir CBDC yayınlamayı düşünüyor ve Brezilya’nın düzenleyici çerçevesinde hala bazı yasal boşluklar olsa da, sistem kripto ticareti konusunda daha fazla olanak sağlıyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatının Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaşması İçin 4 Gerekçe

Bu, birkaç kripto işletmesinin faaliyet göstermesi için bir sıçrama tahtası görevi gördü. 2018’den bu yana, birkaç platform ülke çapında yayıldı; hatta bazıları Brezilyalıların doğrudan Bitcoin satışıyla finanse edilen kredi kartları kullanmasına izin verdi.

Bu konudaki bazı örnekler Zro Bank, Bancryp, Alter ve Uzzo’dur. Bu şirketler Mercadobitcoin kadar hacim taşımasalar da, Brezilya’nın kripto ekosisteminin yerel girişimciler için büyüme fırsatları sunduğunun kanıtı niteliğindedir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar