15 Ağustos 2022, Pazartesi
22.6 C
İstanbul

Brink, Bitcoin Gelişimini Desteklemek İçin 150.000 Dolarlık Bağış Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Piyasaya yeni dahil olmuş olan kar amacı gütmeyen kuruluş Brink, Bitcoin protokolünün açık kaynaklı gelişimini finanse etmeyi ve desteklemeyi hedefliyor.

Binance indirim kodu

Yeni ve bağımsız bir kar amacı gütmeyen kuruluş olan Brink, açık kaynaklı Bitcoin protokolü geliştirmeyi finanse etmeye ve desteklemeye odaklanacak. Organizasyon, eski Chaincode Labs geliştiricisi John Newbery ve Blockstream mezunu Mike Schmidt tarafından kuruldu.

Binance indirim kodu

Kraken’den 150.000 Dolarlık Bağış

Şirket, yeni nesil Bitcoin geliştiricilerine odaklanmak adına ünlü kripto para borsası Kraken’den 150.000 Dolarlık bir bağış aldı. Dahası, organizasyonel finansman yatırımcısı John Pfeffer ve Xapo CEO’su Wences Casares de söz konusu bağışa ek olarak desteklerini iletti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

İnsan Hakları Vakfı, Square Crypto ve Gemini de Brink kurucularına fon sağlama konusunda yardımcı oldular.

Brink ekibi tarafından atılan bir tweet’te “Bağımsız geliştiricilere, zamanlarının %100’ünü Bitcoin’i iyileştirmek ve güçlendirmek adına harcayabilmeleri için hibe sağlayacağız.” ifadeleri kullanıldı.

Şirkette ayrıca, bursiyerlerin açık kaynak projelerine ne şekilde katkıda bulunacaklarını öğrenmek adına bir yıl geçirmelerine olanak tanıyan bir burs programı da yer alacak. Bu programa katılan üyeler, Bitcoin Core da dahil olmak üzere birkaç önemli Bitcoin projesine katkıda bulunma şansına sahip olacaklar.

Brink, Bitcoin Uzmanlarını Bir Araya Getirecek

Şirket kurucularından Newberry, Bitcoin Magazine’e verdiği demeçte, “Chaincode Residency dışında, kendinizi bir Bitcoin Core geliştiricisi olarak tanıtmak şu anki piyasa içerisinde gerçekten çok zor. Bu durumu Brink ile beraber değiştirmeyi ve her kesime destek vermeyi umuyorum.” dedi.

Brink ekibi, Bitcoin Optech haber bülteninin yazarı David Harding de dahil olmak üzere diğer Bitcoin uzmanlarının bir araya geldiği oldukça kapsamlı ve alanında bilgili bir ekiple hareket edecek.

İlgili Haber:  Geçtiğimiz Hafta Yaşanan Bitcoin Çöküşünden Çıkarılacak 5 Önemli Ders

“Bitcoin’in değeri, güvenliğine ve istikrarına dayanıyor. Bitcoin’in üzerine inşa ettiğimiz her şey, temel protokole ve referans uygulamasının çok sağlam olmasına bağlıdır.” açıklamalarını yapan Brink ekibi, “Protokol veya uygulamadaki kritik bir hatanın tüm Bitcoin ekonomisini çökertme potansiyeli var. Bu nedenle de bu alanda doğru eğitim ve geliştirme çok önemli.” diye ekledi.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar