1 Ekim 2022, Cumartesi
22.9 C
İstanbul

BTC Balinaları Her Yeni Zirvede Satış Yaptıkça Bitcoin Fiyat Dalgalanmaları Yükseliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı, destek olarak 40.000 dolar seviyesini yeniden oluşturdu ancak boğa koşusu tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru ilerlerken başka bir keskin satış olasılığı ortaya çıktı.

Binance indirim kodu

Bir kripto analiz şirketi olan Material Indicators’taki analistlere göre, 8 Ocak’ta Bitcoin 40.000 dolara ulaştığında mega balinalar hızla satış yaptı. Bu da önümüzdeki birkaç saat içinde 36.000 dolarlık alana doğru hızlı bir şekilde %10’luk bir düşüşün gerçekleşmesine yol açtı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dip hızlı bir şekilde satın alındı ve sonunda fiyatı önümüzdeki 12 saat içinde 41.000 doların üzerine çıkardı. Bununla birlikte BTC, 42.000 dolar olan tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledikten sonra başka büyük bir düşüş gördü ve en üst sıradaki dijital varlık bugün itibariyle 40.800 dolardan işlem görmeye başladı.

Material Indicators analistleri, mega balinaların bu durumdan sonra gece saat 2’de satış yapmaya başladıklarını ve ani artışlarla satış yapmaya devam ettiklerini belirterek daha fazla olumsuzluk beklemekte olduklarını ifade etti. 42 bine kadar olan yükselişe balinaların gerçekten katılmadığının altını çizen analistler, bunun da bu noktanın daha da destekleneceği anlamına geldiğini söyledi.

42.000 dolardan 40.000 dolara doğru gerçekleşen en son geri çekilmede Material Indicators analistleri, 100.000 ile 1 milyon dolar tutan daha küçük balinaların kâr almaya başladığını açıklayarak şimdi yeniden 42 bin dolar direncini kırmak için satın almaya başladıklarını ancak bu sefer, kâr almaya başlayanların normal balinalar gibi göründüğünü belirtti.

Bitcoin’in düzeltme görmemesi için ABD’den gelen talep azalmamalı

Geçtiğimiz hafta Bitcoin fiyatının Coinbase’de daha yüksek işlem gördüğü göz önüne alındığında, ABD’den gelen büyük bir alıcı talebinin var olması bir gerçeklik olarak değerlendirildi.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Haftayı 60.000 Doların Üzerinde Kapatmaya Hazırlanıyor: Altcoin Piyasası ise Ethereum Liderliğinde Yükseliyor

Bu, ABD pazarında kâr alan normal balinalarla yeni alıcılar arasında bir savaş olduğunu şeklinde yorumlandı. Her yeni tüm zamanların en yüksek seviyesinden gelen keskin redler, Bitcoin yeni bir rekora ulaşır ulaşmaz balinaların agresif bir şekilde kâr elde edebileceğine işaret etti.

Bu nedenle, ABD’den gelen Bitcoin talebinin yakın vadede devam etmesi önemli görüldü. Aksi takdirde balinaların yüksek seviyedeki satış baskısının, BTC’nin öngörülebilir gelecekte bir düzeltme görmesine neden olabileceği öne sürüldü.

Bitcoin buradan nereye gidebilir?

Bitcoin’in şu anda fiyatı yükseltmeye devam eden son derece güçlü bir teknik ivmeye sahip olduğu kaydedildi. Bu nedenle tüccarlar onu kısaltmak konusunda isteksiz olsalar da bazıları kâr elde etmeye başladı.

Kısa vadede Bitcoin için var olan bir endişenin, ABD dolarının potansiyel toparlanması olduğu öne sürüldü. Cantering Clark olarak bilinen anonim bir tüccar, ABD dolarının toparlandığı ve değerli metallerin düşüş yaşadığı tespitinde bulundu.

ABD dolar endeksinin şaşırtıcı bir şekilde bir taban bulduğuna ve metallerin nükleer silahlarla yanıt verdiğine dikkat çeken tüccar, bunlar karşısında BTC’nin iyi durumda olup olmadığını sorguladı.

ABD doları endeksi aylık grafikte destek seviyesinde gezinmeye başladı. Bitcoin ve altın gibi alternatif değer depoları dolar karşısında fiyatlandırıldığı için doların yukarı doğru hareket etmeye başlaması halinde BTC düzeltmesinin riskinin artabileceği ifade edildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar