Brink, Bitcoin Gelişimini Desteklemek İçin 150.000 Dolarlık Bağış Aldı

Piyasaya yeni dahil olmuş olan kar amacı gütmeyen kuruluş Brink, Bitcoin protokolünün açık kaynaklı gelişimini finanse etmeyi ve desteklemeyi hedefliyor.

Yeni ve bağımsız bir kar amacı gütmeyen kuruluş olan Brink, açık kaynaklı Bitcoin protokolü geliştirmeyi finanse etmeye ve desteklemeye odaklanacak. Organizasyon, eski Chaincode Labs geliştiricisi John Newbery ve Blockstream mezunu Mike Schmidt tarafından kuruldu.

Kraken’den 150.000 Dolarlık Bağış

Şirket, yeni nesil Bitcoin geliştiricilerine odaklanmak adına ünlü kripto para borsası Kraken’den 150.000 Dolarlık bir bağış aldı. Dahası, organizasyonel finansman yatırımcısı John Pfeffer ve Xapo CEO’su Wences Casares de söz konusu bağışa ek olarak desteklerini iletti.

İnsan Hakları Vakfı, Square Crypto ve Gemini de Brink kurucularına fon sağlama konusunda yardımcı oldular.

Brink ekibi tarafından atılan bir tweet’te “Bağımsız geliştiricilere, zamanlarının %100’ünü Bitcoin’i iyileştirmek ve güçlendirmek adına harcayabilmeleri için hibe sağlayacağız.” ifadeleri kullanıldı.

Şirkette ayrıca, bursiyerlerin açık kaynak projelerine ne şekilde katkıda bulunacaklarını öğrenmek adına bir yıl geçirmelerine olanak tanıyan bir burs programı da yer alacak. Bu programa katılan üyeler, Bitcoin Core da dahil olmak üzere birkaç önemli Bitcoin projesine katkıda bulunma şansına sahip olacaklar.

Brink, Bitcoin Uzmanlarını Bir Araya Getirecek

Şirket kurucularından Newberry, Bitcoin Magazine’e verdiği demeçte, “Chaincode Residency dışında, kendinizi bir Bitcoin Core geliştiricisi olarak tanıtmak şu anki piyasa içerisinde gerçekten çok zor. Bu durumu Brink ile beraber değiştirmeyi ve her kesime destek vermeyi umuyorum.” dedi.

Brink ekibi, Bitcoin Optech haber bülteninin yazarı David Harding de dahil olmak üzere diğer Bitcoin uzmanlarının bir araya geldiği oldukça kapsamlı ve alanında bilgili bir ekiple hareket edecek.

  Balinaların Bitcoin'i Borsalara Taşıması Üzerine Bitcoin Fiyatı Aniden %11 Düştü

“Bitcoin’in değeri, güvenliğine ve istikrarına dayanıyor. Bitcoin’in üzerine inşa ettiğimiz her şey, temel protokole ve referans uygulamasının çok sağlam olmasına bağlıdır.” açıklamalarını yapan Brink ekibi, “Protokol veya uygulamadaki kritik bir hatanın tüm Bitcoin ekonomisini çökertme potansiyeli var. Bu nedenle de bu alanda doğru eğitim ve geliştirme çok önemli.” diye ekledi.

 

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın